Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Lehet Más a Politika az új...

A Lehet Más a Politika az új SZDSZ?

Figyelt kérdés

Ma úgy esett, hogy metróval utaztam és láttam egy "fantasztikus" LMP-s plakátot, csak a legnagyobb betűket olvastam el és egy pillanat alatt ideges is lettem.


Nyugi, nem vagyok fanatic szélsőjobb (egyelőre (vakon) bízom a Fideszben, aztán majd meglátjuk), de ez tényleg kikészített.


Azért írtam, hogy "fantasztikus", mert tényleg sci-fi-be illő volt a kérdés: "Lehet majd nekik is ugyanannyi a fizetésük?" (vagy vmi hasonló). És emellé képzeljetek el egy cigány gyereket. Nekem ebből az jött le, hogy itt valami olyasmi kezdődik amitől pont szeretnék már nagyon megszabadulni, valami olyasmit éreztem, mint amikor ellepték a várost a "minden második roma letagadná származását, ön ad rá okot?" plakátok. Tehát megint én, mi, magyarok vagyunk a r.hadék rasszisták, már megint mi vagyunk a bűnösök, azok, akik tehetnek arról, hogy szegény cigány gyereknek az LMP nélkül nem lesz ugyanannyi a fizetése, ha felnő, minthogy most sem annyi.


Ezek mégis miről beszélnek? Tényleg ez ma Magyarország legnagyobb problémája, ha már a cigányokról beszélünk, szerintem vannak itt nagyobb gondok is, mondjuk létező gondok, nem pedig ilyen sci-fi-k. Miért ne kapna ugyanannyi pénzt egy cigány, ugyanazért a teljesítményért, ugyanazért a tehetségért, ugyanazért a képességekért, ugyanazért a szakértelemért, csak azért mert más a bőrszíne? Hol van ilyen Magyarországon? Miért a mi feladatunk felemelni őket? Miért még nekünk kell azon dolgozni, hogy nekik jobb legyen? Miért kell erőltetetten integrálni? Ez olyan, mint amikor régen a suliban nem volt kezdő és haladó angol, jól haladtunk, gondolhatjátok... Miért ne lehetne legalább egy pár évig külön foglalkozni azokkal akik szélsőségesen neveletlenek és kezelhetetlenek? Na mindegy, aztán találtam egy cikket a mandineren, úgyhogy most teljesen anti-LMP-s lettem:)


Nagyon remélem, hogy nem kerülnek be, nem kell még egy SZDSZ, akik elküldtek dísznek az EP-be egy Mohácsi Viktóriát, ugye tudjuk milyen "teljesítményt" nyújtott, lehet utána nézni a YouTube-on akár...


[link]


2010. márc. 27. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Ezen a plakáton én is pislogtam mint pocok a lisztben...
2010. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
Én azt kívánom, bár ugyanolyan fizetésük lenne, amilyen az átlag magyaré. Ugyanolyan. Nem több, nem kevesebb. És fizetésük. Nem segélyek, meg fekete pénzek. Szerintem felháborító, hogy egy cigánycsalád 10 gyerekkel, munka nélkül jobban megél, mint egy átlagos magyar család két dolgozó szülővel és két iskolás gyerekkel. És még van képük hátrányos helyzetűnek nevezni magukat.
2010. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
61%

Te erre a plakátra gondolsz szerintem:


[link]


Konklúzió pedig:


http://www.youtube.com/watch?v=LBIiSe_Qu-c



Murhárhár! :DDD

2010. márc. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
Valljuk be, bátor párt amelyik cigányokkal kampányol :D:D:D
2010. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

[link]


ettől a képtől hányingerem lett

2010. márc. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bakker...ezek kokszosokkal kampányolnak? xD
2010. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Én egy ideig eladóként dolgoztam, volt néhány cigány munkatársam.Becsületesen, normálisan dolgoztak.Ugyanannyi volt a fizetésük, mint nekem.Nem értem a kérdést az LMP részéről.
2010. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az hát.
2010. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdésfeltevő barátom a kérdéseid egy részéből is látszik, h te tényleg egy fanatikus fideszes vagy..:) Gyere le egyszer mondjuk Borsodba, járd körbe az itteni vidéki falvakat és rögtön kiábrándulsz a fideszből...:)) Egyébként ezeket a kérdéseket feltehetnéd akkor már hőn szeretett orbánkának is, mert ők is ugyanolyan integrációs harcosok mint a többi... csak a Jobbik meri kimondani az igazságot... de hát úgy látom országosan is el kell h érje a cigók aránya az 50% körüli szintet, ahhoz h tényleg felébredjen ez az ország... csak az a baj, h akkor már késő lesz..... gondolkozz....
2010. márc. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem meg ez egy jó plakát! Szimpaikus a kis csávó feje is:) nem ellenszenves! Nem jól értelmezitek ezt a plakátot! Pont hogy az egyenlőségről szól! H a magyarnak is jár segély, ha olyan helyzetbe kerül, meg a roma is munkához jut. Ez mindenkinek jó, mert dolgozik, fizeti az adót, nem kell segélyeken tartani!


Ne legyetek már ennyire ellenségesek! Legyen már bennetek egy kis jószándék!


Amugy én pont azt szeretem az LMP-ben h nagyon eredeti ötleteik, vannak, figyelemfelketőek is! Szükség van a Parlamentben egy kreatív pártra!

2010. márc. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!