Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrségen az ilyen beszéd...

A rendőrségen az ilyen beszéd azt jelenti, hogy figyeli a nyomozó az ember reakcióját?

Figyelt kérdés

Februárba "tanúként" voltam kihallgatáson és a nyomozó, amikor felmentünk az irodába, miután helyetfoglalt ő is, én is, akkor szép barátságos hangon mondta nekemy hogy "Mindjárt kezdjük, csak beveszi a vitamínját." Erre mondtam, hogy jó, én is bevettem otthon, most erre mit mondjak... Tényleg egy nagy műsnyag dobozból elővett és bevett valami nagy szem tablettát.


Gondolom mivel nem volt semmire ellenem bizonyíték, mert rám akartak fogni valamit, ezért ez csak egy reakció figyelés.


Szertntetek egy ilyen magánügyet, hogy azt mondta nekem, hogy beveszi a vitamínját, így ezzel figyelte a reakciómat, hogy mit válaszolok rá vagy csak én gondolom így és tévedek?


Aztán kezdett volna beszélgetni, amire azt mondtam, hogy nem, mert beszélgetni nem beszélgetek kihallgatásin kívűl hanem a kihallgatást kezdje, erre el is kezdte azt.


Csak azért kérdezem ezt meg, mert érdekelnek a rendőrségi nyomozós dolgok, érdekel, hogy az a "vitaminos dolog" csak a reakció figyelés volt, meg érdekel a nyomozási menet, felkeltette már rég ez a dolog az érdeklődésem.



2020. máj. 5. 15:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy tapasztalt nyomozó minden apró rezzenésedet figyeli. Ha tanúként harcias vagy, ügyvédet viszel az csak arra jó, hogy még éberebb legyen. Igen lehet az a taktika, hogy hagyja hogy te játszd az okosat, azt érezd, hogy vele szemben fölényben vagy.


Pl. a Colombo sorozat végig arról szólt, hogy a nagypofájú úri osztályhoz tartozó gyilkosoknak hagyta Colombo hadnagy, hogy szánalmas kisembert lássák benne, kioktassák, lekezeljék, aztán ezek az úri gyilkosok mégis mindig a végén pofára estek.

2020. máj. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Columbo.
2020. máj. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értem én, de nem lettem semelyik tanús ügyből gyanusított. Ha gyanusított lennék, még ha a rendőrség malmai lassan őrőlnek is, egy pár hónap mulva meggyanusítottak volna valamivel.

Az eredmény csak az, hogy valahogy engem nem tudnak beforgattni, ezt már amikor édesanyámat kihallgatták tanúként, januárba, édesanyámnak is mondta a nyomozó, hogy a fián nem lehet fogást találni, de beszélgessen el velem itthon, hogy valljam be, hogy én voltam, és őszintén mondjam el, akkor segít a nyomozó és beszél az ügyésszel, hogy elrendezi, hogy csak kis felfüggesztettet indítványozzon a bíróságnak. Ezt édesanyám mondta, nem lepődtem meg, mert ezt a szöveget is ismerem, hát engem ne nézzen h...-nek a nyomozó, hogy ilyen ócska trükköt bevet, majd mikor februárba engem is kihallgatott, akkor csak annyit mondtam neki kihallgatás előtt, hogy felesleges olyanokat mondani, amit anyukámmal üzent, mondtam mit, erre letagatdta, hogy ő olyat nem üzent, mondtam, hogy akkor hagyjuk.


Lopási ügy, nem én követtem el, ha én követtem volna el, beismerem, a lehető legcsekélyebb büntetés reményében és vállalom a felelőséget, mert ha tagadnék, akkor a max két év börtön felé közelítve mérlegelne a bíró.

2020. máj. 6. 19:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!