Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtámadtak az utcán, jogosan...

Megtámadtak az utcán, jogosan használtam a riasztópisztolyomat, de erre az eddig csak bámészkódo emberek is rámtámadtak. Mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A szitu::


Az utcán pénzemet követelő késsel hadonászó alak egyre agresszívvá vált, amiért nem adtam neki pénzt. ordítozott, hogy agyjak már. Többen is álltak mellettünk, nézték, hogy most mi lesz.


Egyik pillanatban megfordult, hátrébb ment, pár percig még kiabált, szidalmazott, és egyszer csak késsel nekemrontott. Akkor előrentottam a kabátom alól a risztópisztolyomat és felélőttem egyet. Ekkor elesett elejtette a kést (hatalmas szerencsémre) És elfutott. Ekkor az eddig bámészkodó emberek meglöktek, elvették a pisztolyomat és a földre kényszerítettek és hívták a rendőrséget.


Már kiabáltam ,hogy megtámadott, ott a kés a kezében, és hogy fogják meg, emrt elmenekül, de engem tartottak a földön.


Ez mi volt?? Késes támadót, aki valószínűleg meg akart ölni, mert kb 1 méterről is rohant felém, azt nem érdekli senki, rendőr nem kell, de amikor centikre kerül el a kés, és RISZTÓ lövést adtam le (ZÖLDKUPAKOS) akkor ámár én vagyok a közveszélyes bűnöző.


A rendőrök megérkeztek bilincsben vittek a rendőrautóhoz. Hálistennek a helyszínen kérdeztek ki mindenkit, velem együtt és hamar kiderült, hogy nagyon nem én vagyok a veszélyes. A hüvelyt megtalálták, megnézték, lövedék kilövésére alkalmatlan a fegyverem, még gázpatron sem volt benne. Ott az engem lefogó emberek és a rendőrök előtt köszönömtem meg nekik, hogy gratulálok. emberségből jeles. Aki késsel hadonászik és próbálja megszúrni a másik embert, azt jó móka nézni, de amikor elhárítja a támadást az illatő, na az már nem.


2019. dec. 25. 13:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
37%
szép mese
2019. dec. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
55%
Nyilván csak egy fegyveres fickót láttak, és ehhez mérten reagáltak.
2019. dec. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem a köztudatban nincs benne, hogy mi a gázpisztoly és az normális pisztoly közötti külömbség.


Kb 15 éves koromig én sem tudtam és csak azért tudtam meg, mert egy honvédség hagyományőrző tagozatában dologozó, töri fan, osztálytársam volt aki többet között ilyen fegyvezeket is tartott otthon.


Normál ember nem nagyon találkozik ezzel a témával.

2019. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam, de azért mégis van különbség, egy olyan ember, aki késsel hadonászik és kiszámíthatatlanul viselkedik és egy olyan, aki az utolsó pillanatban csípőből tüzel. ja, és egyből elraktam. Nem hadonásztam össze vissza, hogy én vagyok a rambo és merjen még valaki megtámadni. Ugyanis miután eltepertek az övön belüli tokból vették ki a pisztolyt. Amit nem is tudom h,ogy a rendőrök hogyan engedhették. Akárki legyen az illető, nem hiszem hogy csak úgy el kéne venni a személyes tárgyait. Mi van, ha én rándőr vagyok csak civilben? Akkor mennek 4 évre...
2019. dec. 25. 14:13
 5/20 A kérdező kommentje:

És addig, ameddig éppen "kiraboltak" addig miért csak néztek, mint a színházban és nem hívták a rendőrséget?


Ez komoly? Nem adtam neki pénzt, erre egy kis rugós kést vett elő, és ordítozni kezdett, hogy adjál már! meg ilyenek. Nem tűnt C-nek, inkább csak valami szerencsétlennek. Mondtam ,hogy ebből elég, tegye el, mindenki menjen a dolgára. de nem, mert adjak pénzt, vagy megjárom. ugye nem mehettem el mellette, mert mondom, kiszámíthatatlan. más embernek is nekiment, meg nekem is, de csak ijesztgetésből. Amikor meg nekemfutott, na akkor jöttem rá, hogy na ez nem viccel. Ha aznap épp nincs nálam az a tárgy, elhet, hogy megszúrt volna. És ugyanúgy elfut. Gondolom akkor sem tettek volna semmit.

2019. dec. 25. 14:22
 6/20 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem mindent jól tettél és nem te vagy a hibás, hanem a rendszer, amiben az ártatlanok szenvednek, a bűnözőknek meg jogaik vannak és közben közöny a köbön az emberekben és még alád is tesznek, hogy neked se legyen jobb.
2019. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

3-as.. Azért érdekes, hogy kb 15 éves osztálytársad tarthatott otthon gázpisztolyt.


Bár lehet, hogy apáé, csak játszani van nála, mert ért hozzá. Nincs kizárva.

2019. dec. 25. 14:28
 8/20 A kérdező kommentje:

7-es. Köszönöm, és sajnos ez így is van. pedig annyiszor hallottam ilyet. Nyugdíjas a botjával verte meg a támadót, aki fellökte és ellopta a táskáját (elgánycsolta és a földön fekve csapkodta a támadót) és a 75 éves bácsit ítélték el garázdaságért. Aki meg ellopta a táskáját, mindenki a segítségére sietett, hogy felmentsék. Pedig a bácsi "idejében" ez volt a norma. aki lop, azt jól elverik, abból majd tanul. Akkor még az igazság győzött...


A rendőröknek is sokmindent köszönhetek h,ogy olyan talpraesettek voltak és hozzáértőek. Azonnal megvizsgálták a pisztolyt, megállapították az IGAZSÁGOT! Önvédelmi eszközt használtam. Megtalálták a támadó kését is. Ésmég a rendőrök is kérdezték az ott kihallgatott embereket, hogy mégis mi járt a feükben, amikor valaki késsel követel pénzt? Semmire. Ami nem velünk történik, az vagy móka, vagy lehetőség, hogy sok like-ot kapjunk. készült is felvétel sajnos, de a helyszínen mindenki telefonját átnézték a rendőrök az én kérésemre. Mert bizony láttam, hogy azzal voltak elfoglalva, hogy minél jobb poszt legyen az esetből.

2019. dec. 25. 14:39
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom olyanok tepertek le akik nem látták a késsel hadonászós közjátékot, csak annyit hogy egy fickó rálő egy másikra akinél kés van. Akár azt is hihették hogy te vagy az agresszor, szerencsétlen hülye meg csak jobb híján rántott kést a pisztollyal szemben.
2019. dec. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%
Legközelebb gázokra töltsd mert a riasztó gyakorlásra való ekkor a tamadó ott ragad . Vagy paprikasprayt vegyél ezzel fújjd le aki közelít . Teszel feljelentést késes rablás végett és a letipróidat mind beidézteted tanúnak .Emellé garázdaság szabad mozgásodban korlatozásban őket plusz feljelented . Nyomorèkok látták végig mi történt ....
2019. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!