Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van-e jelenleg Magyarországnak...

Van-e jelenleg Magyarországnak miniszterelnöke?

Figyelt kérdés
Az azeri incidens egyetlen magyart sem hagyhat közömbösen: magyar zászlót égettek! Akik terroristákat engednek szabadon, azok támogatják a terrorizmust. Az a kérdés, hogy mi, magyar emberek a terrorizmust támogatókat elismerjük-e országunk vezetőinek? Én most szégyenkezem, hogy magyar vagyok! Pedig nem rajtam múlott az intézkedés.

2012. szept. 3. 14:46
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
64%

Mint kiderült az egyezmény ami alapján átengedtük nekik a baltást, az azeriek azzal a kiegészítéssel fogadták el hogy fenntartják az elnöki kegyelem lehetőségét!

Mert minden állam tehet kiegészítést amikor elfogadja(egy bizonyos mértékig).


Nah ezért ragaszkodtunk eddig ahhoz a biztosítékhoz hogy a közt elnökük is írja alá azt hogy nem engedik el... és adjon ígéretet hogy nem ad neki kegyelmet!


Tehát látható hogy tudatosan tettük amit tettünk...


De természetesen jogilag rendben vagyunk!

csak erkölcsileg tudható hogy szándékos volt ez a kis affér...

2012. szept. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

"Én megdöbbenten tapasztaltam elismerik és egyetértenek a döntéssel nagyon sokan, legalábbis nem tartják elítélendőnek.


Igen, ha fideszre szavazol akkor erre magatartásra is igent mondasz.


Ha egy bíróság rossz ítéletet hoz a rendőrség rosszul nyomoz (a pénz befolyásoltsága hatására) abban látszólag nincs szerepük a politikusainknak. "


Ne haragudj, nem a téma kapcsán firtatom a véleményed, hanem úgy általában.

De szerintem elég nagyfokú naivitás kell ahhoz, hogy ezen a "szörnyűséges" eseményen felháborodj, ugyanis a politika mindig és mindenhol ilyen, nem lehet megúszni, ettől sokkal mocskosabb dolgok folynak a drága Nyugat-Európa és ÉSszak-Amerika civilizált országábnan is.


Én ezt a hülyeséget nem értem, hogy ezen így felháborodsz meg felháborodtok (és még le is vonod belőle a nem épp obejktív konklúziót, hogy aki fieszes, az biztos erkölcstelen és egyetért ezzel), nem tudom miért nem háborodtok soha fel pl. Amerika külpolitikáján, hogy hány százezer- meg millió civil emberáldozata volt a szuper külpolitikájunak.


De ugyanez a helyzet a joggal is, nem tudnám neked felsorolni, hány igazságtalan és botrányos ítélet , felmentés, szabadlábrabocsátás születik, ami után visszaesik az illető és újra öl .


Van egy nagyon híres japán gyilkos, Sagawa, aki arról vált népszerűvé, hogy megölt és megevett (kanniblizmus) azt hiszem egy francia diáklányt.

Japánban elítélték, majd asszem EGY évvel később szabadon engedték és azóta japán tévéshowk-ban szokott szerepelni, abból él, hogy ő a híres kannibál, akit mindenhová meghívnak a médiumok.

Mindez a nagy fejlett, civilizált Japánban történik.


De Magyarországon is hány olyan eset történik, hogy egy bíró szabadon enged fejszés gyilkost 10-12 év után és utána visszaesik .


Stb.


Tudom, eltértem a témától, csak engem az a naivitás döbbent meg, hogy ekkora feneket kerítetek ennek a témának és ennyire mélységesen elítélitek, eddig nem tudtátok, hogy a politika - mindenhol, minden oldalon - mocskos és ilyen játékokat kénytelen űzni - ? De nem csak a politika, az üzleti élet, a jog is ilyen.


Szóval számomra csak az hihetetlen, hogy egyes emberek hogy meg tudnak ezen a történeten botránkozni.

Ráadásul egyelőre csak egy erős gyanúról van szó, de itt már mindenki készpénznek vesz mindent, egymást uszítják az emberek a facebook-os oldalon is Orbán ellen, miközben az egész már nem is a szolidaritásról szól, hanem a jobboldal lejáratásáról.

Azon külön röhögtem, hogy Gyurcsány hogy elítéli ezt a dolgot, miközben ő hányszor járatott már le minket meg mekkora szarba sodorta az országot.

2012. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ráadásul még állampapírt se vesznek azeriek tőlünk, tehát feleslegesen keveredtünk megint nemzetközi botrányba. Átvágtak, blöfföltek, a béna politikusok pedig bedőlte. Minimum egy bocsánatkérés, egy beismerés hiányzik a külügytől, nem a milliomos Selmeci kisasszony "le van zárva az ügy" további konfliktusgeneráló megnyilvánulása.
2012. szept. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:

Ez mekkora marhaság már...

Nem is értem ezt a kificamodott logikát.

Gondolod, hogy ha van titkos megállapodás, azt a a nép orrára meg a világ orrára kötik az azeriek ?


Nem tudjuk, hogy van-e megállapodás , de ha van, akkor is mindkét fél érdeke eltitkolni, ezért nyilatkozták ezt az azeriek . Mit nem lehet ezen érteni ?

2012. szept. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

Egyébként nincs nemzetközi botrány sem (a legtöbb média az azeriek tettén ítélkezett , hogy hőssé tették, ennyi ).

Nem lesz háború sem.

Hagyjátok már ezt a sok összeesküvés-elméletet.

2012. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"és még le is vonod belőle a nem épp obejktív konklúziót, hogy aki fieszes, az biztos erkölcstelen és egyetért ezzel), nem tudom miért nem háborodtok soha fel pl. Amerika külpolitikáján, hogy hány százezer- meg millió civil emberáldozata volt a szuper külpolitikájunak. "


1. Mindig utáltam amikor 10-20-100-300 stb évre visszamenően példálóznak mai esetekre!

Pláne hogy elítélő célzattal hoztad fel a Japán és az ameriaki esetet/eseteket! Innentől a minimum lett volna hogy leírod hogy elítéled a baltás kiadatását is! Hisz vagy az az értékrendet hogy ilyet ne lehessen se amerikában se Magyarországon!!! vagy ha ezt elfogadhatónak tartod akkor mit példálózol mással hogy azok miket csináltak???


2. A fideszesek elítélése?

Nem gondolom hogy mind egyetértenek a kiadatással vagy mind ennyire vadliberális felfogású lenne a baltás gyilkosok szabadonbocsátásával kapcsolatban!

De az igaz hogy elvárható értékrend az hogy a pártjuktól egy ilyen fiaskó után legalább azok feje hulljon akik ekkora blamázst okoztak! Ha meg nem történik semmi a pártnál akkor maga a párt ezt teljesen normálisnak tartja! És ha így van akkor a választó egy olyan pártot támogat ami szerint egy baltás gyilkosnak az utcán a helye és nem a börtönben!

És akkor úgy általában a gyilkosság, pláne a brutális gyilkosság annyira nem komoly dolog az adott párt szerint hogy azért biztosítékokat kérjünk hogy nem engedik el(nem egy tekervényes ügy volt, tudta a fidesz hogy mikor kap kegyelmet és mikor nem) !


és ha a választó egyetért ezzel, hogy a baltás kegyetlen gyilkosság egy bocsánatos bűn és bárki bármikor megteheti, a kormányzat nem ítéli el érte... nos akkor a választónak is vagy ezt az értékrendet kell vallania vagy nem szavaz a fideszre!!


Ez ennyire egyszerű!!

2012. szept. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
80%
Hát, neked tényleg egyszerű a gondolkodásod, ha ebből szépen levezetted, hogy a FIDESZ-választó miért "bűnrészes" . Komolyan, mintha gyónni küldenéd el. Ha nem háborodik fel, nem tüntet ellene, akkor egy aljas bűnrészes..
2012. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Kedves #22!


„Én ezt a hülyeséget nem értem, hogy ezen így felháborodsz meg felháborodtok”:

Ha hülyeség volna, akkor valóban nem lehetne érteni, így azonban én nem értelek, hogy a felháborodásunkon mit nem lehet érteni?! A mi rossz az rossz, ami helytelen az helytelen, ami felháborító, az felháborító! Ez pártállástól és politikai beállítottságtól független!


„és még le is vonod belőle a nem épp obejktív konklúziót, hogy aki fieszes, az biztos erkölcstelen és egyetért ezzel”:

Az helytelen következtetés lenne e történet kapcsán, hogy aki fideszes, az biztos erkölcstelen. Ettől többről van szó! Aki nem tiltakozik, az támogatója, és bizonyos fokig részese ennek az eljárásnak. Ha ugyanis nem tiltakozik, akkor, ha ő lenne a döntéshozás pozíciójában, akkor ő is ugyanígy döntene! Itt nincs szó fideszességről, vagy fidesz ellenességről! Itt csak az erkölcsi norma diktál, semmi más.


„nem tudom miért nem háborodtok soha fel pl. Amerika külpolitikáján, hogy hány százezer- meg millió civil emberáldozata volt a szuper külpolitikájunak”:

Az Amerikai Egyesült Államok tevékenységét is meglehet ítélni, és ha szükséges el lehet ítélni, de most nem erről van szó! Itt most Magyarországról van szó, ne foglalkozzunk más országokkal! A magunk ügyében gondolkodjunk helyesen! Ha ezt nem tudjuk megtenni, hogyan tudjuk helyesen megítélni más országok intézkedéseit?


„engem az a naivitás döbbent meg, hogy ekkora feneket kerítetek ennek a témának és ennyire mélységesen elítélitek”:

Van, akinek csak naivitásnak tűnik, meg „fenék kerítésnek”, és van, akinek ez elemi szükséglet, hogy felszólaljon a helytelen ellen! Kinek mit diktál a szíve és lelkiismerete. Ez nem pártállásfüggő, hanem erkölcsi színvonal függő!


„a politika - mindenhol, minden oldalon - mocskos és ilyen játékokat kénytelen űzni - ?”

„Mocskos játékokat kénytelenek űzni”?? Ne viccelj! Soha senki sincs arra kényszerítve, hogy mocskos dolgokat hajtson végre! Ilyet még akkor sem lehetne elfogadni tőled, ha mondjuk politikus lennél! Mindenkinek megvan a lehetősége, hogy nemet mondjon, a következményekkel nem törődve! Magyarország vezetése is megtagadhatta volna az átadatást, de nem tette. Nem kapott semmilyen komoly garanciát a büntetés végrehajtás folytatására. Miért döntött így tehát? Azért mert a jog megengedte? Ez a magyarázat nem elfogadható!


„Ráadásul egyelőre csak egy erős gyanúról van szó, de itt már mindenki készpénznek vesz mindent, egymást uszítják az emberek a facebook-os oldalon is Orbán ellen, miközben az egész már nem is a szolidaritásról szól, hanem a jobboldal lejáratásáról”:

Ez már több mint gyanú! Naivnak, és elfogultnak kell lenned ahhoz, hogy ezt csupán gyanúnak lásd! Nyilván nem a jobb oldal lejáratása a cél, mert nem az egész jobboldal felelős ezért az incidensért, hanem a jelenlegi kormány! Orbán Viktornak, mint Magyarország hivatalban lévő miniszterelnökének különösen nagy felelőssége van ebben az ügyben! Az ő beleegyezése nélkül ilyesmire nem kerülhetett volna sor. Bár jelenleg hivatalban van, de az én kérdésem éppen az, hogy van-e az országnak jelenleg miniszterelnöke, azaz az ország támogatja-e ezek után is a jelenlegi kormányt és vezetőjét? Vagy egyszerűbben fogalmazva: Milyen az ország erkölcsi színvonala?


„Azon külön röhögtem, hogy Gyurcsány hogy elítéli ezt a dolgot, miközben ő hányszor járatott már le minket meg mekkora szarba sodorta az országot.”

Gyurcsány nem csinált nemzetközi botrányt, és nem bocsájtott el az országból gyilkosokat. A belpolitikai intézkedései nem voltak sikeresek. Hogy ki, mit, hova sodort, az akkor fog kiderülni igazán, ha már te is nyugdíjas leszel, és rájössz, hogy a magánnyugdíjpénztárral mégis jobban jártál volna, csak hát egy kormány, egy ember nem törődve a jövővel, milliókat juttatott koldusbotra, öregkorukra! Azonban az mindenképpen elmondható, hogy „Rosszabbul élünk, mint négy évvel ezelőtt!”

2012. szept. 4. 11:43
 29/35 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szerintem ha ilyen jó véleményed van Gyurcsányról és ennyire nem tudsz olyan cselekedeteiről amivel lejáratott volna minket, akkor valószínűleg nem élsz a valóságban és meglehetősen elfogult vagy vele, így a te erkölcseidet is erősen meg lehetne kérdőjelezni..


Az pedig nagyon nonszensz, hogy szerinted a politikában vagy a jogban mentesnek lehet maradni minden elítélendő dologtól..

2012. szept. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Gyurcsány nem csinált nemzetközi botrányt, és nem bocsájtott el az országból gyilkosokat. A belpolitikai intézkedései nem voltak sikeresek"


na most ugrott a majom a vízbe, eddig nem lehetett tudni, hogy egy Gyurcsányhoz vonzódó illető kérdezett.


Bocs, de Gyurcsánynak nemcsak a belpolitikája nem volt sikeres, de a mai napig küzdenek azért az Európaparlament előtt is, hogy számon lehessen végre kérni rajta a 2006-os botrányokat meg a jogsértéseket, meg a renődök viselkedését, akik civileket ok nélkül ütöttek-vágtak ezen a "nagyon" európai színvonalú Magyarországon.



A németországban élő rokonaim ismerősei is tudják a nevét és ki voltak akadva rá. Egy barátnőm amerikai ismerősei szintén


A CNN-es nyilatkozata is felháborító volt, röhögött rajta az amerikai sajtó. Nem egyszer nyilatkozott már rólunk hazugságokat külföldi sajtónak.


Ott volt a Sukoró-botrány is.


Stb,stb,stb,


Estig lehetne sorolni a bűneit.

2012. szept. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!