Miért baj az, hogy "fogy a magyar"?
Elég szemellenzős dolog a klímaváltozást tagadni. A középkori meleg időszak a kutatások alapján ráadásul regionális volt, és nem globális, a globális átlaghőmérséklet alacsonyabb volt a mostaninál. A jelenlegi klímaváltozás viszont globális jelenség. Megjegyzem, tiszta, friss levegőt szívni még akkor is jobb, ha végül az derül ki, hogy a globális felmelegedésnek más fő okai vannak, mint az emberi tevékenység. A légkörbe kerülő szennyezőanyagok évente több millió ember haláláért felelősek a miattuk kialakult betegségek okán.
Ami a népességfogyást illeti: globálissá kezd válni a jelenség. A fejlett régiókban általános trend, hogy egyre kevesebb gyereket vállalnak. Meglátásom szerint ez természetes folyamat, és főleg az az oka, hogy a fogyatkozó rétegek azért fogynak, mert nem tudják előteremteni az utódok felneveléséhez szükséges erőforrásokat. Meggyőződésem, hogy a szülők többsége hasonló, vagy jobb életszínvonalat céloz a gyermekeinek. Alacsony életszínvonalat pedig könyebb elérni, mint magas életszínvonalat. Ez magyarázhatja, hogy miért vállalnak a szegények több gyermeket, mint a tehetősebbek (nem számolva a nagyon gazdagokat)
Mivel egyre több erőforrást használunk, és még többet szeretnénk, ezért a népességfogyáshoz szerintem alkalmazkodnunk kell. Attól nem félek, hogy elfogy a népesség, legfeljebb az egyensúly egy kisebb populáción áll be újra.
Ami a nemzetiségi-kulturális érveket illeti: igazán csak az adott kultúrkör tagjain múlik, hogy megőrzik-e, vagy elvesztik. Pusztán attól nem lesz egyik nemzet sem erősebb, hogy többen vannak. Dobó István mondta volt az Egri Csillagokban: inkább kevés oroszlán, mint sok nyúl. Nagy igazság ez a mondata.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!