Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Más szárazságot jobban tűrő...

Más szárazságot jobban tűrő fűfélék betelepítése segíthet az országon?

Figyelt kérdés

Ha az elsivatagosodás gondot jelent egy térségekben, miért nem próbálkoznak idegenhonos fűfélék betelepítésével?

Olvastam, hogy a Amerikában, a prérin bizonyos fűféléknek a gyökere rendkívül mélyre hatol a földbe és a szárazságot is jobb tűrik.

Azt a füvet taposták a bölények is, tehát bírj a legeltetést.

Miért nem telepítenek ezekből hazánkba is ?

Talán nem csak a homokot és a szél által elhordott termőtalajt fogná meg,de legelőként is lehet a területet hasznosítani.Legalább részben.



2014. dec. 31. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert nagy a vitatkozás azon, hogy itthon mely területek tekinthetőek eleve homokdűnésnek, meg melyek váltak éghajlatváltozás vagy emberi beavatkozás miatt azzá. A hazai megoldás egyenlőre inkább homoktövist, szőlőt, nyárt és társait favorizálja - a fűfélékben annyira nem vagyok otthon, de szinte biztos vagyok, hogy abból is van őshonos fajunk, nem biztos, hogy szükséges idegen fajtákkal kísérletezni.
2014. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kell a természetre. Eddig még minden ilyen betelepítés valahogy rosszul sült el. Inkább az öntözéses gazdálkodást kellene megkönnyíteni.
2014. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Ha az elsivatagosodás gondot jelent egy térségekben, miért nem próbálkoznak idegenhonos fűfélék betelepítésével?"


Az, hogy teljesen fölösleges. Már jó ideje borzasztó esősek a nyarak, és a fű egyedül azért szárad el, mert kötelező levágni, lekaszálni. A városokban szinte a földig ki volt száradva mindenhol, mivel a lenyírt füvet rajta hagyták a gyepen, és a még élő fűszálak is emiatt meghaltak. Magyarországon egyáltalán nem sivatagi a klíma, egyedül az a gond, hogy lenyíratják a füvet.

2015. márc. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A homokterületeken védett fűfajok is élnek, ilyenek az árcalányhajak például. Ráadásul már így is rengeteg az észak-amerikai, kiírthatlna özöngyom, minek még több? A kiégés egyik oka az, hogy a XVIII-tól a XX. század végigig mást sem tett az ember, mint a több termőföld nyerése érdekében lecsapolt! Kiszárította a mocsarakat, árkokat ásott mindenhová, míg le nem szállt a talajvíz szintje, de alaposan. Meg kellene szüntetni ezt a millióegy felesleges lecsapoló csatornát, a 8-10 m mélybe lesüllyesztett és kiegyenesített, betonozott patakmedreket visszaállítani, ezt teszik manapság pl. Nyugat-Európában.
2015. máj. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
* kiírthatatlan
2015. máj. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!