Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vissza kaphatom a pénzemet,...

Vissza kaphatom a pénzemet, ha elemegyek a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve volt, hogy Jófogáson átvert egy csaló, előreutaltam neki a pénzt de nem küldte el amit rendeltem, viszont végül nem léptem semmit ez ügyben. Nem rég azonban keresett a rendőrség, hogy valaki más megtette, és a számlaszám alapján kerestek meg engem is, hogy nem-e vert át engem is. Azt mondták akkor jöhetek be tanúnak. Szerintetek vissza kaphatom a pénzem, vagy nekem is meg kell tennem a feljelentést? Esetleg akkor sem?
2020. márc. 2. 12:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%
De akár fizet, akár nem, akkor is fizetési meghagyással KELL kezdened az eljárást, mert 3.000.000,- Ft alatti követeléssel nem lehet közvetlenül bíróságra menni! Ennyire nem lehet nehéz a felfogásod, de ha mégis, akkor megérdemled, hogy sose tudd behajtani a tartozást!
2020. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
91%
És a fizetési meghagyás az nem felszólítás, te szerencsétlen...
2020. márc. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Van esély rá. Menj be a rendőrségre és tegyél feljelentést. A lényeg, hogy a feljelentésben jelentsd be a polgári jogi igényedet is, ami kárösszeg. Ez esetben a bíróság automatikusan megtérítésre kötelezi az elkövetőt, így nem kell külön perelned. Viszont az elévülési időre figyelj.
2020. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzőnél tett fizetési meghagyásnak tényleg van értelme. Ha jogerőre emelkedik és nem fizet, akkor mehet a végrehajtóhoz, aki szépen letiltja a fizetéséből, vagy felkutatja, hogy milyen vagyontárgya van és abból rendezi az összeget. Hosszabb idő de megtérülhet és ennyi pénzért már megér egy minimális időt. A rendőrségi feljelentés meg még jól is jöhet egy ilyen ügyben alátámasztani az igazad.
2020. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként neki is erdeke hogy kartalanitson, vagy legalabb probaljon meg, hisz az egy nyomatékos enyhito korulmeny a birosagon.
2020. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Tegel felnelentest a rendorsegen,hisz ok tudjak az adatait . Sokan vagytok,akiket megkarositott. Vissza fogod kapni a penzed.
2020. márc. 9. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Ahogy nézem, ez a polgári peres dolognak, hát nem hiszem hogy én ezt akarom: "A bíróság az ítéletben kötelezi a pervesztes felet a perköltség viselésére, megelőlegeznie azonban annak a félnek kell, akin a bizonyítási teher nyugszik."


Azaz ha az elkövető egy suttyó cigány, akinek nincs semmilye így nincs is min behajtani rajta akár egy forintot is, akkor még a perköltséget se kapom vissza! De legalább bizonyítottam az igazamat, sokra megyek vele... Persze ha egyáltalán megnyerem a pert, mert jófogás letörölte az összes üzenetet amit folytattam ezzel a személlyel, tehát jelenleg még azt se tudom bizonyítani, hogy venni szándékoztam tőle valamit.


"A lényeg, hogy a feljelentésben jelentsd be a polgári jogi igényedet is, ami kárösszeg. Ez esetben a bíróság automatikusan megtérítésre kötelezi az elkövetőt, így nem kell külön perelned."


Ennek viszont lenne értelme, amit 13-as válszoló írt. De ez nem is minősül polgári pernek: "A büntető eljárás akkor sem „polgári per”, ha adott esetben polgári jogi igényt lehet a keretében érvényesíteni."

Forr.: [link]


Ez esetben nem kéne a perköltséget se állnom, ugye?

2020. márc. 11. 08:27
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrségen a feljelentésben jelzed a polgári peres igényed, akkor nem kell megelőlegezned a perköltséget. Ha külön indítasz pert, akkor meg kell. De akkor sem olyan nagy tétel az.
2020. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha megnyered a pert akkor a megelőlegezett illetéket visszakapod az államtól, de a teljes megítélt perköltséget valóban csak behajtás útján lehet rendezni. Ez viszont már a végrehajtó gondja, majd ő letiltja a segélyéből.
2020. márc. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha a rendőrség viszi perre az ügyet, akkor az valóban büntetőper lesz (függetlenül attól, hog te polgári peres igényt is bejelentettél), de a büntetőperben is megállapítanak kárt, hiszen az ítéletet is az alapján hozzák. Ennek a megtérítésére viszont egyúttal kötelezik is az ítéletben az elkövetőt, tehát ha bejelented az igényed, úgy nem kell külön polgári pert is indítanod, mert ha nem fizeti ki, azonnal végrehajtható. Ráadásul az esetszám is számít, tehát súlyosabb büntetést kap, ha több ember tesz feljelentést. Illetve ha be van jelentve a polgári peres igényed, akkor a bíróság felajánlja az elkövetőnek, hogy ha önként megtéríti a kárt, akkor enyhébb büntetést kap, és a gyakorlat azt mutatja, hogy az ilyen ügyek végén általában a többség inkább fizet, csakhogy felfüggesztettet kapjon letöltendő helyett.
2020. márc. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!