LMP = SZDSZ?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 19:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
9%

O Igen

O Nem


Tegyél egy ikszet, amelyikbe akarsz. Fölösleges századszor is megkérdezni ezt...

2011. jan. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
O igen? Hát én meg nem tudom mi van csak fél füllel hallottam a dolgokról. Ezért érdekelne mit gondolnak erről az emberek, és bizonyára vannak olyanok akik megosztanák az érveiket másokkal is. Ha Te nem olyan vagy, akkor miféle beteges szereplési kényszer vitt rá arra, hogy megjegyzéseket írjál olyan kérdésre, ami nem érdekel. Vagy érdekel?
2011. jan. 10. 19:33
 3/22 anonim ***** válasza:
21%

Bocsáss meg az elemzésért és kommentárért.

A kérdés ez LMP=SZDSZ?

Ez számszakilag válaszolható meg, mondjuk úgy, hogy az LMP-s párttagok 50%-a volt SZDSZ-es. Mondjuk ekkor mondható.

Hol tény az, hogy Te fél füllel hallottál valamit?

A tényeken (hangsúlyozom, a tényeken) mit változtat az, hogy ki mit GONDOL(!) erről?

Attól, hogy sokan azt gondolják, ténnyé válik valami?

Anélkül, hogy tudnák?

2011. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Részben igen, de leginkább nem. Az LMP és az SZDSZ társadalompolitikája is liberális, tehát támogatják pl az azonos neműek házasságát vagy a könnyű drogok legalizálását, de ez csak egy része. A két párt gazdaságpolitikája teljesen eltérő: az SZDSZ neoliberális, az LMP-é pedig ún. ökopolitika, aminek az alapja a fenntartható fejlődés.
2011. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

2.-nak mondom, hol olvastad Te a kérdésemben, vagy a kommentáromban azt a szót, hogy TÉNY ?


Olvass!!! mielőtt értelmetlen dolgokat írnál le.


egyébként pedig az, hogy az lmp-s párttagok 50 %-a volt szdsz-es, van benne valami, a másik 50 % meg a szavazójuk volt korábban. (gondolom. Nem tény, csak gondolom. Ugyan is csak beszélgetünk)


Lehet, hogy megköveznek amiatt amit most mondani fogok, de szerintem az ilyen kis pártokat akkor kéne beengedni a parlamentbe, ha legalább a 10 %-ot elérnék. 5 %-kal csak akkor engedném be őket, ha koalícióra tudnak lépni egy másik párttal, akivel meglenne a 10 % vagy akinek már bőven megvan. Ebben a politikai közegben csak a pénzt pocsékoljuk rájuk, de komoly változásokat nem tudnak elérni a választóik érdekében. (persze ezt csak gondolom, ez nem tény)

2011. jan. 10. 20:29
 6/22 anonim ***** válasza:

2. vagyok..

"Ezért érdekelne mit gondolnak erről az emberek"

Valóban nem állítottad, hogy ez tény, de én azt állítom, hogy ez csak tényszerűen, a számokat ismerve válaszolható meg.

Az, hogy ki mit gondol, nem tény, és hányan gondolják, az sem tény.

Akkor pedig mindegy, hányan és mit gondolnak!

Én az ilyen kérdésekről így gondolkozom.

2011. jan. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Szerintem meg, ha az emberek politikai hovatartozását befolyásolnák a tények, akkor már régen nem lenne magyarországon baloldal. MSZMP-ből lett MSZP, az MDF nagyrésze is még végig ült néhány szocialista kongresszust a rendszerváltás előtt. Ugyan azok az emberek irányítják az országot csak más néven. Én ugyan ezt látom most az LMP esetében, egyszerű arculatváltás. Az embereket nem érdeklik a tények, csupán az, hogy a Gyurcsány egy kommunistamaradék, vagy az Orbán egy cigány. Ha pl. felsorolnád nekem a jobb oldal összes mocskos intézkedését tényszerűen, akkor sem változna a politikai beállítottságom. És ez fordítva is így van.
2011. jan. 10. 21:12
 8/22 anonim ***** válasza:
6%
LMP nem egyenlő SZDSZ. A párttagok közti átfedés elenyésző, de ha tévednék, kérlek linkelj egy listát olyan emberekről, akik mindkettőben benne voltak. Természetes, hogy nagy részük volt szavazó. Ez így működik. Abban igazad van, hogy a tények (sajnos) nem nagyon befolyásolják az embereket. Így lett például abból az abszolút alaptalan mondatból, miszerint LMP=SZDSZ nyomós érv egyesek szemében.
2011. jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

2. vagyok.. Engem az tesz pesszimistává, hogy ebben az országban nem érdeklik az embereket a tények, ki-ki a maga oldalán elhangzó "szöveget" fenntartás nélkül elfogadja, és aki nem az ő nézetét vallja, az ellenség.

Ketté (vagy legalábbis megosztva) lett szakítva az ország, pedig legalábbis néhány kérdésben minimális összefogás kellene az ország előrejutásához, gyorsabb fejlődéshez.

Kritika nélkül törli el az újabb kormány az előzőnek még azon tetteit is a demagógia keretében, amelyeket azért lehetne/kéne folytatni, mert a gazdaságosság azt kívánná.

Választások után meg húzgálhatjuk azon strigulákat, amelyek nem kerülnek megvalósításra, igaz már az ígéretkor tudható volt, hogy nem fog menni, mert mindent irányít és meghatároz a PÉNZ... Abból meg tudjuk mennyi van.

2011. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:34


Alaptalannak nem éppen mondanám, de hogy embereket ez befolyásol, az biztos!


2.-nak


Ebben egyet értek veled, sajnos az egyszeri ember életében (mint én is) ez úgy nyilvánul meg, hogy eleve azt a sajtóorgánumot nézi, hallgatja, vagy olvassa, amelyikben úgy beszélnek ahogy Ő azt hallani akarja. Inentől fogva bármit mondanak neki, az már "szentírás"!

2011. jan. 10. 23:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!