Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tehetek feljelentést ha nem...

Tehetek feljelentést ha nem tudom a pontos dátumot?

Figyelt kérdés
Tehetek feljelentést valamiért, ami több mint 1 éve történt, és így nem tudom a pontos dátumot, csak a hónapot?

2021. márc. 17. 20:33
1 2 3
 1/21 Fsms ***** válasza:
79%
Igen.
2021. márc. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De nem lesz ez hátrány, nem áll így gyengébb lábon?
2021. márc. 17. 20:37
 3/21 A kérdező kommentje:
Azt tudom hol volt.
2021. márc. 17. 20:39
 4/21 Fsms ***** válasza:
100%

Nem a nyomozóhatóság dolga, hogy kiderítse a körülményeket, időpont elkövető motiváció, etc.

Csak egy példa. Bekopogtak a nyomozók kb. 2 hónapja, hogy látják a kamerát a házon. Kiderült, hogy az utcából loptak egy építkezésről. 2 napnyi intervallumát adtak meg, mivel HD ban rögzít a kamera 30 gb volt az anyag.

Ott sem tudtak a pontos időt.

2021. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Fsms!


Te valami büntetőjogi területen dolgozol?

2021. márc. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Fsms ***** válasza:

Sajnos csak belekeveredtem néhány ügybe tök véletlenül, illetve voltam néhány dolog elszenvedője, vagy a családom. Pl. Gyerekemet a Tímár utcai hév megállóban támadták meg 2017-Ben, abból is bűnügy lett. Persze sajnos volt több, vádoltak már benzinkút rablással, mert idióta Kutas az én rendszámot olvasta le, aki rabolt pont előttem volt, de mindkét kocsi piros volt etc.


Amit említettem ott egyébként ilyenkor lefoglalási jegyzőkönyvet adnak a rendőrök, amin meglepődtem, hogy beleírták a jegyzőkönyvbe a károsult nevét is. Ott másolgattam nekik a file-kat 2 órán keresztül.

Sajnos sokat láttam....

2021. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Értem.

Mert több válaszodban is észrevettem, hogy értesz hozzá, amiket válaszolgattál így kérdezőknek, tényleg úgy van.

2021. márc. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha a bűntény elkövetése bizpnyítható,mindegy a dátum. Pl: ha találnak egy holttestet,tök mindegy mikor került oda,kinyomozzák,ha tudják.
2021. márc. 18. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja nem ilyesmi. De egyik barátnőmnek megcsípték a fenekét az utcán, és most úgy gondoljuk felismertük a srácot, de eltelt már 1 év és egy 4 hónap. Nem tudom mikor volt pontosan melyik napon.
2021. márc. 18. 10:59
 10/21 Fsms ***** válasza:

A bizonyíthatóságot gondoljátok át. ilyen esetekben "minden kétséget kizáróan" kell bizonyítani az elkövetést.

ha ez nem megy akkor ne vágjatok bele, tudom ez fájdalmas. A bíróság minding jogot és nem igazságot szolgáltat. Persze nyilván a kettő gyakran egye esik.

2021. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!