Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőröknek mindnek van...

A rendőröknek mindnek van személygépjárműből jogosítványuk?

Figyelt kérdés

Járőröknek soknak van, tudom de van olyan akinek mégsincs?

Gondolom az sosem vezet.


Valamint pl városi rendőrségen a nyomozóknak mindenkinek van josija?

Tudom, hogy az irodából szoktak menni kamerafelvételt lefoglalni, helyszíni adatgyüjtést csinálni stb és ide autóval mennek, de lehet hogy olyan nyomozó nem megy ki akinek nincs jogsija.


Azért kérdezem meg, hogy van-e jogsija minden rendőrnek, mert valaki azt mondta, hogy minden rendőrnek van, de valaki.azt, hogy nincs mindegyiknek, tehát mondanak ezt-azt.

Azt is láttam, hogy a mi városunkba van egy bűnügyi nyomozó, ő állandóan busszal és trolival jár haza. Lehet neki nincs.

Akkor most van minden rendőrnek jogosítványa vagy nincs. Mi az igazság?


Nem akarok rendőr lenne, jogsim sincs nem is lesz, csak érdekel a téma.



2020. ápr. 8. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Aki rendőrségen dolgozik, viszont bent az irodában, neki nem kötelező.


Viszont, az egyenruhásoknak, magasabb pozícióban levőknek igen.

2020. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a rendőrségnél mindenkinek kötelező, aki “terepre” vonul a munkája során. Ettől még persze a civil életben lehet, hogy előnyben részesíti a tömegközlekedést.
2020. ápr. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy egyszer amikor vásároltam a rossmannba akkor megjelent a biztonsági őrnél két civil férfi és mondta, hogy volt ott két nappal korábban egy lopás és le kell foglalniuk a kamerafelvételt az adott időintervallumban amibe beleesett a lopás. Azt tudom, hogy egy piti lopás ügy miatt nem nyomozócsoportot állítanak fel, hanem csak egy ember foglalkozik egy lopási üggyel, pláne kis bolti lopásokkal. Ekkor is arra gondoltam, hogy lehet csak egy nyomozó foglalkozik az üggyel és ki kellett menni a kamerafelvételt lefoglalni az üzletbe, de nincs jogsija és egy másik nyomozó vitte el oda. Erre gondoltam, mert ez a példa is eszembejutott közbe, hogy ilyet is láttam már.
2020. ápr. 8. 20:15
 4/18 A kérdező kommentje:
Ja és az a két ember nyomozó volt ezekszerint.
2020. ápr. 8. 20:17
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Vannak lovasrendőrök is.
2020. ápr. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%
Elméletileg minden rendőrnek kötelező a jogsi. Gyakorlatilag viszont van aki "átcsúszik". Ez azoknál fordul elő, akik civilként kezdenek valamilyen beosztásban és átveszik őket hivatásos állományba, a személyzetis pedig nem kellően körültekintő.
2020. ápr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy Rendészeti Szakgimnáziumban, csak akkor tehetnek záróvizsgát, ha megcsinálták a B kategóriás vezetői engedélyt. Anélkül nem lehet végezni.
2020. ápr. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kötelező feltétel, úgyhogy ezt a kérdést rövidre lehet zárni.
2020. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%
Nincs.
2020. ápr. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%
Hivatásos állományba kerülni csak B kategóriás jogosítvánnyal lehet. Viszont "ninó" autót csak külön tanfolyam és sikeres vizsga után vezethetnek.
2020. ápr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!