Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az LMP még mindig SzDSz?

Az LMP még mindig SzDSz?

Figyelt kérdés
LMP-sként az érdelelne, hogy az utóbbi idők történései - MDF-SzDSz fúzió, egy volt SzDSz-es sincs az LMP 176 jelöltje között stb. - után van-e olyan köztetek, aki átértékelte magában az LMP=SzDSz egyenletet?
2010. márc. 2. 16:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Zöld munkahelyek. (Panelfelújítások, alternatív energiák.) Földmoratórium újratárgyalása az EU-val. Vidéki kis és középgazdaságok támogatása.

Emberek, civilek bevonása a döntéshozatalba.

Nyilt hatalomgyakorlás (Egyedüli pártként nyilt kampányszámlánk van. Állami szerződések alapból nyilvánosak.), korrupció visszaszorítása.

Határon túli kisebbségeink támogatása. (Direkt nem "védelmét" írtam, mivel szerintem Magyarországon sokan képzavarban vannak ezzel kapcsolatban. Magatehetetlen, gyámolításra szoruló közösségekként kezelik határon túli testvéreinket és nem egyenrangú félként.)


Ez mind szépen hangzik, csakhogy ezek a pontok mind benne vannak a Jobbik programjában részletesen kifejtve. Értékelik az elmúlt éveket és utána pedig ,hogy ezeket a pontokat hogyan lehetne megvalósítani.

Az LMP hiteltelenné vált ami be sem juthat a Parlamentbe, a Jobbik pedig ezzel szemben egy gyorsan fejlődő erős párt, amely ezeket a programokat végre is tudja hajtani!

Tehát tisztelt LMP-sek gondoljátok ezeket végig, hogy valójában az LMP-re szavaztok-e.

2010. ápr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Igen még mindig, egy kis kommunista töltettel megáldva (ahogy bokros is megmondta)...
2010. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves 20:38! Én már a párttá alakulás előttől tag vagyok, szerintem egész jól ismerem a pártot...

11:22 Szerintem az emberek egyik része jól végiggondolja, hogy kire szavaz. Őket biztosan nem fogod tudni átpártoltatni ilyen szöveggel, hogy az "LMP gyenge, a Jobbik erős". A másik része lehet, hogy az utolsó pillanatban dönt, de szerintem azok meg nem olvassák a beírásod. Szóval szerintem nem sokat ért...

18:49 Szóval megérkeztek az SZDSZ-esek is. Üdv! Már nagyon hiányoztatok a Jobbikosok mellé...

2010. ápr. 5. 21:42
 14/19 anonim ***** válasza:

Lehet más Kóka János?


"Az SZDSZ szerint pártja ellen fordult Kóka János. Retkes Attila etikai vizsgálatot kezdeményez elődje ellen, aki - az SZDSZ vezetése szerint - pénzzel és ajánlószelvények gyűjtésével támogatta a Lehet Más a Politikai nevű formáció kampányát."


[link]

2010. ápr. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hogy lehet ekkorát ferdíteni???? Az egész cikk arról szól, hogy maga az írója sem hiszi el ezt a baromságot!!!

Ide is teszem a linket jól, hogy ha valaki szeretné elolvasni, az meg is találja:

[link]

2010. ápr. 7. 21:17
 16/19 A kérdező kommentje:

És itt a hivatalos álláspontunk az ügyben:


"Semmi közünk Kókához!


Az LMP szomorúan tapasztalja, hogy Retkes Attila pártja immár nem a parlamentbe való bejutásra, hanem a Lehet Más a Politika lejáratására koncentrálja maradék energiáit.


Nem lehet másként értékelni kampányízű bejelentését a Kóka János ellen indított etikai vizsgálatról, amelyet minden tényszerű alátámasztás nélkül azzal a légből kapott váddal indítottak, hogy az SZDSZ korábbi elnöke az LMP-t segítette a kopogtatócédulák gyűjtése során. Újabban ismeretlen feladójú sms-ek is keringenek az országban, a következő szöveggel: "Kóka János az LMP-re szavaz, szavazz vele te is!"


A Lehet Más a Politika semmilyen kapcsolatban nem áll Kóka Jánossal, akinek - az MDF-SZDSZ által továbbra is képviselt - gazdaságpolitikai elképzelései az ökopárt éles kritikájának közzéppontjában állnak. Így sem a kopogtatócédulák gyűjtése során, sem más aprobóból semmilyen segítséget nem is kapott tőle az LMP. A terjedő sms-hez az LMP-nek semmilyen köze nincsen, Kóka János szavazási szándékairól nem rendelkezünk információkkal. A politikus által is hangsúlyozott, gyökeresen eltérő gazdaság- és társadalompolitikai elképzeléseink miatt azonban teljesen életszerűtlennek tartjuk az sms tartalmát.


A Lehet Más a Politika egyúttal mély együttérzéséről biztosítja Retkes Attilát, az SZDSZ utolsó elnökét, hogy a saját pártját annyira vállalhatatlannak tartja, hogy az LMP-t Kóka Jánossal, az SZDSZ korábbi elnökével akarja kompromittálni. Az LMP éppen ezért jött létre, hogy leváltsa a korrupt és kiéget pártokat. Már csak néhány napot kell várni és megtesszük az első lépést: az LMP parlamenti párt lesz, az MDF és az SZDSZ viszont nem.


Budapest, 2010. április 7."

2010. ápr. 7. 21:26
 17/19 anonim ***** válasza:

Nincs szükség újabb liberó pártra, akik csak a tévéből ismerik a cigókat, de még több pénzt öntenének bele...


Javaslom minden lmp-s kollégának, h költözzön le mondjuk egy borsodi kistelepülésre, és éljünk egy cigánysoron mondjuk pár hétig...:)


Várom majd a reakciókat...:D

2010. ápr. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Az a legnagyobb probléma ebben az országban hogy senki se jár utána annak kire szavazz és miért, szerintem a lehet más a politika párt ha bármilyen más névvel indul, még a parlamentbe se jutott volna be. A másik hogy az LMP-nek nem programja van hanem problématérképe...


Egyedül a Jobbiknak volt olyan "Problématérképe" amire a megvalósítható megoldásai is meg vannak. Ezt hívják Programnak, és minden Parlamentbe jutott párt Lopott nem is keveset a jobbik programjából, erre én csak annyit mondok az egész programot el lophatták volna mert akkor nem lenne szükség erre az "ilyen olyan Csúnya Radikális bunkó törőzúzó,LEGINKÁBB magyar emberek érdekeit képviselő" pártra... erről ennyit!

2010. ápr. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Én magam nem értem ezt a megrögzött, zsigeri gyűlöletet, rettegést irányunkba. Persze én magam is elfogúlt vagyok az LMP-vel kapcsolatban, de annak azért nyilvánvalónak kellene lenni, hogy komoly különbségek vannak az SzDSz-hez képest. Az utóbbi időben meg azt tapasztalom, hogy a Jobbikosok szépen kezdik elhagyni a liberális jelzőt és a balolbalit kezdik helyette használni...

Bármilyen óhajotok-sóhajotok lett volna az LMP-vel kapcsolatban, a választók akaratából parlamenti párt lett. Miért nem várjátok meg, hogyan fog cselekedni ott és majd azután ítélkeztek?

2010. ápr. 20. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!