Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ilyen suttyóknak miért van...

Az ilyen suttyóknak miért van egyáltalán jogosítványuk?

Figyelt kérdés

Gyalogosként mentem át az úttesten. Bal oldalról kanyarodik be az autó, meglát, elkezd gyorsítani, pár centi híján ütött el. Ekkor én széttártam a kezemet, mivel gyalogosként kanyarodó autóval szemben elsőbbségem van.


Megáll, majd kiordít, hogy mi a qrva anyád van, hol látsz te zebrát te nyomorék...


Kultúra, kresz tudás, vezetési képesség ott van.


Az ilyen primitív hülyéktől egy életre venném el a jogsit, azt szenvedjen a vonaton.


2016. febr. 25. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Bejött neki a totózás az elméleti vizsgán.

Lehet bunkó valaki a szabályok ismeretében is, de ez még a szabályt sem ismerte, ami még rosszabb.

2016. febr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Nem vagyok magyarorszagi, ezert ne kovezettek meg, de nalunk ha egy keresztezodesben nincs megjelolt gyalogos atkelo, akkor az autoknak van elsobbsege fuggetlenul attol, hogy honnan jon.
2016. febr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
26%

a békesség kedvéért mindig a gyalogos az úr..sosem szabad ilyene dühöngeni.

pláne, ha tudjuk, hogy pár perce még autóban ült. szoktam látni néhány autós ismerősömet amikor gyalog járkál a városban...hát mit mondjak? gané módon viselkednek az autósokkal, élnek a gyalogos jogokkal..

aztán újból autós lesz...


így megy ez manapság..nem kell felszívni az iszapot..

aztán csodálkozik mindenki, hogy otthon nem megy a szex...mert dugás közben is a gyalogos beszólásán dühöng...


megéri? nem.

2016. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2: Nem tudom hol élsz, de Magyarországon pedig úgy van, hogy a kanyarodó autóval szemben a gyalogosnak akkor is elsőbbsége van, ha nincs zebra. Szerda legtöbb európai országban is így lehet.
2016. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A gyalogátkelő helyeken is hasonlókat élek meg.

Még csak az autókat sem kellene néznem, hogy jönnek -e vagy sem. Lelépek, és pár gyökér meg sem akar állni, sőt még gyorsítanak is.

Volt hogy szintén 5 centire ment el tőlem, mikor a zebra 1/3-ánál voltam...


Komolyan, lassan már kamerával fogok járkálni, és az ilyen felvételeket dobom be a rendőrségre, az ilyen gyökerek megérdemelnek pár tízezres büntetést.

2016. febr. 26. 08:17
 6/8 anonim ***** válasza:
eddiboy: 2. vagyok, Romaniaban elek. Idokozben megtalaltam a magyar kozlekedesi szabalyokban az erre vonatkozo bekezdest. A romanban viszont nincs ilyen kitetel, a jarmunek van elsobbsege. A multkorakban talaltam meg 1 apro kulonbseget, ugyancsak a gyk jovoltabol, amikor valaki a mentore panaszkodott aki csak fenyjelzest hasznalva akart elsobbseget. A valaszokbol ugy tunt, hogy Magyarorszagon csak akkor van elsobbsege a mentonek ha megkulonbozteto feny es hangjelzest is hasznal(ennek nem neztem utana), mig Romnaiaban a torvenyek kozott van egy bekezdes, mely szerint barmilyen kek megkulonbozteto fenyjelzest hasznalo jarmu elsobbseget elvez.
2016. febr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"Magyarorszagon csak akkor van elsobbsege a mentonek ha megkulonbozteto feny es hangjelzest is hasznal" - a kék villogó önmagában is megkülönböztetett elsőbbségadásra kötelezi a többi közlekedőt, a sziréna hangja erre csupán rásegít azzal, hogy már távolról hallható, nem meglepetésként jelenik meg a mentőautó.

Figyeld meg a megkülönböztető jelzéssel közlekedő járműveket, folyamatos villog a fényjelzés, de a sziréna csak időnként szól, rövidebb-hosszabb ideig. Kereszteződéshez közeledve általában szól a sziréna a fentebb említett ok miatt, de nincs előírva, hogy azt folyamatosan bömböltetni kell.

2016. febr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mint sok másra, erre is az a helyes válasz, hogy mert rossz és/vagy korrupt a rendszer, illetve silány a közlekedésrendészet.
2016. febr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!