Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A most 13-16éveseket fogja...

A most 13-16éveseket fogja érdekelni az egész politikai élet, a kormányzás, ha felnőnek?

Figyelt kérdés
24éves lány vagyok és bevallom nem érték az egészhez, úgy ahogy van. Nem tudom az ígéretek mennyire megvalósíthatóak, nem látom át a nyugdíjrendszert, nem tudom mit honnan kell, lehet finanszírozni és mely "kötelező rossz intézkedések"(adók stb.) szükségesek. Vajon a mostani emosok,punkok rockerek és a többi 15éves ha felnőnek lesznek elég felnőttek, fogja őket érdekelni a politika, vagy kihalnak a politikusok aki most vannak és széthullik az ország?
2010. febr. 16. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól nem kell félni. A rockereken belül van pl. egy úgynevezett nemzeti rocker-csoport, akik ugye kemény jobbosok, az egész szubkultúrájuk erre épül, ők mindenképp viszik tovább a lángjukat.


Aztán vannak gátlástalan és gyors meggazdagodást kereső alakok, akiknek a politika egy ideig még biztosan vonzó karrier-lehetőség lesz Mo.-n.


Aztán szerencsére vannak még értelmes emberek is, viszont sajna közülük nagyon sokan épp azért kerülik a politikát, ami ott folyik, pedig épp az a baj, hogy túl kevés az értelmes politikus. Ezen kellene valahogy javítani.

2010. febr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az kormány és a média mindent megtesz, hogy a fiatalok ne törődjenek a politikával. Fogyassz csak és szórakozz!

Így a legkönyebb dönteni a fejed felett. Amíg ezt e kettőt meg tudod tenni, nem fog érdekelni semmi más. És arra szavazz négyévente, akinek jobb a kapányszövege/reklámja.

2010. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Én felnőttem, de már most nem érdekel a politika.
2010. febr. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 15 éves múltam , de nagyon érdekel a politika , felnőttek aztmondják , hogy ez rossz , de nemtudom miértlenne rossz , a politika határozza meg tuljadonképpen az egész ország életét , nemtudom miért baj ha kicsit tisztába szeretnék lenni a dolgokkal.

Egyébként elég sok fiatalt érdekel. :)

2010. febr. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A politika sajnos alig határozza meg az ország életét, csak a tolvajok személyét módosítja időről időre.
2010. febr. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sok fiatalt érdekel? háát.. 2006októberben valóban sok fiatal volt a tv székház előtt..
2010. febr. 16. 19:25
 7/11 anonim válasza:

komolyabban nem érdekel a politika de nagyjából tisztában vagyok a dolgokkal. Néha szoktunk beszélgetni róla a haverokkal. Szoktam nézni a híradót...nem tudom mit mondjak még de olyan nem lesz hogy kihalnak a politikusok..:D

15/L

2010. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 bumbi02 ***** válasza:
én 17 éves rocker vagyok:) érdekel a politika, mint kivülállót.. belecsöppeni nem szeretnék ( nem akarom kimüttetni a gerincem..:) ) de érdekel, szeretem kivülröl nézni, és megértem hogy a politikusok mért hülyék..::)
2010. febr. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem érdekli öket majd, a tinik probálnak beilleszkedni és ehhez keresnek egy népszerű csoportott ahol jellmezekbe bújhatnak. A politika most népszerű mert ugye király hogy szétverhetik az utcákat és ez még hösiesnek is számít. Majd kinővik.
2010. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Én 16/L vagyok,és nagyon érdekel a politika,azért mert szó szerint szegények vagyunk! Az előbb írtam ki kérdést hogy mit tehetnék,elváltak a szüleim,apa nem dolgozik november óta mert nem talál munkát,anyukám rokkantnyugdijából "élünk"..stbstb..........Lassan minden család ide fog jutni,hogy vacsorára nem marad nektek sem más mint fél kiló kenyér meg egy doboz vaj....Baromira idegesít hogy a k.baszott kormány nem tesz semmit,kár hogy nem tehetek semmit,mert ha tehenték megtenném : ) És van olyan sok velem egykorú barátom/barátnőm aki hasonlóan gondolkodik!Akik szegények és nem a gazdaagságra,hanem boldogságra meg megélhetéstre vágynak,azokat érdekelni fog a politika!De inkább az a kérdés hogy a mostani politikusokat érdekli e az hogy rajtam kivül még hány család tart ott ahol mi..:-S ....
2010. febr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!