Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vissza kaphatom a pénzemet,...

Vissza kaphatom a pénzemet, ha elemegyek a rendőrségre?

Figyelt kérdés
Kb. egy éve volt, hogy Jófogáson átvert egy csaló, előreutaltam neki a pénzt de nem küldte el amit rendeltem, viszont végül nem léptem semmit ez ügyben. Nem rég azonban keresett a rendőrség, hogy valaki más megtette, és a számlaszám alapján kerestek meg engem is, hogy nem-e vert át engem is. Azt mondták akkor jöhetek be tanúnak. Szerintetek vissza kaphatom a pénzem, vagy nekem is meg kell tennem a feljelentést? Esetleg akkor sem?
2020. márc. 2. 12:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
A pénzed polgári peres úton kaphatod vissza, a rendőrség neked nem fizet semmit.
2020. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
33%

Ez az összegtől függ. 5 ezer forintért hagyd az egészet a francba. Ha esetleg jelentős összegel történt akkor már lehet megéri.

Garancia nincs rá de egy próbát akkor megér

2020. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
90 ezer miatt szerintetek van értelme polgár pert indítanom? Tegyük fel, hogy most elkapják az illetőt. Mi a menete ennek a polgári pernek?
2020. márc. 2. 13:33
 4/20 anonim ***** válasza:

A rendőrségtől nem kapsz vissza semmit.

Fizetési meghagyást lehet ekkora összegre indítani, per csak akkor lehet belőle, ha a kötekezett ellentmond.

Viszont, ha nem tudod a személyes adatait, nem tudod ezt sem beadni...

2020. márc. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem lesz annyi pénze, hogy vissza tudja fizetni mindenkinek, akit megkárosított.. ha egyaltalán hajlandó erre magától.
2020. márc. 2. 13:49
 6/20 anonim ***** válasza:
54%

Buktad.


Ismeretlen tettes ellen indult nyomozás, mert azt írod, hogy , ha elkapják. Akkor még nem is kapták el. Ha tudják is ki volt, beidézik "tanúként", ha esetleg jártas és rutinos, hogy mit kell mondani, tudja, hogy tanúként van ott, mert nincs a kezükben konkrét bizonyíték, akkor nyert ügye van, kihallgatják tanúként, a sértetteknek pedig majd valamikor küldenek egy határozatot a nyomozás felfüggesztéséről, mert az elkövető kiléte nem volt megállapítható. Ő pedig megússza, és nem fogja senki a kárát visszakapni. Kitől?


Felesleges 90 ezerért az időd pocsékolni szerintem, ha pl. 900 ezer lenne a károd és nincs elkövető megnevezve, akkor is. Értéktől ez független.


Hidd el én tudom.


Egy jótanács. Ne vásárolj interneten.

Menj boltba és személyesen.

2020. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Gondolom bankszámlára utaltál neki előre. Az alapján lenyomozható az illető még a valós kilétét nem ismered akkor is. A rendőrség dolga, hogy ezt kiderítse.
2020. márc. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#6

A rendőrség hívott fel, mert látták hogy én is utaltam pénzt arra a számlára! És úgy kerestek meg, hogy én soha életemben nem említettem egy rendőrnek sem, hogy történt velem ilyen csalás. Ezek szerint akkor a tettest már csak kézre kerítették, nem? Gondolom elég pansz gyűlt össze, hogy eljárás induljon az ügyben. Meg azért egy bankszámla alapján nem olyan nehéz elkapni, nem kell itt nagy nyomozást indítani.. gondolom elmegy a rendőrség a bankhoz, a bank meg kiadja a csaló adatait és ennyi volt.


Szóval így kérdezném, hogy van értelme meglépni ezt a polgári peres dolgot, vagy hagyjam a fenébe mert még így sincs semmi értelme? Mert ha mondjuk évekig járkálnom kell miatta a bíróságra a saját költségemre, ami pénz és idő veszteség is egyben, akkor hagyom.

2020. márc. 2. 14:32
 9/20 anonim ***** válasza:

De most ilyen nehéz felfogni, amit az előbb írtam? Nem pert kell indítanod - azt nem is tudsz -, hanem fizetési meghagyást.

Ballagj el egy közjegyzőhöz, vidd a bizonyítékaidat és az ember adatait, és ott kell ezt megtenned.

2020. márc. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

#9

De nem fog fizetni! Most komolyan, szerinted rögzön fizezni fog egy szaros felszólításre egy ilyen csaló patkány?!

2020. márc. 2. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!