Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Lehet Más a Politika az új...

A Lehet Más a Politika az új SZDSZ?

Figyelt kérdés

Ma úgy esett, hogy metróval utaztam és láttam egy "fantasztikus" LMP-s plakátot, csak a legnagyobb betűket olvastam el és egy pillanat alatt ideges is lettem.


Nyugi, nem vagyok fanatic szélsőjobb (egyelőre (vakon) bízom a Fideszben, aztán majd meglátjuk), de ez tényleg kikészített.


Azért írtam, hogy "fantasztikus", mert tényleg sci-fi-be illő volt a kérdés: "Lehet majd nekik is ugyanannyi a fizetésük?" (vagy vmi hasonló). És emellé képzeljetek el egy cigány gyereket. Nekem ebből az jött le, hogy itt valami olyasmi kezdődik amitől pont szeretnék már nagyon megszabadulni, valami olyasmit éreztem, mint amikor ellepték a várost a "minden második roma letagadná származását, ön ad rá okot?" plakátok. Tehát megint én, mi, magyarok vagyunk a r.hadék rasszisták, már megint mi vagyunk a bűnösök, azok, akik tehetnek arról, hogy szegény cigány gyereknek az LMP nélkül nem lesz ugyanannyi a fizetése, ha felnő, minthogy most sem annyi.


Ezek mégis miről beszélnek? Tényleg ez ma Magyarország legnagyobb problémája, ha már a cigányokról beszélünk, szerintem vannak itt nagyobb gondok is, mondjuk létező gondok, nem pedig ilyen sci-fi-k. Miért ne kapna ugyanannyi pénzt egy cigány, ugyanazért a teljesítményért, ugyanazért a tehetségért, ugyanazért a képességekért, ugyanazért a szakértelemért, csak azért mert más a bőrszíne? Hol van ilyen Magyarországon? Miért a mi feladatunk felemelni őket? Miért még nekünk kell azon dolgozni, hogy nekik jobb legyen? Miért kell erőltetetten integrálni? Ez olyan, mint amikor régen a suliban nem volt kezdő és haladó angol, jól haladtunk, gondolhatjátok... Miért ne lehetne legalább egy pár évig külön foglalkozni azokkal akik szélsőségesen neveletlenek és kezelhetetlenek? Na mindegy, aztán találtam egy cikket a mandineren, úgyhogy most teljesen anti-LMP-s lettem:)


Nagyon remélem, hogy nem kerülnek be, nem kell még egy SZDSZ, akik elküldtek dísznek az EP-be egy Mohácsi Viktóriát, ugye tudjuk milyen "teljesítményt" nyújtott, lehet utána nézni a YouTube-on akár...


[link]


2010. márc. 27. 21:13
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

Azért lett hányingeretek mert a valóságban a magyar ember nem ölelget a "büdös cigányt" szóval természetellenes, de pont ezért figyelemfelkeltő! Eléri a célját, elgondolkozol rajta, mármint a szövegen!


Amugy meg ha azt akarjátok, h a cigány ugyanugy dolgozzon, azért nekünk is nyitnio kell feléjük, pl a munkaerő piacon+ másság elfogadása+ előítéletek lerombolása! Nekik meg normális viselkedési forma elsajátítása, ami nagyon nehéz: mélyszegénységben nőnek fel, a szüleiktől olyan viselkedési formákat látnak ami rossz pl lustaság,nem fogja a fejük a tanulást, tisztelet a kivételnek, higénia hiánya, lopás, hazudás, verekedés. Sajnos így szocializálódnak, és a társadalom nem nevelheti fel az anyja apja helyett.

2010. márc. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fanatikus fideszes, de engem zavar a Jobbik retorikája és az, hogy egyszerűen mindenben a lehető legmesszebbre akar menni, már radikálisan radikálisak:)


Mondjuk a nyugdíjrendszer államosítása nagyon tetszik, meg az, ahogy Vona cikizi a "kalandozásokat", na az nagyon a szívemhez szólt, a Jobbik még sehol nem volt, amikor már megfogalmazódott bennem, hogy ki nem állhatom azt a szót, sőt, rossz szándékot sejtek mögötte.


De azt gondolom, hogy jót tesz majd nekik az a 4 év a parlamentben, kicsit konszolidálódnak majd /vagy nem:)/ és kicsit mi is jobban kiismerjük őket.


Szóval engem nem érdekel, hogy bekerülnek, csak az LMP-t neee:) Nem akarok több hülye plakátot:)

2010. márc. 28. 00:13
 13/17 A kérdező kommentje:

"Nem akarok több hülye plakátot"

Na, előjött az önző énem - nem érdekel semmi, csak plakát ne legyen, végül is az a legfontosabb:))


Amúgy megtaláltam, ez az eredeti plakát, sz'al eredetileg szó sincs arról, hogy a fehér kislány is kaphat segélyt! De azért szimpatikus a jó indulatú hozzáállásod, kedves válaszoló, komolyan;)


[link]

2010. márc. 28. 00:22
 14/17 anonim ***** válasza:
52%

LMP hadd kampányoljon csak ilyen plakátokkal. Hátha abból a 3% támogatottságból 2-t elveszít. :).

Amugy aki ilyennel kampányol, meg ennyire védi/sajnája őket, az még nem találkozott élőben velük max tv-ből ismeri. Le kell jönni Szabolcsba és rögtön már lesz a vélemény.

2010. márc. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%
Persze, hogy az új szdsz, ugyanazt nyomatják egy kis zöld mázzal. Attól a plakáttól hányingerem lett, tiszta multikulti...
2010. márc. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem, és a jobbik is a cigánysággal kampányol.
2010. márc. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet más az SZDSZ – a másik szélsőség


A fővárosi lista kapcsán már majdnem kezdhettünk örülni, hogy a magyar demokrácia két rosszindulatú daganatának szövetsége, az MDF-SZDSZ végre biztosan kiesik a parlamentből, de aztán az OVB mégis engedélyezte a kis szörnyszülött indulását. Még aggasztóbb azonban egy másik politikai szereplő, az LMP esetleges parlamenti szerepe.


A mondanivalója középpontjába a klímavallást és az esélyegyenlőséget beemelő pártocska bekerülése esetén olyan jövőbeni szereplője lehet a parlamentnek, hogy utána az SZDSZ-t még nemzeti pártként sírhatjuk vissza. Az LMP lényegében a fiatal liberális-gödörklubos értelmiség militáns szárnya. Testvérpártjai, a nyugat-európai zöldpártok eddigi tevékenységéből, valamint az LMP prominensek eddigi óvatos nyilatkozataiból arra lehet következtetni, hogy a politikai palettán feltűnt egy, az emberi jogokat a törvényes rend fölé helyező, kérlelhetetlen környezet-populista, s szélsőségesen másság imádó csapat, melynek nyugat-európai híveit az eddigi tapasztalatok alapján leginkább a kukaborogató globalizáció-ellenes tüntetések közvetítéseiből és a Greenpeace akcióin ismerhettük meg. Az LMP által megkezdődhet a magyar nemzet „újrafelosztása”. Baloldali-jobboldali helyett/mellett most jöhet a környezetvédő-környezetromboló, elfogadó-kirekesztő, biciklis-autós, stb. megosztás. Mindez egy olyan párttól, mely körül hemzsegnek a volt SZDSZ-közeli megmondó emberek, s amelynek listavezetője nem más, mint a hírhedett kommunista ember, Szakasits Árpád unokája.


Ha az LMP politikai tevékenységét próbáljuk megjósolni, akkor olyan eseteket kell felidéznünk, mint az Amnesty International szlovéniai kampánya, melyben az Orbán-kormány rendőreinek állítólagos cigányok elleni brutalitását próbálták – viszonylag sikertelenül – világgá kürtölni, vagy a Négy Mancs nevű, nyugati élelmiszeripari multi érdekeket képviselő úgymond állatjogi szervezet botránykeltése, mellyel – Bajnai után szabadon – a magyar libatenyésztőket próbálták ellehetetleníteni. Nagyjából ilyen irányvonalat képviselhet az LMP, amely – ha nem hal el még csírájában – a magyar politikai kultúra sírját kezdi el megásni.


Mert amíg az SZDSZ megelégedett amolyan politikai hiéna szereppel, addig az LMP sokkal többet akar. Harcos módon készül jogokat védeni, környezetet óvni, és a devianciákat elfogadtatni. Ha a programjuknak nevezett valami nem lenne erre elegendő bizonyíték, akkor érdemes utánanézni Schiffer András eddigi munkásságának.

2010. ápr. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!