Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyarok miért csórók?...

A magyarok miért csórók? Sosesincs pénz semmire, más országokban meg dőzsölnek az emberek.

Figyelt kérdés
2013. jan. 1. 22:41
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:

"az árfolyam nem egy fix valami"


Nézd meg az MNB honlapján, hogy a svájci fran 20 éven keresztül 160 ft-ba került. 2008-ban vettük fel a 18 milliós hitelt a házra, 10%-os önrésszel. Utána egyből felment a sváci fran ára. Ez nem lehet véletlen.

2013. jan. 1. 23:20
 12/55 anonim ***** válasza:
88%
Ha ilyen úri huncutságokra költitek a pénzeteket (hitelkamat), akkor ne csodálkozz, hogy semmi másra nem jut.
2013. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
84%

A kisemberekkel soha,semmilyen korban egyik országban se törődött senki...Ez nem újdonság.A középkoban is simán éhen dögölhettél,a 19-században is angliában a dolgházban és még lehetne sorolni...


Amúgy a csóróság is relatív mert rengetegen sírnak közbe meg még mindig tellik nyaralásra,wellnesre iphone-ra,stb....Bemegyek IKEÁ-ba és kidől az embertől a kasszánál,veszik az 50- 100ezres bútrorokat mintha ingyért adnák...De neik az a csóróság,hogy nem a KIKában vehet 300 ezerért.Szóval relatív.

Hát én ezek egyikét se engedhetem meg magamnak,rezsi-kaja slussz.Mozi vagy étterem sátoros ünnepekkor és ennyi.Szóval én csóró vagyok,de de a bosod megyei segélyből élő/vagy kisnyugdíjas szerint meg simán burzsuj...

2013. jan. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:
Ja, az igaz, hogy valakinek még internetre sem futja, meg hideg szobában alszik, nem 26 fokban, mint mi. De az a baj, hogy ez minket nem vigasztal. Sokmindent szeretnénk még venni mink is.
2013. jan. 1. 23:26
 15/55 anonim ***** válasza:
91%

Nyugat Európában is vannak szegények.

A gazdagnak tartott olaszoknál, briteknél, spanyoloknál az egyik legmagasabb a szegények aránya, míg például a kelet-európai Csehországban a legalacsonyabb.


[link]



Egy másik példa, hogy Amerikában már a lakosság 15%-a élelmiszersegélyre szorul.

Ne hidd, hogy a gazdagabb országokban mindenki jólétben él!

2013. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
88%

"Ez nem lehet véletlen."


Nem is az, a bankok csak arra vártak, hogy ti felvegyétek a hitelt és puff, rögtön megmozgatták az árfolyamot.

Ugyan már...


Hidd el, nem csak ti akartok még sok dolgot, de ez van, így kell boldogulni és máskor talán jobban vigyáztok és nem "dőltök be"...

2013. jan. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Nézd meg az MNB honlapján, hogy a svájci fran 20 éven keresztül 160 ft-ba került. "

Ez egyáltalán nem igaz. Például 1990-ben 39 forint(!!!) volt a svájci frank, 1995-ben 110 forint, 2000-ben 160 forint, 2005-ben 152 forint. Te is megnézheted, bármilyen dátumra:

[link]

A grafikonból látható, hogy a svájci frank kisebb-nagyobb megtorpanásokkal ugyan, de folyamatosan emelkedett az elmúlt 20 évben, azaz nem volt várható, hogy most ez hirtelen megáll, és nem fog tovább emelkedni, sőt egyértelműen a frank további emelkedésére lehetett számítani - mint ahogy most is.


Mielőtt az ember hitelt vesz fel, tájékozódni kellene, és nem a vágyainkat elfogadni valóságként.

2013. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 A kérdező kommentje:

Akkor nézd meg ezt a 10 éves grafikont.

Ez neked úgy tűnik, mint ami folyamatosan emelkedik?

[link]


Mi ez alapján döntöttünk úgy 2008-ban, hogy az elmúlt 10 évben semmit nem emelkedett és a bankban is ezt mondták nekünk, hogy a svájci fran a legértékállóbb deviza.

2013. jan. 2. 00:07
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

13-as vagyok.Szerintem se normális így,nem azért mondtam.Mi is szeretnénk nyaralni,szórakozni,szeretnénk lakást(most egy 30nm-es albérlet van),autót.És sorolhatnám.Szerintem ezeknek hozzá kéne tartozni a 21.-századi élethez.Akkor is ha nem vagy szuper-ironman,csak egy átlagos emberke.

Fiatalok vagyunk(huszas éveink vége felé) és így megy el az élet,szomorú.Pedig mindketten becsületesen dolgoznuk,de az sz@rra se elég.Na ez a baj.

2013. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
80%

Még előző vagyok:

Félreértések elkerülése végett:Lakás alatt nem 50 millás házat értek(hanem mondjuk egy 50-60nm-es panelt),kocsi alat nem BMW-t,és nyaralás alatt se Balit,hanem mondjuk a Balcsit,vagy max egy közeli tengerpartot,és nem muszály minden évben,de legalább 2-3 évente...

2013. jan. 2. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!