Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy rendőr nyomozó hány...

Egy rendőr nyomozó hány évente léphet egyet ranglétrán?

Figyelt kérdés

Nem akik a megyein vannak, hanem akik kisebb pl városi rendőrkapitányságokon vannak olyanokra gondolok.


Pl. Egy 22 éves r.hadnagy kikerűl az egyetemről, mert ugye fiatalabban nem lehet, ugyebár 4 év az egyetem. Amikor elvégzi, bekerűl egy rendőrkapitányságra hadnagyként, ha csillagos ötössel végzett akkor egyből főhadnagyként. Több ilyet láttam itt a városi kapitányságon akik fiatalok nagyon.


Az érdekelne engem, hogy ha az adott rendőr mindig lépni akar egyet a magasabb rendfokozat felé, akkor hány évnek kell eltelnie, hány évente léphetnek egy rendfokozatot felfelé?


Gondolom, hogy 35 évesen elérheti az őrnagy fomozatot, 38 évesen pedig alezredes is lehet.

Amúgy ami meglepett, hogy kb egy 28-29 éves hadnagy elkerült a városi rendőrkapitányságról és ugyan ebbe a megyébe egy kis város rendőrőrsön bűnügyi alosztályvezető. Ezen meglepődtem, nem a korán, hanem hogy hadnagyként alosztályvezető...



2020. márc. 5. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szolgálati szabályzatban benne van a várakozási idő, ha meg van hozzá a végzettsége és a beosztása. Létezik soron kívüli előléptetés is. Alezredestől felfelé már kinevezéssel megy.
2020. márc. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Eloszor is csillagos otosre maximum anyukad megsimogatja a buksidat altalanos iskolaban. Amire te gondolsz egy kicsit mas kategoria, az a summa cum laude, tehat mindegyik allamvizsgad maximalis minositest erdemelt. Ekkor regen fohadnagykent kerultek ki a hallgatok, ezt eltoroltek, mostmar mindenki hadnagykent kerul ki, ha teljesiti a szerzodesben leirtakat, amit alairt az elso napon amikor megkezdte a tanulmanyait az rtk-n. Rendfokozato lepdeleseket pedig teljesen felesleges szamolhatni, mert beosztashoz kotik, ezert lehet valaki 30 evesen is mar ornagy.
2020. ápr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Menj vissza az első osztályba és tanulj meg előszőr helyesen irni utolsó!
2020. ápr. 23. 02:15
 4/5 anonim ***** válasza:
“Kikerűl, előszőr” mielott nyelvtannaciskodsz okvasd vegig a sajat bofogesed, mert abban is van nehany kivetnivalo. A baj ott kezdodik, hogy nem csak nyelvtanilag szar ahogy van, de a tartalma is arra vall, hogy eszed annyi mint egy zoldszemes ostorosnak. Ha pedig kerdezel kis hercegno, akkor ne csodalkozz ha megvalaszoljak. De ha ennyire gyonge a lelked nem tanacsolom a rendorseget, mert ott fel fognak falni onerzeteske kiasszonyka :)))
2020. ápr. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fulcrum_ válasza:
100%
Amúgy ember attól még, hogy valaki ékezet nélkül ír éppen, az nem azt jelenti, hogy nem tud helyesen írni. Amúgy meg ha mindenképp a helyesírásba akarsz belekötni, akkor menj 2. osztályos nyelvtan dolgozatokat javítani, ha meg a kérdésedre érdekel a válasz, akkor ne akadékoskodj. Köszöntem.
2020. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!