Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a magyar vezetésne...

Szerintetek a magyar vezetésnek ez a baja? ( Saját elmélet )

Figyelt kérdés

A magyar vezetésnek az a baja, hogy a szocializmusban nőttek fel. Megszokták, hogy ilyen a vezetés ( mint most ők ) és lopnak, nem csinálnak semmi hasznosat. Rengetegszer derül ki, hogy mostani politikus, volt MSZMP-s, volt KGB-s, stb.

Amennyiben ez a baja, lehet, hogy a megoldás néhány éven belül eljön, amikor a nem szocialista időkből származó emberek lesznek a politikusok?


2015. máj. 30. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Ha az elméleted igaz: Az nem néhány év lesz, nézd meg vonát, elég fiatal az még, mégis egy komcsi.
2015. máj. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%

Nem ez a baj.


Angela Merkel is a szocializmusban szocializálódott meg bent volt a helyi KISZ-ben, sőt egyes pletykák szerint Stasi ügynök is volt, mégsem korrupt vagy ügyetlen.

2015. máj. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A régi 98as Orbán -kormány még jó volt. Az elvesztett választás után rájöttek, hogy az embereknek nem jó kormányzás, hanem jó kampány, rezsiharc és 20. Havi nyugdíj kell. A mai Orbán kormány a magyar választók tükörképe.
2015. máj. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olyanok leszünk mint Mózesnél, ameddig az utólsó ember is fel nem dobja a talpát aki rabságban született addig nem lesz itt kánaán. (Szóval én is.)

Viszont a 89 utáni korosztályban meg valami megmagyaráthatatlan nosztalgia van a 45 előtti időkre vonatkozóan pedig nem lehet már onnan folytatni a dolgot mert 2015 van.

2015. máj. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Itt nem csak az a probléma, hogy a politikusok lopnak, hanem inkább az, hogy körülbelül mindenki. Még te is, ha nem vagy bejelentve teljes munkabérre és feketén kapod egy részét. Vagy akkor, ha valamiről nem kérsz/kapsz számlát és nem szólsz.


Ha a Jobbik fog hatalomra kerülni, ugyanaz fog folytatódni, ami eddig ment. Ahhoz, hogy itt változás legyen, teljes szemléletváltásra lenne szükség, amire nem sok reményt látok a sok kisstílű "tolvaj" miatt.

2015. máj. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem kedves kérdező, inkább az a probléma, hogy a választók többsége nőtt fel a szocializmusban. Hisznek még az állam atyáskodó szerepében, abban, hogy az állam mindenről gondoskodik és az egyénnek igazából már semmit sem kell tennie. Az állambácsi majd biztosítja nekem a segélyt, a nyugdíjat, ha beteg vagyok a táppénzt, biztosítja a közlekedést, az oktatást stb. Igazából mindent az államtól várunk el. Kihalt az egyéni felelősségvállalás, az, hogy magam gondoskodok bizonyos dolgokról, a nyugdíjamról pl, vagy arról, hogy a befizetett adómat mire költsék. Ez igazából senkit nem érdekel. A mostani vezetés lehet, hogy a régi rendszerben nőtt fel, de ha visszaemlékszünk a rendszerváltáskor demokratikus ifjak voltak, akik nyiltan szembementek a kommunizmussal és a demokrácia erényeit hirdették és nagy szerepük volt a demokratikus jogállam megalkotásában. Ezzel nemzetközi elismertséget, hirnevet is szereztek akkor maguknak. Mi történt azóta? Rájöttek, hogy igazából az embereknek nem erre van szükségük, ők továbbra is hisznek az állam mindenható szerepében, kell valaki, aki megoldja az egyén problémáit, aki megmondja a tutit, még akkor is ha esetleg az hirtelen nem annyira jó. Az embereknek az állammal szembeni igénye nem változott 25 év alatt, a politikusok, jelenlegi vezetőink ezt igen jól felismerve jól alkalmazkodtak ehhez. Az emberek nem demokráciát, azaz népuralmat akarnak, hanem "bölcs vezetőt", aki megmondja, hogy mi legyen. Meg kell nézni, hogy milyen mutatókkal rendelkezik a magát demokratikus baloldalnak nevező ellenzék. Egy világos: nem az kell az embereknek! Nekünk államhatalom kell! Ezt várjuk el, akkor ezt kapjuk. Ez a szocializmus öröksége. De! Ezt választottuk, szóval ne panaszkodjunk!
2015. jún. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az ország nagy részének a mentalitásával van baj, nem a politikussal. És lehet, hogy az új generáció nem a szocializmusban nőtt fel, de otthon ugyanúgy a szülei értékrendjét és viselkedését veszi át.
2015. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!