Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hisz még valaki Orbán Viktornak?

Hisz még valaki Orbán Viktornak?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Lehetőség szerint kérném megindokolni a válaszokat, és akár alátámasztani is linkekkel, vagy mással.

Az nem érv, hogy "bezzeg a Gyurcsány". Szóval ilyet ne is írjon senki, mert nem vagyok rá kíváncsi.


A válaszadás előtt javaslom elolvasása az alábbi oldalt:


[link]


Én speciel nem hiszem el neki már azt sem, amit kérdez. De kíváncsi vagyok, hogy más hogy van ezzel.

Mert ezek után már szerintem csak fanatikus agyhalott lehet az, aki elhisz neki bármit is. (Felfoghatjuk egyfajta statisztikai adatgyűjtésnek is a kérdést, bár nem az a fő célja.)


Ui: Az ilyen irányú félreértések és szitkozódások elkerülése végett szólnék, hogy nem vagyok sem emeszpés, sem más; bár némiképp jobboldalra húzok. Tehát kéretik irányomban a kommunista/liberális/maszopos/szadeszes és hasonló jelzőket mellőzni, mert nem felelnek meg a valóságnak.


Tehát a kérdés még egyszer:

Hisz még valaki Orbán Viktornak?


2009. febr. 25. 10:22
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
86%

Még sok ilyen Hazafit Magyarországnak,egyszer csak elérjük

Angola szintjét.

2009. febr. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
62%

Elolvaste egyáltalán bárki is a válaszolók közül a kérdező által linkelt oldalt???

Kötve hiszem, pedig felhívta rá a figyelmet.


Eddig én egyik politikusnak sem hittem, és ezután sem fogok. De az ott leírtak után Orbán Viktorrol még inkább megvan a véleményem. :(

2009. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
56%

Szeretném leszögezni, hogy alapvetően jobboldali vagyok, de nem vak.

Nem hiszek neki,hogy miért nem?

Mert a beszédeinek talán jobb a retorikája,jobban hangsúlyoz(hozzá teszem mindez tanulható), de a testbeszéde sokszor ellent mond annak amit mond. Példa: kommunikáció előadáson láttam egy beszédének felvételét ,ez a 2002es két választás között hangzott el,melyben szintén nagy hévvel szavalt. A mondat eleje így hangzott "...És én meggyőződéssel hiszek...",és ekkor belenézett a papírjába. Önök szerint ha vki vmiben hisz,akarja stb.,ahhoz kell a "puska" az nem jön magától a szájára?

Egyértelmű, jó a szövegírója, ezért a beszédei alapján nem őt hanem egy alkalmazottját lehet megitélni,s ha vki látni akarja milyen ember is, figyelje a gesztusait, a mimikáját, hol tartja a kezét...és bár ezekből is sok minden tanulható, de az ember önkéntelenül elárulja magát.

Az sem tetszik, hogy megpróbálta a jobboldalon lévő pártok fúzióját, szerintem ennek nincs értelme, gyakorlatilag csak nem akarja ,hogy a jobboldaliak tudjanak másra is szavazni ,mint a Fideszre, s mint látható a Fidesz = Orbán Viktor,mert ha vki másképp gondolkodik mint ő, gyorsan kikészíti,köz utálattá teszi a pártjában. Gyakorlatilag azt akarja elérni, hogy a jobboldal csak róla szóljon, kis diktátort játszik,gyakorlatilag azt valósítja meg a jobboldalon(hatalmi szempontból!) ami a kommunizmusban volt pl: egy párt rendszer-Kádár.

Nem tetszik még ,hogy a vidéken lévő önkormányzatokat eladósítja a többségi fideszes közgyűléssekkel, mert csak így tudja fedezni a pártja és emberei szükségleteit. Ugyanazt játsza több helyen kicsiben amit az Mszp nagyban.Olyan beruházásokat indít el,persze hitelekből,amik drágák (még csak nem is az olcsóbbat szavazzák meg,mert a Pista Fideszes igaz kétszer annyit kér, de ő ránk szavaz...)...és persze lehet mondani, hogy mindent nem lehet ráfogi ,de aki ekkora vezér egyéniség, hogyhogy nem tudja visszafogni az embereit a sorozatos és állandó visszaélésektől? Hozzáteszem az Önkormányzatoknak nem volt több bevételük a Fidesz kormányzása alatt sem,akkor mégsem kezdtek pénznyelő beruházásokba.

Bizony én már rég a másik oldalra szavaznék, ha nem ennek a tükörképét látnám az Mszp-ben.

Azt hiszem az itt a baj, hogy aki eljut a "felső körbe",mármint politikusi berkekben, az addigra maga is olyan mocskos lesz mint a többi,vagy útközben kidobják.

És ugyanez leképeszhető az egész társadalmunkra.


Én személy szerint jobboldali vagyok és konzervatív, de rendkívül kiábrándult.

2009. febr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó hozzászóló válaszát. Nagyon jól leírta a lényeget.
2009. febr. 28. 08:53
 25/35 anonim ***** válasza:
77%
mindenki akkor vélekedjen egy dologról ha már benne volt. édesapám polgármester, független, már 3.-szorra választották meg, szóval volt fideszes és mszp-s időkben is a falu (kb 2000-es lélekszámú) vezetője. nem fejtem ki bővebben a témát, de a fideszes időkben ha nem is kiváló de könnyebb volt a helyzet. aki pedig azt mondja hogy Orbán Viktor nem tesz semmit most, annak üzenem hogy hogy is tehetne valamit, mikor nem ő van kormányon. ennyi. egyébként én 1990-ben Csurkára szavaztam volna. sajnos akkor születtem, így nem tudtam!
2009. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
68%

""Miért kéne hinnem?Gyurcsány legalább vállalja a felelősséget.Nem futott meg öszöd után sem.Igazi hazafi!De az Orbán csak ijesztgetni tud.""


Gyurcsány egy színész. Más ember már lemondott volna ha ilyen derül ki róla. Egy nagyon jó színész, te is elhitted hogy igen, ő a fasza gyerek majd mostantól jobb lesz. DE az országot les**arja!

2009. márc. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

"a fideszes időkben ha nem is kiváló de könnyebb volt a helyzet"


Könnyebb? Akkor csak nézd, mivel is volt könnyebb:


Orbán Viktor a választások közeledtével mindig az adócsökkentés lelkes hívének mutatja magát, ám hatalomra kerülve, amikor erre lehetősége lenne, valahogy elfeledkezik a megvalósításról. Újabban megint az adócsökkentés ígéretével fordult a választók felé.


A Fidesz vezére így beszélt az 1998-as kampány idején:


„Ha megfelelő jogszabály-változtatásokat hajtunk végre, elsősorban mérsékeljük a tb-terheket, végrehajtjuk az egyszeri adóreformot, egyszerűsítjük az adóeljárási szabályokat, teszünk egy sikeres kísérletet a szürkegazdaság kifehérítésére, abban az esetben a gazdaságban körülbelül évi hét százalékos tartós növekedés lehetősége is benne van.”

(Népszabadság, 1998. február 20. )


...


Kormányra kerülve viszont alábbhagyott a lendület:


Az Orbán-kormány idején, azaz 1998 és 2002 között:


* A korábban még adómentes minimálbért 2002-ben már 12% személyi jövedelemadóval terhelték meg (amit viszont az MSZP-SZDSZ koalíció kormányra kerülve azonnal eltörölt).

* Az átlagos keresőnek 1998-ban még csak fizetése 21%-át kellett adóként befizetnie, a Fidesz-kormány adóemeléseit követően 2002-ben már 26%-ot.

* A tételes egészségügyi hozzájárulást 2100 Ft-ról 4500 Ft-ra emelték.

* Nőtt az átlagos személyi jövedelemadó-terhelés


Az összevont adóalap átlagos adóterhelése %

1998. 20,4

1999. 20,7

2000. 22,0

2001. 21,8

2002. 22,0

*Forrás: PM. A 2002-es adat kormányváltáskor


* Radikálisan emelkedtek a jövedéki adók:

- italok 30%-kal,

- dohánytermékek 92%-kal,

- gázolaj 18,6%-kal,

- benzin 20,8%-kal.


* Jelentősen emelték az illetékeket:

- a gépjárműszerzési illetéket 8Ft/cm³-ről 10 Ft/cm³-re,

- az eljárási, fellebbezési illetékeket 50%-kal,

- a bírósági felülvizsgálati illetéket 67%-kal,

- a szabálysértési eljárási illetéket 100%-kal,

- a másolatok, fordítások, bizonyítványok illetéke 50–300%-kal,

- a gépjárműadót 20%-kal.


* A vállalkozások nyereségadója egyetlen százalékkal sem csökkent: változatlanul 18 százalék maradt."



Ebben én sehol sem látom, hogy könnyebb lett volna.

Érdemes nem csak az urban legendeknek, hanem a hivatalos forrásoknak is némi időt szentelni. Emellett érdemes összehasonlítgatni egyes emberek (pl. O. V.) egykori és későbbi kinyilatkoztatásait.


[link]

2009. márc. 2. 19:42
 28/35 A kérdező kommentje:

"Gyurcsány egy színész. Más ember már lemondott volna..."


Ez így van. Csakhogy itt nem Gyurcsányról van szó, hanem Orbánról. ... Mellesleg Orbán is kiváló színész - sokan be is dőlnek neki. :S

2009. márc. 2. 19:44
 29/35 anonim válasza:
73%

Helló!

Amit irok az már egy kicsit talán eltér a kérdéstöl remélem nem baj!Én csak arra akarok kitérni hogy lehet Ferikét b.sztatni de egyedül nem birt ennyit összelopni!!!Lopott elötte Viktorka is meg elötte sokan mások csk Ferike volt olyan béna hogy leis bukott habár ha meghalgatjátok a beszédet ö azért bukott le mert épp azt ecsetelte hogy elk.rták,tehát nem ö egyedül de ö az elsö aki kimondta és azért hogy tegyenek valamit!

Ezzel nem védeni akarom távol álljon tölem én utálom az összeset ahogy van!És nem hiszek egyiknem sem.Biztos valamiben igazat mondanak de a kétszeresét hazudják!

2009. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
85%

kérdező kommentje:

"a fideszes időkben ha nem is kiváló de könnyebb volt a helyzet"


Könnyebb? Akkor csak nézd, mivel is volt könnyebb:


Orbán Viktor a választások közeledtével mindig az adócsökkentés lelkes hívének mutatja magát, ám hatalomra kerülve, amikor erre lehetősége lenne, valahogy elfeledkezik a megvalósításról. Újabban megint az adócsökkentés ígéretével fordult a választók felé.


A Fidesz vezére így beszélt az 1998-as kampány idején:


„Ha megfelelő jogszabály-változtatásokat hajtunk végre, elsősorban mérsékeljük a tb-terheket, végrehajtjuk az egyszeri adóreformot, egyszerűsítjük az adóeljárási szabályokat, teszünk egy sikeres kísérletet a szürkegazdaság kifehérítésére, abban az esetben a gazdaságban körülbelül évi hét százalékos tartós növekedés lehetősége is benne van.”

(Népszabadság, 1998. február 20. )


...


Kormányra kerülve viszont alábbhagyott a lendület:


Az Orbán-kormány idején, azaz 1998 és 2002 között:


* A korábban még adómentes minimálbért 2002-ben már 12% személyi jövedelemadóval terhelték meg (amit viszont az MSZP-SZDSZ koalíció kormányra kerülve azonnal eltörölt).

* Az átlagos keresőnek 1998-ban még csak fizetése 21%-át kellett adóként befizetnie, a Fidesz-kormány adóemeléseit követően 2002-ben már 26%-ot.

* A tételes egészségügyi hozzájárulást 2100 Ft-ról 4500 Ft-ra emelték.

* Nőtt az átlagos személyi jövedelemadó-terhelés


Az összevont adóalap átlagos adóterhelése %

1998. 20,4

1999. 20,7

2000. 22,0

2001. 21,8

2002. 22,0

*Forrás: PM. A 2002-es adat kormányváltáskor


* Radikálisan emelkedtek a jövedéki adók:

- italok 30%-kal,

- dohánytermékek 92%-kal,

- gázolaj 18,6%-kal,

- benzin 20,8%-kal.


* Jelentősen emelték az illetékeket:

- a gépjárműszerzési illetéket 8Ft/cm³-ről 10 Ft/cm³-re,

- az eljárási, fellebbezési illetékeket 50%-kal,

- a bírósági felülvizsgálati illetéket 67%-kal,

- a szabálysértési eljárási illetéket 100%-kal,

- a másolatok, fordítások, bizonyítványok illetéke 50–300%-kal,

- a gépjárműadót 20%-kal.


* A vállalkozások nyereségadója egyetlen százalékkal sem csökkent: változatlanul 18 százalék maradt."



Ebben én sehol sem látom, hogy könnyebb lett volna.

Érdemes nem csak az urban legendeknek, hanem a hivatalos forrásoknak is némi időt szentelni. Emellett érdemes összehasonlítgatni egyes emberek (pl. O. V.) egykori és későbbi kinyilatkoztatásait.


VÁLASZOM:

Ez mind szép és jó. De mond már meg,hogy egy teljes fuccsban lévő országot,ugyan mivel rángatsz ki? majd ha nem csinálsz semmit jobb lesz?

Tudod mennyivel javult az ország gazdasági helyzete??

Wikpedia:A Fidesz 1998-as választási győzelmét követően miniszterelnök lett. 1999-ben aláírta Magyarország csatlakozási jegyzőkönyvét a NATO-hoz. 2000-ben lemondott Fidesz-elnöki pozíciójáról. 2000 őszén lemondott a Liberális Internacionálé alelnöki tisztségéről és egyéb vállalt posztjairól, mikor pártja hivatalosan is átlépett az Európai Néppártba. A vezetése alatt álló kormányhoz kötődik számos nagy horderejű intézkedés, mint a családi adókedvezmény bevezetése, a diákhitel, a fiatalok otthonteremtésének támogatása, a hazai vállalkozásokat segítő Széchenyi Terv megalkotása, jónéhány szimbolikus beruházás, mint a Magyarország-ot és Szlovákia-át összekötő Mária Valéria híd második világháborús romjaiból való újjáépítése, vagy a Nemzeti Színház felépítése. A sikeres gazdaságpolitikának köszönhetően a növekvő jövedelmek mellett jelentősen csökken a pénzromlás, a költségvetési hiány és az államadósság is, az ország akkoriban készen állt arra, hogy négy éven belül az euro-övezet része legyen.


Az Orbán-kormány erőteljesen javított a költségvetés és az egész gazdaság helyzetén, csökkentette a költségvetés GDP-arányos adósságát, a költségvetés hiányát és az infláció-t, továbbá mind a megelőző, mind az őt követő időszaknál nagyobb GDP-növekedést és alacsonyabb munkanélküliséget produkált. Tette ezt egyebek között annak árán, hogy kisebb reálbér-növekedést valósított meg, mint az őt követő MSZP-SZDSZ kormány. Mindennek köszönhetően az ország adósságának minősítése az Orbán-kormány időszakában lényegesen jobb volt, mint akár az előző, akár a rákövetkező kormányok idején. 2002-ben pártja a parlamenti választásokon ellenzékbe szorult az MSZP–SZDSZ koalícióval szemben.

2009. márc. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!