Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha 1939-ben a náci Németország...

Ha 1939-ben a náci Németország nem indít háborút akkor ma is ez az ideológia uralkodna a germánoknál? Tehát az államforma diktatúra lenne?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 22:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
71%
Lehetséges,de lehet,hogy nem csak Németországban.
2011. okt. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy meg a germán népcsoporthoz a németek,osztrákok,angolok,hollandok,svédek,norvégok,dánok,belgák,luxemburgiak és az írek tartoznak.(Bocs,ha valakit kihagytam)Szóval,nem illik ide a germán szó.
2011. okt. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
82%

"Ha 1939-ben a náci Németország nem indít háborút"


Akkor nemsokára államcsődöt jelentett volna.


"akkor ma is ez az ideológia uralkodna a germánoknál?"


A náci Németországnak semmiféle kidolgozott ideológiája nem volt. Németország fölött 1939-ben nem egy ideológia uralkodott, hanem személyesen Adolf Hitler.


Rosenberg ugyan kidolgozott valamiféle homályos "eszmét", amivel alá akarta támasztani a rendszert, és még kötelező olvasmánnyá is tették a könyvét, de a háta mögött Hitler és a többi fővezér csak röhögött Rosenbergen, zavarosfejű vén hülyének tartották.


"Tehát az államforma diktatúra lenne?"


A diktatúra nem államforma. A náci Németo. államformája egyébként köztársaság volt, mert sohasem változtatták meg a weimari köztársaság alkotmányát. Viszont néhány rendkívüli törvénnyel "ideiglenesen" hatályon kívül volt helyezve gyakorlatilag az összes törvény. Ezt az "ideiglenes" állapotot folyton meghosszabbították.

2011. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Ha a világhatalmi státuszukat a növekvő Németországtól féltő nyugat (vagy SZU) nem indít valamilyen béna ürüggyel háborút a '40-es években Németország ellen, akkor igen, egyre több országban jöttek volna rá a a nemzeti szocializmus előnyeire, ahogy a valóságban is némethez hasonló államszerkezet kialakítására törekedett tudatosan pl. Görögország, Jugoszlávia, Spanyolország is. Valószínűleg még fennállna abban a formában, amiben most.


A diktatúra pedig szerintem Hitler halálával (békében '50-es '60-as évek) pont úgy enyhült volna, ahogy Sztálin halálával, vagy bármilyen más diktátor halálával a történelemben.

2011. okt. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
79%

"egyre több országban jöttek volna rá a a nemzeti szocializmus előnyeire"


Nem volt nemzeti szocializmus. Nemzetiszocialista mozgalom volt, ami nem mást jelentett a gyakorlatban, mint az NSDAP-t és SA-t. Az NSDAP pedig a gyakorlatban nem másra törekedett, mint arra, hogy hatalomra juttassa Hitlert. Semmiféle ideológia vagy rendszer nem létezett "nemzetiszocializmus" vagy "nemzeti szocializmus" néven. Hitler-diktatúra volt személyi kultusszal és állandó rögtönzéssel.


"ahogy a valóságban is némethez hasonló államszerkezet kialakítására törekedett"


A "német államszerkezet" 1933-1945 között nem volt más, mint a weimari köztársaság államszervezete, ami mellé párhuzamosan kialakult a pártközigazgatás intézményrendszere, majd még ezek mellé újabb két párhuzamos pillér, az SS "állama az államban" és a katonai közigazgatási szempont.


Ez nem egy tudatosan tervezett, hanem egy rögtönzött struktúra volt, tele párhuzamosságokkal, hatalmi harcokkal és szervezeti káosszal. Ez arra volt jó, hogy mindig, amikor két vezető kompetenciája összeütközött, Hitler eljátszhatta a bölcs döntőbírót.


Ehhez hasonló kaotikus rendszert sehol sem próbáltak lemásolni.

2011. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

"Németország nem indít háborút"


Két napon belül az oroszok lerohanják Lengyelországot, tehát a kérdés értelmetlen. Háború mindenképpen lett volna.

2011. okt. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%

"Két napon belül az oroszok lerohanják Lengyelországot"


Mert miért is?

2011. okt. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Menj vissza az időben és kérdezd meg tőlük. Szerinted úgy indul egy háború, hogy valaki ott terem valahol? Nem. Úgy indul, hogy már tíz évvel előtte nekiállnak fegyverkezni a felek. Hogy ki indul meg hamarabb, az részletkérdés. Szóval ez a kijelentés, hogy Németország háborút indít, elég gyerekes kijelentés.
2011. okt. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
42%

"Úgy indul, hogy már tíz évvel előtte nekiállnak fegyverkezni a felek."


Németország valóban fegyverkezési programot indított 1933-ban.

2011. okt. 3. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
44%

A Szovjetunió meg már még régebben.

Azért támadtak a németek, mert minél nagyobb területet be akartak kebelezni Európából, hogy azok is a kommunizmus elleni harcra legyenek berendezve.

Mert ha az SZU úgy támad Európára, hogy Németországnak csak annyi terület van az ellenőrzése alatt, amit Lengyelország megtámadása előtt birtokolt, akkor bizony nagyon sanszos, hogy a szovjeteket bizony nem nagyon állította volna meg senki, vagyis közel sem annyira, mint ahogy a valóságban történt.

2011. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!