Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Más is szorong, mert a magyar...

Más is szorong, mert a magyar közéletet a szélsőjobboldal dominálja?

Figyelt kérdés

Amióta 2015-ben elkezdtem követni a közéletet azóta sokszor aggódom a jövővel kapcsolatban, de a 2022-es választások óta nagyon sokat szorongom.


Nem elég, hogy a kormány kommunikációja és politikája is fokozatosan a fasizmus irányába terelődött, de aztán jött, és megerősödött a Mihazánk is.


Az országot a szélsőjobboldal irányítja, és nincs semmilyen más politikai erő (mérsékelt jobb vagy baloldal), aminek esélye lenne változást elérnie.


Én alapvetően elfogadó és nyitott ember vagyok, aki mind gazdaságilag, mind pedig társadalmilag balra húz, de alapvetően a jobboldali értékekkel sincs problémám, ameddig azokat nem mossuk össze a rasszizmussal, xenofóbiával, illetve a homofóbiával. Azonban azt érzem, hogy a Fidesz és a Mihazánk esetében ezek dominánsabbak, mint a tényleges jobboldali értékek (pl. hagyományok tisztelete, megőrzése).


Az is kimerít, hogy állandóan valamilyen Magyarországot fenyegető ellenségről hallok, mintha a világ összeesküdött volna a magyarok ellen, miközben semmi sem jelent ránk nagyobb veszélyt, mint a szélsőségesek (oldaltól függetlenül).


Ráadásul fent írtak populizmussal és demagógiával is társulnak, ami már a többi párta is átragadt. Mindenhonnan csak a zsigeri érzelmekre ható, sok esetben gyűlöletet kiváltó vagy legalábbis arra irányul üzenetekkel operál, de minimum a tényleges problémák leegyszerűsítése a cél, és a másik oldalra vagy az aktuális ellenségképre kenése a cél.



2023. máj. 1. 18:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
20%
" a hozzám hasonlóan gondolkodók nem kívánatos személyek ebben az országban." Hát tényleg jobb lenne, ha kevesebb lenne a mentális problémákkal küszködő ember, az igaz. De ne vedd a szívedre, talán terápia is segíthet.
2023. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#6 A Molotov-koktélos és robbantásos támadások, és a tervezett merényletük épp elég arra, hogy ne hagyjon nyugodni az, hogy újra szabad, és egyből a keblére ölelte őt a Mihazánk.


Az pedig, hogy néhány szélőséges agresszívan lép fel más szélsőségesekkel, vagy legalábbis általuk annak vélt személyekkel szemben nem teszi elfogadhatóvá az éppen megtámadott radikálisok nézeteit. Az pedig nem igazán, hogy Magyarországon senkit sem ért fizikai támadás a származása, szexualitás vagy politikai nézetei miatt. Tudtommal az sem igaz, hogy Budaházy körei ne támadtak volna meg másokat, Csintalant is az Ő köriből érte támadás (persze nem random járókelő volt, de ezzel együtt sem jobb).

2023. máj. 1. 19:34
 13/22 anonim ***** válasza:
25%
Aki bármilyen politikai hír hallatán szorong az mentálisan instabil személy. Ajánlom a pszichiátriát.
2023. máj. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
17%

Biztos sok ember szorong emiatt, de bár egyszer legalább mérsékelt jobboldal lenne hatalmon! Azért gondoljátok ezt, mert nektek csak a baloldal jó, így minden fasiszta.

Vegyük bármelyik szomszédos országot. Szlovákiában az alkotmányban van benne, hogy a magyarok alsóbbrendűek, stb. stb. Egy szélsőbalos párt is ezt vallja. A jobboldal tehát egészen más, mint itt. Ott az MH talán baloldalinak számítana. A Fidesz meg még itt sem jobboldali, eleve nem is magyar párt.

2023. máj. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

#15 Ezzel nem értek egyet. A közéleti események pl. az, hogy ki nyeri a választásokat és milyen intézkedéseket hoz nagy mértékben tudják befolyásolni az állampolgárok életét. Azt hazugság vagy tudtalanság állítani, hogy ez nem igaz.


Az egyén nem tud mindent kivédeni. Persze, aki elvtelen, vagy ha úgy tetszik kellően simulékony az jobban tud alkalmazkodni, de minden ellen ez sem véd (és én nem is ilyen vagyok).

2023. máj. 1. 20:13
 16/22 anonim ***** válasza:

Ha nem érzed magad biztonságban Magyarországon, akkor számos ország befogad politikai menekült státuszban, ahogy anno a cigányokat Kanada.


Számos nemzetközi emberjogi szervezet áll a rendelkezésedre

Az emberi jogok védelmével foglalkozó szervezetek a következők:


1. ENSZ Emberi Jogi Tanácsa

2. Emberi Jogok Világszervezete (HRW)

3. Amnesty International

4. Nemzetközi Jogvédők

5. Európai Emberi Jogi Bíróság

6. Európai Unió Alapjogi Ügynöksége

7. Az Amerikai Államok Emberi Jogi Bizottsága

8. Az Afrikai Unió Emberi Jogi Bizottsága

9. Az Összafrikai Emberi és Népek Jogi Bírósága

10. Ázsiai Emberi Jogi Bizottság.

2023. máj. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16%

a kérdésed ott bukik meg,hogy:

- a fidesz csak áljobboldali,inkább a centrumban vagy baloldalon helyezkednek el a kereszténység és a konzervativizmus álcája alatt a politikájukat tekintve,függetlenül attól,hogy minek mondják magukat.


így a fidesz nem tekinthető se fasisztának,se szélsőjobbnak.


-a Mihazánk megint csak nem szélsőjobbos, hanem harmadik utasok,ezenbelül nemzeti radikálisok.

szóval a mihazánk se szélsőjobbos.


szóval nincs okod szorongani. egyik párt se tervez se ideológiai,se faji vagy nemi identitás alapú tisztogatást Magyarországon.

2023. máj. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Én is nagyon szorongok. Már össze vagyok pakolva
2023. máj. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
66%

Nem tudom, mitől vagy bexarva.

2010-ben 17%-on volt a Jobbik, ami akkor még nyíltan szélsőjobbos volt. Nézd meg az akkori kampányanyagokat. Valószínűleg ez volt a plafon, amit szélsőjobbos párt el tud érni Magyarországon.

Ehhez képest az MHM egy cukiskodó lepkefing, ami épphogy bejutott a parlamentbe.

2023. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Ugyan így érzek en is…
2023. máj. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!