Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más is szorong, mert a magyar...

Más is szorong, mert a magyar közéletet a szélsőjobboldal dominálja?

Figyelt kérdés

Amióta 2015-ben elkezdtem követni a közéletet azóta sokszor aggódom a jövővel kapcsolatban, de a 2022-es választások óta nagyon sokat szorongom.


Nem elég, hogy a kormány kommunikációja és politikája is fokozatosan a fasizmus irányába terelődött, de aztán jött, és megerősödött a Mihazánk is.


Az országot a szélsőjobboldal irányítja, és nincs semmilyen más politikai erő (mérsékelt jobb vagy baloldal), aminek esélye lenne változást elérnie.


Én alapvetően elfogadó és nyitott ember vagyok, aki mind gazdaságilag, mind pedig társadalmilag balra húz, de alapvetően a jobboldali értékekkel sincs problémám, ameddig azokat nem mossuk össze a rasszizmussal, xenofóbiával, illetve a homofóbiával. Azonban azt érzem, hogy a Fidesz és a Mihazánk esetében ezek dominánsabbak, mint a tényleges jobboldali értékek (pl. hagyományok tisztelete, megőrzése).


Az is kimerít, hogy állandóan valamilyen Magyarországot fenyegető ellenségről hallok, mintha a világ összeesküdött volna a magyarok ellen, miközben semmi sem jelent ránk nagyobb veszélyt, mint a szélsőségesek (oldaltól függetlenül).


Ráadásul fent írtak populizmussal és demagógiával is társulnak, ami már a többi párta is átragadt. Mindenhonnan csak a zsigeri érzelmekre ható, sok esetben gyűlöletet kiváltó vagy legalábbis arra irányul üzenetekkel operál, de minimum a tényleges problémák leegyszerűsítése a cél, és a másik oldalra vagy az aktuális ellenségképre kenése a cél.



2023. máj. 1. 18:52
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is. Gondoltam már rá, hogy kivonom magam a politikából, de attól még, hogy nem tudok róla, attól még van. Gondoltam már arra is, hogy le kéne lépni innen a francba, ez nemhogy jobb, de rosszabb lesz. Most úgy érzem nagyon magam alatt vagyok. Már el is felejtettem milyen az, amikor egy átlagos, normális kis európai országban élünk, ahol nem kell különösen politikával foglalkozni, mert nem uszítanak, nem próbálják átmosni az agyunkat, nem próbálnak mindenre rátelepedni és végleg bebetonozni magukat. Nagyon nyomasztó.
2023. máj. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor szorongtam rengeteget a politikától,amikor konkrétan mindennap a képembe jött. Híroldalak facebookon pl. Azok olyan szinten ontják magukból ezeket a híreket,hogy bűn.Főleg amikor politikai után egyből bedobnak,hogy egy férfi megfolytotott egy nőt meg ilyenek.Ha mindennap ilyeneket olvas,nézz az ember akkor elég hamar depressziós lesz.Én fullba otthagytam ezeket az oldalakat.Azóta sokkal jobb a kedvem.De nyilván fullosan otthagyni se lehet,mert vannak fontosabb hírek is,amik kihatással vannak ránk.Ezeket megszoktam nézni.A lényeg a mértékletesség szerintem.Nyilván Magyarország nem lesz jobb hely.Csak nem fogsz annyira lemenni egy-egy rossz hírtől.Ez olyan,mint a drog:minél többet veszel be belő(olvasod)annál rosszabb.Én most úgy állok hozzá,hogy egyszer minden rendszer véget ér,Orbánné is.A mi generációnk sokkal nyugatiasabb,mint az előtünk lévőek,szval amikor a mostani politikai elit kiöregszik,utánna lesz jobb.Addig meg kibírjuk.Én az szakomat elakarom végezni és utánna lesz vhogy.Csak ezen rágódni felemészt sajnos...
2023. máj. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!