Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ez megállna rablásnak?

Ez megállna rablásnak?

Figyelt kérdés

Ha megyek valahová és egy gyanús embert kérdőrevonnék, hogy mit keresett bent egy helyen, majd Ő közölné, hogy menni kell, mert megy a busz, de én nem engedném, megfognám, hogy tisztázzuk miért volt bent, majd megilyedne tőlem, lefújna gázspray-vel, kitépné magam a szorításomból és el tudna szaladni, azonban utánamenne egy-két ember, majd megfognák, visszahoznák.


Ekkor kérdeznék, hogy mit keresett bent, és ekkor kiderűlne, hogy lopás volt bent, amit szerintünk ő követett el.


Az ember csak sima lopást vagy rablást követne el?


Én önbíráskodást tennék, ha ilyet csinálnék, de vajon annál az embernél megáll-e rablás, ha szerintünk biztos Ő lenne a tolvaj?



2021. jan. 28. 19:12
 1/10 A kérdező kommentje:
*magát
2021. jan. 28. 19:13
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
beírod a keresőbe, hogy rablás + btk és szépen elolvasod a vonatkozó paragrafust, majd értelmezed.
2021. jan. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Levike kérdése...

Mivel nem vagy rendőr, nem tarthatod vissza a helyszínen.

A gázspré az ő részéről önvedelem.

A többi is önbíráskodás.

Helyes megfejtés: nem tartod vissza, te sem mész be, ha nem a tiéd az ingatlan. Csak simán felhívod a 112-t, válaszolsz a kérdésekre, és hagyod a yardot dolgozni. Más dolgod nincs.

Idd meg a kakaódat, es menj aludni!

2021. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
41évesen még kakaózik levike? :))))
2021. jan. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
#4 Nem tudom, de mást nem kéne neki...
2021. jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem kakaózok, hanem vettem hamburgert a nagytemplom mellett és kaptam egy liter pepszi kólát, azt ittam legutóbb. Most minden 800 ft os vásárláshoz jár. Kólát választottam, de kivételesen, mert nem egészséges.


Hagyjuk a gyerekes dolgot.


Rájöttem, hogy itt nem tudok sokkal több jogi tanácsot kapni, hanem felhívom ügyvédurat, akihez elmegyek viszek neki egy tízest, és egy óra hosszáig kérdezhetek, és Ő válaszol amiket szeretnék tudni.

Ott érdrmben kapok választ.

2021. jan. 28. 20:50
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Jó sok időbe telt, míg rájöttél, hogy a gyk NEM jogi szakértők gyülekezőhelye... 😂😂😂
2021. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Állampolgár is visszatarthatja a tolvajt. Ha az lefújja (nyilván amiatt mert mindenkinek tiszta hogy lopott) az a tolvaj feől b pontos rablás levike.

Bíróságon van az ügy, van ügyvéded, miért itt vársz választ?

2021. jan. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem
2021. jan. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha biztosan tudnátok, hogy lopott, akkor ez ilyen formában rablás.
2021. jan. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!