Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobbikosként kérdezek jobbikos...

Jobbikosként kérdezek jobbikosoktól. (? )

Figyelt kérdés

Szerintetek ennek alapján, hogy alakul a Jobbik?

[link]

Ha választani kell Sneider Tamás-Gyöngyösi Márton vagy Toroczkai László-Dúró Dóra vezette párt között, akkor ti melyikkel szimpatizáltok?


2018. máj. 9. 18:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Nem lesz pártszakadás.
2018. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az utóbbira.
2018. máj. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

MINDENKIVEL zöldet pacsiztam, mert időt fordított a kérdésemre és válaszolt. Tehát az alacsony pontok külső besegítések, vagy egymást pontozzátok le.

2018. máj. 9. 21:40
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már kettészakadt. Teljesen logikus.


Mi is történt Fehérváron?

2018. máj. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Sneider,Gyöngyösi... Teljesen egyértelmű. A székesfehérvári sztorira meg adjon már valaki egy hiteles forrást, ami nem egy Novák Előd facebook-poszt. Ha már megemlítettem Novák Elődöt: Azt mondta visszalép a Toroczkai melletti kampánytól, mert lejáratókampány indult ellene a párton belül. Ezt is vonakodva hiszem el, de ha emiatt visszalép akkor egy általános iskolai tanárnak nem alkalmas, nemhogy pártvezérnek...
2018. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kívülállóként sem egyszerű megítélni. Mindenekelőtt, nincs baloldal. Nem arra gondolok, hogy a ma magukat ennek nevező pártok milyenek, hanem arra, hogy e fogalom a mai viszonyok között a régi módon nem értelmezhető (mert mások a célok, más a helyzet), új értelmezés meg nincs rá. Jobb híján használják, nálunk különösen hamisan. De ez igaz a "jobboldal" fogalomra is.


A politikában élesen meg kell különböztetni a célt és az eszköztárat. E kettő alkalmazása dönti el a sikert (vagyis azt, a cél egyáltalán szóba jön-e). A Fidesznél ezt könnyebb elmagyarázni. Orbánék célja 1990 óta egyértelműen a hatalom megszerzése, megtartása, új arisztokrácia megteremtése, amelynek ők a vezetői. E cél érdekében 1990-ben liberális lett, mert a szocializmus megdöntése bűvöletében kevés volt a hely a jobboldalon (elsikkadt volna). Ugyanakkor a liberális vonal hangos és erőszakos volt. Horn kormányzásának vége felé a liberalizmus egyfelől kezdett pejoratív lenni nem utolsósorban az SZDSZ ténykedése nyomán, másfelől a jobboldali MDF szétesett, tehát érdemes lett jobboldalinak lenni. Ez nem cél volt, hanem taktika, eszköztár. A tömeg benyalta, hatalomra kerültek. Később egyre inkább jobboldalra tolódtak, elvették a Jobbik életterét, mert azért mégis hangosabb a szava annak, aki hatalmon van. Mára egyértelműen szélsőjobbos társaság, de célja mit sem változott.


A Jobbik egyértelműen szélsőjobbként kezdte. Mégpedig lényegében társadalomellenes, irritáló és mára nem szalonképes módon. Ezzel nyert egy kisszámú de stabil tábort. Vona a következő dilemma elé került: megmarad a politikai irányvonala és egy stabil 6-10 százalékos parlamenti léte. Vagy irányt vált, mégpedig úgy, hogy növelje a parlamenti súlyát, ezzel eredeti táborának csökkenését, új arcok támogatását elérve. Ezt választotta. Hogy jól csinálta-e, afölött törjön pálcát az ,aki úgy gondolja, jobban ért hozzá. Azonban tények a következők: sikerült új célrendszert kialakítani, sikerült elfogadtatni, sikerült duplájára növelni a parlamenti súlyát, sikerült elveszíteni legszélsőségesebb támogatóit, sikerült elfogadtatnia magát nemzetközi porondon. Egy ilyen váltás nem megy tisztán, és vér nélkül se. A kérdés, mennyire fájdalmas és mennyire stabil. A válasz, aki tudja kevésbé fájdalmasan, szóljon, de főleg tegye, aki tudja kevesebb vérrel, szintén. Mégis mi Vona tragédiája? Két fő ok van. Egyik a múltja. Ez mutatja milyen tartósak, ezáltal fontosak a gyökerek. Ez a múlt lehetővé teszi a fennmaradást, ma különösen, de nem teszi lehetővé a kibontakozást. A másik a Fidesz. És itt van mindjárt egy harmadik, nem tudta kezelni. A Fidesz-apparátus rettenetesen megbüntette. És a Jobbik válasza a lehető legrosszabb volt. Gyűjtésbe kezdett. Esélye sem volt, de az a kisebb baj. A nagyobb, hogy egy romantikus tett és hangulat kedvéért feladta legfőbb tulajdonságát, az erőt. Nem gyűjteni kell, hanem kiröhögni. Megtagadni. Nem elismerni. Törvénytelennek nevezni. Mert ekkor mondja az igazságot. A lejtmenet itt kezdődött.


Mi lesz ezután? Szerintem a résztvevők sem tudják. Mert itt a kérdés az, mi fontosabb, a cél vagy a megmaradás. A cél a szélsőjobboldali szemlélet. A jobboldali szemlélet nem lehet cél, mert nem hiszik el. Ez szakadást követel(ne). A hatalom, az elért parlamenti súly az együtt maradást követeli. Mit válasszanak? A szakadás kísértetiesen hasonlít az MDF-re. Fel fognak morzsolódni, csökken a lehetőség (pénz) nincs egybetartó erő. Az egyben maradás kísértetiesen hasonlít az MSZP-re. Több szemlélet, örök viták, megegyezés lehetetlensége, szép lassú halál.

Minden azon múlik, lesz-e valami gyökeresen új gondolat, amely úgy feledteti a múltat, hogy mégis ahhoz kapcsolódik, azaz minden támogató kap valamit, amit magáénak mondhat, ugyanakkor nem kell annyira utálnia a másik vonalat, hogy elforduljon. Ez technika, mégpedig nagyon bonyolult és sok tudást igénylő. Véleményem van, de nem tisztem annak megítélése, alkalmasak-e rá a szereplők.

2018. máj. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#14


Én nem tudom, hogy ki és mi a hiteles forrás, ha Novák előd nem az, de itt vannak erről híradások, különböző interpretálásokkal, mindenki kiválaszthatja a neki leghitelesebbet:

[link]


[link]


[link]

2018. máj. 10. 12:32
 18/20 A kérdező kommentje:

És még egy:

[link]


Ebben a székesfehérvári alapszervezetének elnöke Horváth-Tancsa Ágnes nyilatkozik.

Most ne azzal foglalkozzunk, hogy hol kapott lehetőséget(PS) ezek elmondására, hanem arra, amit mond!

Ebből számomra egyértelmű a szétválás, de más természetesen gondolkodhat erről másképp.

2018. máj. 11. 14:55
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én az Echoban láttam a riportot a Horváth-Tancsával.

Nekem szimpatikus volt és hiteles, ahogyan beszélt, visszafogottan, tényszerűen.


Gyöngyösivel van valami fura érzésem, mióta teljesen megfontoltan azt mondta, hogy a 2010 előttiek volt a nem igaz. Az nem félrefogalmazás volt, mint amit a kettős állampolgárságról mondott utólag.

2018. máj. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm 19-es!

Nekem is hasonló érzéseim vannak.

2018. máj. 12. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!