Tényleg ekkora vízgondok lesznek, mint ahogy jósolják?
Maradjuk csak a magyar híreknél.
A csapból is az folyik,hogy 10-15 év múlva az emberiség harmada szomjan hal a más két harmad emg ölre megy egymással a maradék vízért.
Tényleg ekkora a baj?
Mi várható hazánkban? Milyen tanulmányok vannak arról,hogy mennyi vizünk lesz 20-50 év múlva?
Mi akarunk vízgazdálkodási tanácsokat adni más országoknak amikor mi sem tudunk vele gazdálkodni. Vicces...
Amikor túl sok van nem tudjuk elvezetni és tárolni,amikor túl kevés van nem tudjuk odavezetni és nincs megfelelően kiépített öntözőrendszerünk, a termálvíz folyik a világba nem sikerül rendes víztározót építenünk stb. és mi akarunk tanácsot adni.. hát...
Még azért nem kell temetni az emberiséget. Alapvetően arról van szó, hogy van egy éghajlatváltozás, ami miatt átalakul a Föld vízi világa (áradások és kiszáradások), illetve agyonszennyeztük a vizeinket.
Természetesen a szegényebb országok fogják megszopni ezt is, mint mindent, mert nincs pénzük vagy stratégiai befolyásuk az érdekeik érvényesítésére.
Ha bővebben érdekel, itt van egy csomó szakmai anyag:
1-es
Áder úgy mondta, hogy a föld vizkészletének 7 ezreléke hasznosítható. Itt valahol valami nem stimmel. Írod, hogy 1 százaléka édesvíz... A föld több, mint 60 %-a óceán. Tartok tőle, hogy az 1 % túlbecsült. Ráadásul az, hogy "hasznosítható", nem jó megfogalmazás, mert a "sós víz" is is hasznosítható - ha nem is ivásra.
Ahogy a kérdező írja: "amikor túl sok van nem tudjuk elvezetni és tárolni,amikor túl kevés van nem tudjuk odavezetni" és ez nem csak ránk érvényes. Lásd éppen most az olaszoknál, ahol néhány nap alatt esett le az egész éve csapadékmennyiség.
Európa legnagyobb része még nincs bajban - leszámítva néhány dél-európai területet. Addig míg a folyóinkat még jobban el nem szennyezzük. Azonban Ázsiában (pl. Kínában, Mongóliában), Afrika jelentős részén, néhány dél-amerikai országban, de még Észak-Amerika jelentős területein is okoz gondokat a vízhiány.
És igen. Többen jósolják, hogy Kína háborút indíthat a vízhiány miatt. Vagy a Nílus "vízmegosztásával" sem elégedettek az Egyiptomtól délebbre fekvő országok.
Másrészt meg Ádernek is csak kellett találnia valamit, amiben "hallathatja a hangját".
Szerintem a technológia megoldja ezeket a gondokat.
A tengervízből például tudunk előállítani édesvizet fordított ozmózisos szűrővel.
Abból meg rengeteg van.
De a levegő páratartamát is ki lehet kondenzálni, vannak is ilyen eszközök.
Ez inkább csak ilyen szokásos hisztéria keltés, hogy legyen min rettegni...
Akkor engem elért a hisztériakeltés hatása.
Nekem már nyomja a lelkem és az foglalkoztat,hogy mikor kell majd eldöntenem,hogy a pénzem vízre és ételre költöm,mert másra már nem marad még ennyi se, mint most.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!