Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha a rendőrségen sok ügy van,...

Ha a rendőrségen sok ügy van, akkor a nyomozó miért beszél sok felesleges dolgokat? Ezzel is az időt húzza.

Figyelt kérdés

Megannyi ügy van egy rendőrségen, le vannak terhelve és alig van idejük egy ügyet rendesen megoldani.


Viszont, észrevettem, hogy több felesleges dolgokat is csinálnak. Egy példa: Engem mikor idéztek, akkor kérdezték, hogy jártam-e a színházterem öltözőjében, mire mondtam, hogy a színházterem öltözője és a wc egy épületbe van és igen jártam az épületben de csak a wc-ben. Megkérdezte, hogy a wc ajtaja balra volt vagy jobbra, közöltem, hogy jobbra, erre belemerült úgy, hogy azt mondta, hogy " igen jobbra?, mennyire jobbra, hogy jobbra?, mondtam neki, hogy érthetően elmondtam, hogy jobbra. Vagy egy olyan példa, hogy kihallgatás közbe a nyomozót felhívja egy ismerős és sokáig beszél minka közbe, vagy néha a mobilján is ír egy üzenetet, mert írtak neki. De a sok ügy ott van.


Ha olyan sok ügy van a rendőrségen, hogy nem tudnak minddel foglalkozni, akkor miért csinálnak felesleges dolgokat is, holott ha ezeket elkerülné, lehet egy másik ügy tanúját is ki tudná hallgatni?


Mert van, hogy egy tanúkihallgatás 15 perc, de vsn, hogy négy óra hossza.


Félre ne értsétek, nem bele akarom ütni a nyomozók dolgába az orrom, csak azért kérdezem, mert érdekelnek a bűnügyi nyomozós dolgok, hogy hogy nyomoznsk mit csinálnak, csupán érdeklődésképp.



2020. máj. 11. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ne haragudj, de te nagyon buta vagy. :D Ezek nem felesleges kérdések, a nyomozó pontosan tudja, miért kérdezte ezt így, ne aggódj.


Az meg, hogy telefonál... Fogalmad nem lehet, felesleges-e. Szerintem ne te próbáld megítélni.

2020. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit már írtam egyszer, ha ilyen részletekre emlékszel az bizony gyanús!


Szerinted egy kamionos emlékszik rá, hogy fél éve hol vizelt, hogy néztek ki azok a WC-k? :)


Amikor azt hiszed, hogy mással van elfoglalja, akkor is nézi a viselkedésedet, testreakciódat.

2020. máj. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Ha nagyon akarnám, fel tudnám idézni, hogy 16 évvel ezelőtt amikor Tunéziába nyaraltunk és egy múzeumba voltunk, hogy merre volt a mosdó. De nagyon megkéne eröltetnem magamat és lehet 1-2 fotót megnézni. Szóval fél év az semmi...

2020. máj. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma 15.24-es.


Lehet, hogy gyanús, de én már voltam kihallgatáson tanúként nem egy ügyben és igen nagyon jól vissza tudtam emlékezni, mert kihallgatás előtt készültem és egy másfél-két évvel ezelőtti ügyben tanúkihallgatáson voltam és amiért jól emlékeztem, meg is jegyezte a nyomozó és soha nem hívott vissza többet abban az ügyben, ez majdnem másfél éve. Gondolom vagy küldtek egy határozatot a sértettnek, hogy az elkövető kilétét nem sikerült megállapítani vagy elkapták a tettest. A kettő közűl valamelyiket tudom elképzelni. A rendőrség malmai lassan őrölnek, de nem várnak pitibb ügyben másfél évet az újra kihallgatással, csak egy-kettő max 3 hónapot. Ígyis amikor engem tanúként idéztek, akkor már négy hónapja tartott az ügy, előttem hallgattak ki tanúkat, gondolom az ügy lezárásához vagy meggyanusitáshoz közeledtek és engem hallgattak ki utoljára.


Az, hogy valaki jól emlékszik, miért gyanús? Egy ártatlan ember is tud jól emlékezni, ha jó a memóriája. Lehet gyanús, de ez egy gyanusítás megállapításához nagyon kevés.


Ha elkövetek valamit, vállalom, beismerem, a lehető legcsekélyebb büntetés reményében, de ha nem követtem el, akkor nem is ismerek el semmit.

2020. máj. 11. 18:35
 5/10 anonim ***** válasza:

Legyen a példánk egy túlhajszolt furgonos futár.

Egy átlag napjáról a közlekedésben egy hét után már nem sokra emlékezik.

De ha pl. csinált egy nagyon durván balesetveszélyes előzést, nekitolatott egy parkoló autónak, zebrán majdnem elcsapott egy gyalogost, vagy majdnem elsodort egy biciklist, arra fog emlékezni hónapok múlva is. Számol magában arra, hogy ezért majd előveszik, akkor pedig védenie kell magát.

2020. máj. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Kedves kérdező!!

Már nagyon sok kihallgatással kapcsolatos kérdést tettél fel! Nekem ez lett gyanús! De ne értsd félre!

Milyen ügyben hallgattak ki téged?

Megmondod?

2020. máj. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Meg. Lopások. Igen én szoktam kérdezgetni ilyesmit, mert sok lopási kihallgatáson voltam, ahol ismeretlen tettes ellen kihallgattak, de mint "tanút" nem pedig mint elkövetőt.
2020. máj. 11. 21:07
 8/10 A kérdező kommentje:
Javítok. Ismeretlen tettes ellen nyomoztak és engem mint tanúként , nem elkövetőként meghallgattak, kihallgattak.
2020. máj. 11. 21:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor lopnak amikor ott vagy. Érdekes dolog ez.
2020. máj. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha több lopással hoztak kapcsolatba és bizony egyértelmű az egyezőség az elkövetési helyszínek és a tartózkodási helyed között (pl. biztonsági kamera felvétele, telefon műholdas és cella adat, akkor is ha környéken telefonod kikapcsoltad, letetted, ujjlenyomatok), ott ujjlenyomatokat hagytál, akkor számíthatsz rá, hogy leplezett eszközökkel* már figyelnek, és közben meg valószínűségszámítási matematikus szaktanácsadóként** 1 órás ujjgyakorlatként készít tudományos elemzést arról, hogy mekkora valószínűséggel vagy te az elkövető, és ha mindig "pont rossz helyen jártál", akkor simán kijöhet 99,999999% feletti érték, ami bizony már önmagában is erős bizonyítási eszköz ("a bizonyítékoknak nincs törvényben előre meghatározott bizonyító erejük a bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság a bizonyítékokat egyenként és összességükben szabadon értékeli, a bizonyítás eredményét az így kialakult meggyőződése szerint állapítja meg").


* [link]

**csak azért nem igazságügyi szakértőkén, mert ilyen szakértői szakterület nincs (9/2006. (II. 27.) IM rendelet)

2020. máj. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!