Egy 15-16 éves körüli lány már tudja, felfogja ezt vagy meglepő esetleg mindenki magától megtudja?
Egy 15 körüli lány, aki tegyük fel még soha nem volt rendőrségen, de valamit látott ,ez tudomására jutott a nyomozónak, mert ő büntetőeljárást folytat. Namost a lányt beidézi tanúként, mert látott valamit, persze nem egyedűl megy hanem törvényes képviselővel, mert még nincs 18 éves.
Amikor az embernek a rendőr szó jut az eszébe, mindig egy kék inges egyenruhás kalapos emberre gondolunk. De azt is tudjuk, hogy bent a rendőrségen az irodákban civil ruhában is vannak rendőrök akik úgy néznek ki mint egy irodista.
Amikor bemegy kihallgatásra egy ilyen lány , szerintetek tudja magától, hogy az a bácsi ott az irodában aki aki nézi a számítógép monitort, kérdéseket tesz fel és válaszolni kell az ir rendőr (nyomozó) ,nemcsak az utcán járkáló kék inges emberek?
Vagy , ha még ugye nem volt rendőrségen, nem került ilyen helyzetbe és nem mondták neki otthon, a családban ez nem volt téma, lehet nem tudja ,azt hiszi irodai alkalmazott, de ott kiderűl, hogy rendőr nyomozó?
Csak azért tettem fel, mert én férfi létemre 17 évesen tudtam meg, hogy nem csak kék inges rendőrök vannak, nem néztem tévét , téma sem volt.
15-16 éves fiatal, pláne lány, az már nem gyerek!
Ezek már keményen "élnek".
Erre mit lehet írni?
Valaki magától rájön, hogy a télapó nem létezik, valakit pedig felvilágosítanak.
WTF?
Te 17 éves korodig még krimit sem láttál a TV-ben?
De hogy lehet ilyen helyzetbe kerülni?
Eleve gondolom úgy kezdődik a beszélgetés, hogy "Üdvözlöm Kisasszony, Kovács Pista nyomozó vagyok". Vagy ha a lánynak nem akaródzik válaszolgatni, akkor a rendőr valószínűleg nyomatékosítja, hogy egy rendőrségi kihallgatáson van.
De mi a a kérdés?
Ha az a lány olyan, mint te, akkor nem érti a helyzetet, ha nem olyan, akkor érti és tudja. És?
Számít az ha a RENDŐRSÉGEN van és ott kérdezik, hogy tudta-e hogy akinek válaszol az rendőrnyomozó vagy egy irodista?
1. Az idézésen rá van írva, hogy tanúkihallgatás, vagyis nem egy kávéházi beszélgetésre ismerkedés céljából hívják meg.
2. Benne van az idézésben a kihallgató tiszt neve, rangja, tehát nyilvánvaló, hogy rendőr. Az azért nincs beleírva, hogy milyen színű ruhában lesz a bácsi, néni.
3. Először általában a rendőrkapitányságon a "recepción" kérdezik meg, aki szintén rendőr, hogy hova, melyik szobába kell menni, főleg, ha még nem volt ott (pl. második emelet jobbra harmadik ajtó) Onnan már sejthető, hogy mivel az előző ember is rendőr volt, nem a takarítónő fogja kihallgatni.
4. Az iroda ajtajára is ki van írva a név, rang, és a bemutatkozáskor is közlik. Tájékoztatják a jogairól, kötelezettségeiről, megkérdezik, hogy haragosa-e az érintettnek...
Ez az alap. Utána felolvassák a jegyzőkönyvet, megkérdezik, hogy ki akarja-e még egészíteni valamivel, aztán aláírja és kap egy példányt talán.
Rendfokozat, nem rang.
Nem szoba, hanem iroda.
Jegyzőkönyv másolatot csak akkor kap tanú, ha kifizeti. 100ft/oldal.
Eddig illetékbélyeges volt, de mostmár az új Be. szerint csekken kell fizetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!