Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más is szorong, mert a magyar...

Más is szorong, mert a magyar közéletet a szélsőjobboldal dominálja?

Figyelt kérdés

Amióta 2015-ben elkezdtem követni a közéletet azóta sokszor aggódom a jövővel kapcsolatban, de a 2022-es választások óta nagyon sokat szorongom.


Nem elég, hogy a kormány kommunikációja és politikája is fokozatosan a fasizmus irányába terelődött, de aztán jött, és megerősödött a Mihazánk is.


Az országot a szélsőjobboldal irányítja, és nincs semmilyen más politikai erő (mérsékelt jobb vagy baloldal), aminek esélye lenne változást elérnie.


Én alapvetően elfogadó és nyitott ember vagyok, aki mind gazdaságilag, mind pedig társadalmilag balra húz, de alapvetően a jobboldali értékekkel sincs problémám, ameddig azokat nem mossuk össze a rasszizmussal, xenofóbiával, illetve a homofóbiával. Azonban azt érzem, hogy a Fidesz és a Mihazánk esetében ezek dominánsabbak, mint a tényleges jobboldali értékek (pl. hagyományok tisztelete, megőrzése).


Az is kimerít, hogy állandóan valamilyen Magyarországot fenyegető ellenségről hallok, mintha a világ összeesküdött volna a magyarok ellen, miközben semmi sem jelent ránk nagyobb veszélyt, mint a szélsőségesek (oldaltól függetlenül).


Ráadásul fent írtak populizmussal és demagógiával is társulnak, ami már a többi párta is átragadt. Mindenhonnan csak a zsigeri érzelmekre ható, sok esetben gyűlöletet kiváltó vagy legalábbis arra irányul üzenetekkel operál, de minimum a tényleges problémák leegyszerűsítése a cél, és a másik oldalra vagy az aktuális ellenségképre kenése a cél.



2023. máj. 1. 18:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
Hát én biztos nem. Szerintem fordulj pszichológushoz.
2023. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%
Teljesen érthető, eléggé elcseszett egy ország és nép ez
2023. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
64%
A mihasznák addig lesznek "erősek", amíg a fidesznek érdeke, amúgy sincs egyik széljobb pártnak sem valódi megoldásai, ez az elmúlt 3 évben tisztán látszik. Ha beüt az igazi válság, az ilyen szájemberek hamar koppannak a hatalomban.
2023. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy próbáltam ignorálni, hogy mi zajlik az országban, nem olvasni a híreket, de sajnos teljesen nem lehet, és így sebezhetőbbbek érzem magam.


Viszont képtelen vagyok olyan intenzitással követni az eseményeket, mint régen.


Jelenleg Budaházy ügye az, ami leginkább félelmet kelt bennem. Új mélységnek gondolom, hogy egy elítélt terroristát részesített kegyelemben a köztársasági elnök, aki egyértelműen nem bánta meg a tetteit.

2023. máj. 1. 19:06
 5/22 anonim ***** válasza:
62%
Ez vicces dolog, mert Budaházyék több mint egy évtizede semmit nem csináltak (egy random járókelők ellen meg korábban se semmit), ellenben antifa támadások történek Budapesten az elmúlt időszakban járókelők ellen. Nem inkább az antifáktól kéne rettegned?
2023. máj. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 NTBS ***** válasza:
73%
Én nem.
2023. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#1 Miért kéne pszichológushoz fordulnom, szerintem nem alaptalan a nyugtalanságom.


Sok esetben adtak már hangot a kormánypártok emberei annak, hogy a hozzám hasonlóan gondolkodók nem kívánatos személyek ebben az országban.


#2 Néha én is ezt érzem, de inkább fogalmaznék úgy, hogy diszfunkcionális (erről viszont nem csak a kormány tehet).


#3 Sokáig én is így gondoltam, de én azt sem hittem, hogy be fognak jutni a Parlamentbe, vagy azt, hogy egyik legerősebb "ellenzéki" párttá fognak válni, de így lett. Egyre szélesebb körben válnak elfogadottá. Amennyiben a Fidesz bábja is, szerintem nem elképzelhetetlen, hogy túlnőjenek ezen a szerepen és önjáróvá váljanak.


Azon pedig már rég túl vagyunk, hogy ne kellene őket komolyan venni.

2023. máj. 1. 19:18
 8/22 anonim ***** válasza:
64%
Én nem, mert Ausztriába költöztem.
2023. máj. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
66%
9: Miért lepődtél meg rajta? 15 éve ugyanez volt a Jobbikkal. A magyarok 90%-a egy műveletlen, írígy, bugris paraszt, aki saját magán kívül mindent és mindenkmit utál és ilyen politikusokat is emel a vállára. Kritikai gondolkodása nulla és még a leggátlástalanabb parasztvakítás lehetelneségét sem látja át. Ismerőseim között, akik 2006-2010-ben jobbikosok voltak, most mind a mihasznákra izgulnak.
2023. máj. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Van benne valami, de ahhoz képest sokkalta, de rosszabbra számítottam a 2008 utáni időszakra vonatkozóan.
2023. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!