Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne az ára annak hogy a...

Mi lenne az ára annak hogy a fidesz ellenesek a fideszre szavazzanak 2022 ben?

Figyelt kérdés
Tárgy jutalom, pénz jutalom stb

2021. szept. 13. 14:51
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

#30

"Az meg hogy a Szerbek, Románok jobban élnek az egyszerűen nem igaz!"

De, sajnos igaz.

Igen alacsonyabbak a bérek. De egy csomó minden olcsóbb is.

(Illetve Romániában már a minimálbér is magasabb, mint itt, szóval már ezt se lehet elmondani.)

Jelenleg akivel el tudjuk mondani, hogy nincs stabilan előttünk, vagy úgy is mondhatnám, hogy vele versenyzünk az utolsó helyért, az Bulgária.


"Az hogy támogatják a gyerek születést"

Nem ezt támogatják, azt támogatják, akinek van pénze és szül.

Önmagában a szülésért semmit nem kapsz kb., vagy de, de akkor sokat kell szülni.


Vegyük pl. az autós támogatást. A kocsi felét fizetik, de max 2.5 milliót.

Hányan is tudják ezt a 2.5 milliót igénybe venni? Egy felmérés alapján 2019-ben a lakosság kétharmadának kevesebb, mint 330 ezre volt félretéve.


Láttam egy 2018-as kutatást, ahol a családtámogatások felét (!) a társadalom felső 10% használta ki.


"25 éven aluli dolgozóknak eltörlik az adót az persze mindenki elfelejti"

Ez simán nem igaz.

Átlag jövelem alatt törlik el.

Egyrészt, ez nem nagy segítség, mivel sokan ilyenkor még tanulnak.

Másrészt, mivel még felsőhatára is van ennek, így még kevesebb pénzről beszélünk.

Harmadrészt, Mo-on azon fiatalok, akik ilyenkor már dolgoznik rendszerint nem a legfehérebb helyeken vannak, így simán elképzelhető, hogy a munkáltató benyúlja a különbözetet.

2021. szept. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

"Vegyük pl. az autós támogatást. A kocsi felét fizetik, de max 2.5 milliót."

Ergo mag 2,5 milliót, hiszen 5 millióért újonnan már nem kapsz kisautót sem, nemhogy 7 személyest.

Az elektromos autó támogatása is jó-jó, csak még azzal együtt is baromi drága egy elektromos egy benzineshez képest.

2021. szept. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

#32

Ez hogy jön ide?

Mármint én vevői oldalról beszéltem, nem pedig arról, hogy ténylegesen van-e ilyen autó.


Arra mutattam rá, hogy a támogatások jelentős része direkt úgy van kitalálva, hogy a jobban kereső rétegnek érje meg.

2021. szept. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!