Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon mi az oka hogy a munkásp...

Munkás párt kérdése:

Vajon mi az oka hogy a munkáspárthoz az egyszerü emberek kevesen csatlakoznak?

Figyelt kérdés

Hol ott nagyon sokan jobnak találják a "régi átkos" Kádár rendszert pedig a kis emberktöl mindent elvettek amit a régi rendszerben elértek és az új fönök mindent eladtak mintha az ök nevén lett volna.

Pedig a háború után még 1970-es években is társadalmi munkával se ingyen se pénzért építették fel az országot. ( Iskolákat, Ovodákat, Gyárakat stb. )



2012. szept. 29. 19:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%

A munkáspárt nem nyújt alternatívát. Egyszerűen azért, mert senki sem veszi őket komolyan, és ebből nem lehet csak úgy kitörni.


Akik szavazóik lehetnének, azokat pedig az MSZP már régen átvette. Igaz, hogy az MSZP sokkal langyosabb ideológiailag, de legalább be tud kerülni a parlamentbe, és van esélye beleszólni a döntéshozatalba.

2012. szept. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
11%

Mert a mostani munkáspárt néven futó pártok MSZP pártiak és nincs sok közük a kommunizmushoz.

Ezt valószínűleg az egyszerű emberek is észreveszik.

2012. szept. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

Egyeltalán a kis emberek mért hajlandók össze mosni bármelyik pártal hiszen tudujuk hogy igaz az a mondás " igérnek ne add meg nem szegínyít az meg " tudjuk hogy az ö gazdagságuk aból áll.

A munkás párt nem jelnik meg a médiában az újságba ami megjelenik az torzítja mi nem igérhetünk gazdagságot csak olyan munkát tudunk elképzelni aminek a háta mögött élö munka van mert anélkül nincs fejlödés.

2012. szept. 29. 19:58
 4/65 anonim ***** válasza:
85%
Ezt én se értem. Hogyhogy nem jöttek rá az egyszerű bérből és fizetésből élők, hogy egyik parlamenti párt sem nekik és róluk szól? A FIDESZ felvállaltan mindig is a kőgazdagokat támogatta, mint "polgári" párt. De nem volt jobb a milliárdosok és bankárok által vezetett MSZP sem, ő is a neoliberális vonalat vitte, nem az egyszerű magyar dolgozók, hanem a "piacok" tetszését próbálta elnyerni. A baloldaliságuk legfeljebb annyiban nyilvánult meg, hogy időnként elmondták, hogy most már tényleg baloldalibbnak kéne lenni. A FIDESZ is, és az MSZP is a nagytőke pártja, csak legfeljebb részben a nagytőke más szegmenséhez kötődnek. Logikus lenne, hogy legalábbis a választól egy számot tevő rétege leváljon róluk, és akár a munkáspárt felé vegye az irányt. Úgy persze nehéz, hogy a munkáspárt és a többi hivatalosan nem futtatott formáció gyakorlatilag soha nem szólalhat meg a médiában. A 90-es években azért még néha bekerültek egy-egy vitaműsorba, megjelent egy-egy nyúlfarknyi hír valamelyik megmozdulásukról, de most már soha. Így esélyük sincs, hogy észrevétessék magukat.
2012. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
52%
Én sem értem miért nem akarnak az emberek 45 évnyi országrablás, tömeggyilkosság, folyamatos rettegésben tartás után egy új kommunista kormányt. Mennyivel jobb volt éhezni meg éveket várni egy rongyos Trabantra. Irónia off.
2012. szept. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
84%

Én közel 30 évet éltem az előző rendszerben, de sose éheztem. És más se. Ezen kívül akkoriban nem halt meg évi 3-400 ember kihűlés miatt a fűtetlen lakásában, és kocsihoz ugyan tényleg nehéz volt hozzájutni, de mindenki fel tudott szállni a jelképes árú tömegközlekedési eszközökre. Nem volt gond senkinek a fűtés és a világítás, szinte ismeretlen fogalom volt a rezsitartozás. Az olcsó élelemből is mindenkinek bőven jutott. A kispénzűeknek is. A bérből és fizetésből élők sokkal nyugodtabb és méltóságteljesebb életet éltek.


Ebből persze nem következik, hogy azt a rendszert kéne visszaállítani, mert a történelem menetét nem lehet visszafordítani. De ettől még nehogy már elvárja tőlem valaki, hogy a mai kizsákmányoló, népnyúzó, élősködő pártok mellé sorakozzak fel.

2012. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
27%
Ja, és tömeggyilkosság se volt.
2012. szept. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
97%

Sőt, még a cigányok is mind dolgoztak, és nem öltek, raboltak.

A mai Munkáspártoknak semmi köze az MSZP-hez. Egy megvalósíthatatlan eszmét hirdetnek, ezért nem követik őket a gondolkodni tudó munkások.

2012. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
Csak címszavakban: 70-es évek eleje óta folyamatosan hitelre szorul az ország, Recsk, 56, padláslesöprés, ÁVH, ügynökök, lehallgatások, demokrácia teljes hiánya, folyamatos háborús uszítás. Ja, tök jó volt. Az idő mindent megszépít, ugye elvtársak?
2012. szept. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 vasálarcos ***** válasza:
75%
mondjuk Kádárék felkötöttek minimum 300 egyszerű embert... menj el a Terror Házához,ott van a szerencsétlen, drága jó ifjak százainak fotója... mind vájár, gyári munkás... ezután majd tódulnak,ugye, a legvadabb kádárista utódpárthoz...
2012. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!