Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért lép fel Magyarország a...

Szimeon kérdése:

Miért lép fel Magyarország a globális éghajlatváltozás ellen?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló tény, hogy számunkra csak jót eredményezne egy néhány fokos globális felmelegedés. Akár két héttel is hosszabb lehet a nyár, rövidül a fűtési szezon, ugyanakkor számottevően nem csökken a csapadék mennyisége. Az időjárás szélsőségessége sem a Kárpát-medencében lesz jellemző. Azaz értelmetlen küzdenünk az ellen, ami jó nekünk.

2017. jan. 4. 16:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki ide akar jönni és kinyírnak minket. Elfoglalják a jó területet.
2017. jan. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
40%
Mert Áder ENSZ elnök akar lenni és most ez a téma menő.
2017. jan. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

1. A klímaváltozás nagyon rossz nekünk. Az aszálygyakoriság növekedése tönkreteszi a mezőgazdaságot.


2. Magyarország nem lép fel érdemben a klímaváltozás ellen, hanem felelőtlen, rövidlátó, öngyilkos politikát folytat e téren.

2017. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én valahogy jobb szeretném a megszokott négy évszakot. Az elmúlt pár évben, tapasztalható időjárás nekem, nem jön be. A fűtési szezon csökkenése remek, de a telek "kimaradása" nem tesz jót a mezőgazdaságnak, a termésnek sem. Nincs hideg, prímán áttelelnek a "károkozók". Mellesleg, ha melegszik az éghajlat, megjelennek a a melegebb éghajlaton honos élőlények is, most elsősorban, kórokat terjesztő rovarokra gondolok. Például, sokkal több lesz a szúnyog(megint csak az enyhe tél, ugye...). Egyébként a Föld állatai közül, magason a szúnyog a felelős a legtöbb ember haláláért(járványok, stb.). Szóval, messze nem olyan egyszerű és pozitív dolog ez.
2017. jan. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#5: Persze, emberek élnek az Egyenlítőnél is, a Szaharában is, mindenhol. Sokkal durvább körülmények között, de gondolom, nem ez a vágyunk nekünk is.
2017. jan. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Látom, nem értitek. Ez az egész egy nagy légbuburék. Van klímaváltozás és erre hatást gyakorol az ember, de az ember tevékenysége nélkül is melegedne az éghajlat. Tehát egy olyan folyamat ellen veri a nyálát Magyarország, ami egy természetes dolog. Együtt kell vele élni. Oké, az emberi hatótényezőt lehet csökkenteni. Ezt elismerem. Maga a melegedés azonban - esetleg kicsit lassabban - folytatódni fog. Inkább azért kellene tenni, hogy az ebből adódó lehetőségeket kiaknázzuk, nem pedig pampogni. Kivi, füge, datolyaszilva, batáta - csak néhány haszonnövény, amely nyertese lehet az új érának.
2017. jan. 5. 08:33
 17/21 anonim ***** válasza:
mert ha az egész világ lángba borul és kifordul a sarkából, akkor egy ilyen ostoba, gyenge ország az elsők között omlik össze, akkor is, ha épp itt nem olyan vészes a klímaváltozás direkt hatása. Az indirekt dolgok viszont minket is lerántanának.
2017. jan. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Dehogynem értjük. Az egyértelmű, hogy az ember tevékenysége nélkül is van klímaváltozás, de minek ezt gyorsítani, ha nem muszáj?
2017. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Szóval, még ha elkerülhetetlen is a dolog, nem kellene siettetni. Ahogy te is írod, ez természetes dolog. Persze, csak az nem természetes, amit az ember még "hozzátesz".
2017. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Az ember tevékenysége nélkül is lenne klímaváltozás, de az az utolsó 2000 év tendenciájában egy lassú globális lehülést jelent. A tényleges klímaváltozás viszont egy extrém gyors és extrém mértékű globális felmelegedés, amely antropogén eredetű, kizárólagos oka az üvegházhatású gázok koncentrációjának emelkedése, ami a fosszilis szén-kőolaj elégetése, az erdők kiirtása, a lápok lecsapolása, környezetszennyezés és természetpusztítás következménye.


A klímaváltozás hatalmas migrációt, menekültáradatot, szociális feszültségeket, forradalmakat, agressziót, terrorizmust indít be közvetlen és közvetett módokon.


Magyarország elemi érdeke lenne, hogy fellépjen a klímaváltozás ellen: csökkentse a széndioxid kibocsátást, telepítsen őshonos fajokból erdőket, védje a természetet, környezetet.

Ugyanakkor az alkalmazkodóképesség növelésére is szükség lenne ami az általános műveltség és iskolázottság szintjének növelését jelentené.


Sajnos Magyarország jelenleg pont az ellentétét teszi annak ami a megmentését szolgálhatná.

2017. jan. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!