Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hisz még valaki Orbán Viktornak?

Hisz még valaki Orbán Viktornak?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Lehetőség szerint kérném megindokolni a válaszokat, és akár alátámasztani is linkekkel, vagy mással.

Az nem érv, hogy "bezzeg a Gyurcsány". Szóval ilyet ne is írjon senki, mert nem vagyok rá kíváncsi.


A válaszadás előtt javaslom elolvasása az alábbi oldalt:


[link]


Én speciel nem hiszem el neki már azt sem, amit kérdez. De kíváncsi vagyok, hogy más hogy van ezzel.

Mert ezek után már szerintem csak fanatikus agyhalott lehet az, aki elhisz neki bármit is. (Felfoghatjuk egyfajta statisztikai adatgyűjtésnek is a kérdést, bár nem az a fő célja.)


Ui: Az ilyen irányú félreértések és szitkozódások elkerülése végett szólnék, hogy nem vagyok sem emeszpés, sem más; bár némiképp jobboldalra húzok. Tehát kéretik irányomban a kommunista/liberális/maszopos/szadeszes és hasonló jelzőket mellőzni, mert nem felelnek meg a valóságnak.


Tehát a kérdés még egyszer:

Hisz még valaki Orbán Viktornak?


2009. febr. 25. 10:22
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:

Kedves második! Az utolsó hozzászólásodra:

Nem, szerintem nem kettő oldal van.

Ha kicsit körülnéz valaki, akkor máris lát sok más alternatívát. Nem érdekem egyik nevében sem beszélni, de egyre inkább alternatíva a Lehet Más a Politika, a Jobbik, a Munkáspárt, és még sorolhatnám.

Persze ha úgy gondolkodik mindenki, mint te ("válasszuk a kisebbik rosszat, mert csak kettő van"), akkor tényleg nem lesz más, és tényleg csak kettő lesz. És marad minden a régiben.

Mondjuk jellemzően magyar felfogás, hogy "minek csináljak bármit is, ha a másik úgysem ezt teszi". "Minek szavazzak egy harmadikra, ha mindenki csak a kettő közül választ". Amíg a többség (sajnos) így gondolkodik, addig 10 év múlva is válogathatunk a két "választékból". Miközben meg mindkettő tömögeti a zsebét, és nem vesszük észre, hogy valójában a kettő egy.

Talán nem megszokásból meg a "másik rémtől" tartva kellene szavazni, hanem mondjuk átnézni mindegyiknek a programját, megnézni, hogy mit tesznek vagy tettek le az asztalra, és az alapján választani.

2009. febr. 25. 14:38
 12/35 anonim ***** válasza:
75%
Azért milyen érdekes, hogy egyesek lepontoznak ám válaszokat, de nem írják oda, hogy miért. Gondolom a fanatikusok voltak, akik ide nem is fognak írni.
2009. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Ugyanmár! Pontozzanak. Legyen meg az örömük nekik is. :)
2009. febr. 25. 15:00
 14/35 anonim ***** válasza:
71%

Én nagyon egyszerűen meg tudom indokolni,hogy miért IGEN.

Addig amig a választók nagy részének "tudásszomját" kielégíti a Mónika Show és a legkomolyabb újság amit a kezébe vesz a Tina Magazin addig ez lesz az országban,ami most van(ezt nem feltétlen a kommentelőkre értem). Hölgyeim és Uraim meg kellene nézni a Fidesz kormány előtti és utáni,független gazdasági mutatókat!

Kérem,a tények makacs dolgok !

2009. febr. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
80%

Második vagyok újra.

Az előzőnek: jól látod a helyzetet, nagyon egyetértünk. Pont az a baj itt, hogy mindenki a saját jólétét nézi, kb ezzel az osztogatással nyert az MSZP az előző választáson: a nép elbutítása, némi pénzeső választás előtt, illetve az ígéretek, amik mint tudjuk hamar elszálltak egy "igazságbeszédnek" nevezett valamiben. És még ők mondják OV-ra azt, hogy hülyének nézi az embereket. Ha "teljesen véletlen" nem szivárog ki az őszödi beszéd, akkor még ma is csak a tapsikolókat lehetne látni.


A kérdés feltevőjének: abban igazad van, hogy vannak próbálkozások. Én is írtam, hogy ott az SZDSZ, MDF. Igen ott a Jobbik, akikkel egyébként szimpatizálok is, ott az LMP, a Zöldpárt, a Munkáspárt, a MIÉP, a mittudommégmi. De ez utóbbiak gyakorlatilag a "futottak még" kategória. Az LMP-ről amúgy is az a véleményem, hogy gyakorlatilag az SZDSZ szüleménye.


Ha megnézed OV beszédeit, szerintem elég komoly szinten tanult retorikát, vagyis azt, hogy kiáll az emberek elé és artikuláltan, érthetően elmondjon valamit. Próbál a köznyelvből elemeket belevenni. Kiáll GYF, és hadar, elharapja a szavakat, érthetetlenül beszél. Az egyetlen aki szerintem értelmesen tudott beszélni az MSZP-n belül, az Medgyesi volt.


Sosem állítottam azt, hogy OV minden szava a szentírás része kell, hogy legyen. Csak a fent említett tények támasztják alá azt, hogy OV kormánya alatt igenis javult az ország helyzete (nem feltétlen egyenlő ez a kisemberek helyzetével). az ország gazdasági javulása az Unióhoz való csatlakozás előtt minta volt a többi ország számára. Aztán elindultunk szépen a lejtőn lefelé, jött a száz lépés, miegymás, sorra a felvett hitelek, a gazdaság hanyatlása indult el 2002 után. Mára Románia és Bulgária gazdasága is jobb, erősebb, mint a miénk. Most is példaértékűnek számít a magyar, csak épp rossz példának. Elneveztek mindent "reform"-nak, csak valahogy se több pénze és jobb életkörülménye nem lett a kisembereknek, se nem csökkent a felvett hitelállomány. Ott tartunk, hogy sík terepen alagutakat és viaduktokat építgetünk, többszörös áron építtetnek és szereznek be mindent. Persze megszorítások kellenek, de azért a kétéves bútorokat lecserélik, az autókat lecserélik mert "akciós" volt.

És akkor még nem is írtam a kedvenceimről, hogy

1. Pénzügyminiszter. Ő ugyebár közgazdász, gazdasági szakértő kell, hogy legyen, jól át kell látnia a pénzügyi és gazdasági dolgokat. A saját cégénél mégis egy gyakorlatilag amatőr, ha jól tudom kőműves kezelte a pénzügyeket. Ne haragudj, de ha a saját cégét leszarja, akkor majd pont az ország sorsa fogja érdekelni???

2. Területfejlesztési miniszter. Hozzá annyit írnék: HajduBÉT. Csőd, az adósság miatt öngyilkos beszállítók, stb.

3. Az ezermester igazságügyminiszter. Jogi képzettsége nincs, gazdasághoz állítólag ért, de valamit "elk.rt" így tehát ahhoz sem ért. meg lehet nézni: közbiztonság nincs, a rendőr fél intézkedni, szinte szabadrablás van az utcán, az utóbbi évek egyetlen érdeme, hogy kevesebb a baleset az utakon.


Bocs, ha hosszú voltam.

2009. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
80%

17:33 - én utálom a Mónika show-t és társait, én pusztán látom, mi zajlik a világban itt és külföldön, és baromira hidegen hagy, hogy ki hogy tud beszélni, nem érdekel, beszélni én is tudok, és bárki tudna, ha csak feleannyi jövedelme lenne, mint akár a Viktornak, akár a többinek, az emberek többsége rossz körülmények között él, csak van, aki tesz azért, hogy jobb legyen, és megy, és csinálja, és van, aki belesüpped a nyafogásba, de egy szalmaszálat nem tesz keresztbe, hogy egy kicsit is jobb legyen, még külső segítséggel se (és persze van, aki nem tud sokat tenni, de ők is ugyanígy megoszlanak), és az a baj, hogy itt Magyarországon ez a nyafogósdi, egymásra mutogatósdi divat, és mindenki csak azt nézi, hogy csak neki legyen jó, a másik akkor se érdekel sokakat, ha a kárán jut valaki előnyhöz (zebra - gyalogos + autós, hát az autósok többsége, ha nincs lámpa, nem engedi át a gyalogost, és ez is egy olyan, ami politikától független, de külföldön nem ez van, és ezt jó volt látni, és ugyanakkor elszomorított, hogy itthon miért van úgy, ahogy van), ez az ország egy nagyon önző ország, tisztelet a kivételnek, de a kivétel sajnos még mindig kevés, mégis a kivétel az a réteg, akit hidegen hagy a politika és hidegen hagy a bulvár


Lehet lepontozni, aki megteszi, az csak erősíti az igazamat.

2009. febr. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
63%

Drága MSZP-s és SZDSZ-es barátaim látom nem hazudtoljátok meg magatokat.Ugye könnyebb lepontozni,mint utánanézni annak

amiről feljebb írtam."Dögöljön meg,de akkor is nekünk van igazunk " hozzáállásotok miatt tart itt ez az ország sajnos.

Attól,hogy lepontoztok a tények még tények maradnak.Nektek meg marad Gyurcsány és a Mónika Show.

2009. febr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 Hanák József ***** válasza:
67%

Tisztelt olvasók! Aki kicsit is utánanéz annak, hogy ki mit tett, és mit tehetett volna, vagy tehetne most, az nem hisz a jelenleg parlamentben lévő egyik politikusnak sem.

Az ország NINCS VÁLSÁGBAN! Elhitetik velünk, hogy még több bőrt lenyúzzanak rólunk. Évente 1500 MILLIÁRDOT osztanak szét egymás között! Mindenkinek Orbán Viktornak is lehetősége van rá, hogy visszautasítsa a jogtalanul adott pénzt, de nem teszi. Lásd: költségtérítések, alapítványi díjak, végkielégítések, bizottsági pénzek stb.. Sajnos amíg egyhangúlag elteszik a milliárdokat addig nem tudok hinni egyiknek sem. Ráadásul a mostani gazdasági helyzetben Orbán Viktor sem szólalt fel amiért a Lengyel gazdaságot 130 MILLIÁRD forinttal megtámogattuk, holott ezekre az állami megrendelésekre volt magyar jelentkező is, magyar munkahelyeket menekültek volna meg.

2009. febr. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
31%
Miért kéne hinnem?Gyurcsány legalább vállalja a felelősséget.Nem futott meg öszöd után sem.Igazi hazafi!De az Orbán csak ijesztgetni tud.
2009. febr. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
50%

Hát van is miért vállalnia a felelőséget.Sajnos az a baj

hogy Orbán nem ijesztget, valóban szarban vagyunk,de nagyon.

Sajnálom,hogy egyeseknek a mérhetetlen elvtársi hűsége,elvakítja a szemét.

Végül is,ha belegondolunk, tényleg frankó gyerek ez a Feri tönkreb...ta az országot,de legalább elismeri. Hát ez nagyon jó !!!

2009. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!