Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Meleg srácok! Ti melyik...

Meleg srácok! Ti melyik pártra szavaztok április 8-án?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén, hogy én az előző 2 országgyűlési választáson Fidesz-szavazó voltam, amelyet mára nagyon megbántam. 2010-ben jó választásnak tűnt a Fidesz a Gyurcsány-Bajnai-kormányok gazdasági ámokfutása után, viszont a jelenlegi rendszer véleményem szerint nekünk, melegeknek meglehetősen kedvezőtlen, különösen az alábbiak miatt:

- Az ún. Alaptörvény miatt jogi értelemben nem nevezhetem családnak a páromat és magamat,

- Egész életemben fizethetem a családi adókedvezmény néven ismertté vált gyermektelenségi adót,

- Az egyházak gyakorlatilag állami szintre történő emelésével tovább fokozódik a homoszexuálisok iránti gyűlöletkeltés, az általános iskolákban használt hittankönyvek egyenesen halálos bűnnek nevezik a homoszexualitást.


Természetesen nem csak a melegségre nézve hátrányos tényezők miatt vagyok most már a Fidesz-KDNP ellen, nem tetszik a sportra, olimpiára, stadionokra költött milliárdok, az EU-s pénzek lenyúlása, a határon túli "magyaroktól" történő szavazatvásárlás, a kormányközeli oligarchák határtalan gazdagodása, a romokban heverő oktatás és egészségügy stb.


31/F



2018. febr. 25. 20:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
12%
A Fideszre fogok szavazni, bár van, amiben csalódást okozott, még mindig a legjobb választásnak ítélem a jelenlegi helyzetben.
2018. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
10%
Fidesz
2018. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
82%
MKKP
2018. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
85%

Momentum vagy LMP.


A meleg jogokat támogató baloldali pártok is fel-fel merülnek bennem.


A Fideszre nem szavazok a leírtak miatt, a Jobbiknakpedig sokkal radikálisabb véleménye van, sokszor kritizálják a Fideszt is, hogy lehetőséget ad meleg filmek vetítésére, illetve filmfesztivál tartására a mozikban, a Pride kritikája is fel-fel merül.

Emellett szerintem Dúró Dóra porig alázta a melegeket, amikor korábban arra a kérdésre, hogy várja-e/nem bánja a melegek szavazatait igennel felelt majd külön közleményt adott ki arról, hogy ez egyáltalán nincs így és ő még a "sajnos már megszavazott" bejegyzett élettársi kapcsolatot is eltörölné.

Szerintem az a meleg aki a Jobbikra szavaz önmagát és az egész meleg közösséget is megalázza.

Nem mondom, hogy szavazzunk a Fideszre, de annál, ami egy Jobbik kormány alatt várna ránk ez is ezerszer jobb.

Persze kétségtelen, egy a meleg házasságot természetesnek vevő Momentum, egy a melegek örökbefogadását, házassagát minden téren támogató Párbeszéd vagy Együtt, egy a homofóbok ellen fellépő és tagjai közül kizáró DK, mely szintén a teljes jogegyenlőség híve kétséget kizáróan pozitívabb lenne erre nézve.

2018. febr. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%

Ali babára, mert neki csak 40 rablója van. :)


A viccet félretéve, az biztos, hogy a Fideszre NEM! Ami biztos, csak olyan pártra érdemes szavazni, amelyiknek esélye van a győzelemre. Ha a sok kis pártra szavazunk, akkor hiába akarunk kormányváltást, a szavazatok eloszlanak, és megismétlődik 2014, amikor alig több, mint 40 %-al 2/3-t szerzett a parlamentben a Fidesz. Azt hiszem, érdemesebb így gondolkodni, és inkább vállalni négy évig a Párbeszéd - MSZP - DK együttest, ha kormányváltást akarunk, mint hogy újabb négy évig a mostaniak fosztogassanak. Aki nem megy el szavazni, egyértelműen a Fideszre szavaz!

Előbb gondolkodni, aztán szavazni!

2018. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim válasza:
100%

Egyertelmuen LMP

Egyebkent az utolso butasagot ir.

Eleve mindnekinek 2szavazata van azt adja a legszimpatikusabb partnak ami esetemben egyertelmuen az LMP.

A masik az egyeni kepviselojelolt ott meg adja a legeselyesebb ellenzeki jeloltnek (jobbik/mszp-p/dk/lmp)

Bar en mindket szavazatom az lmpnek fogom adni mert kellenek az egyeni kepviselokre leadott toredekszavazatok is.

(En korzetemben egyebkent a szoci jelolt a legeselyesebb)

2018. febr. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Momentum <3
2018. febr. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
61%

A Fidesz ellen fogok, én itt akarok élni ebben az országban, de ha megint nyernek, kénytelen leszek átgondolni, hogy maradjak-e vagy menni kell (amíg még lehet). A mai nap azonban megadta a reményt hogy igenis meg lehet őket verni! Bár nincsen olyan párt a palettán amelyikkel maradéktalanul egyetértenék és szimpatizálnék, de félre fogom tenni a személyes meggyőződésemet és az esélyes jelöltre fogok szavazni, ez az én körzetemben nagy valószínűséggel az MSZP-P jelöltje lesz majd, listán pedig a Jobbikra (esetleg az LMP-re) teszem az X-et.

Mindenkit buzdítanék hogy menjen és éljen a szavazati jogával, az otthon maradás csak a Fideszt erősíti. Remélem hogy van még esély elzavarni őket a hatalomból.

[link]

2018. febr. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim válasza:
100%
Magyar Kétfarkú Kutya Párt.
2018. febr. 26. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 Béla211 ***** válasza:
71%
Listán úgy néz ki,hogy az Lmp-re. Bár az nagyon nem tetszik,hogy teljes mértékben meghagynák a családi adó kedvezményt a gazdag 3gyerekeseknek is akiknek nincsen erre szükségük. Meg nem annyira meleg barátpárt a Dk és a momentum sokkal inkább az. Jobbikra semmi képen nem szavazok,mert félek attól,hogy ugyanaz lesz mint a fidesznél és attól is ,hogy,ha a fidesznek koalíciós partner kell a kormányzáshoz a jobbik csatlakozni fog hozzá. Én is a legesélyesebb jelöltre fogok nálunk szavazni aki mszp-és lesz. Bár szerencsére ez egy olyan személy nálunk aki már bizonyította többször,hogy tesz a körzetért. Amúgy ha tudnám ,hogy nem veszik el a szavazatom a kétfarkú kutyapártra szavaznék. Megérdemelné az egész politikai elit, hogy egy viccpárt nyerjen lehet,hogy viccből még jól is kormányoznának:D Ha igazán tenni akarnának az országért az ellenzéki pártok mind együtt indulnának és szakértői kormányt tennének az élre pártoktól függetlenül ,hogy rendbe hozzák az országot. Mielőtt lesz még egy gazdasági válság.Én ebben az esetben mentem volna el szívesen szavazni így csak kényszerből megyek.
2018. febr. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!