Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lenne az ára annak hogy a...

Mi lenne az ára annak hogy a fidesz ellenesek a fideszre szavazzanak 2022 ben?

Figyelt kérdés
Tárgy jutalom, pénz jutalom stb

2021. szept. 13. 14:51
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

19, mond már el kérlek hogy mi a picsáért lesz jobb az ország helyzete ha Karácsony vagy más átveszi a kormányzást. De komolyan érdekelne? Basztatják a kormányt hogy kína felé nyit… inkább örüljünk hogy munkahelyet teremtenek és pénzt tesznek az országunkba. Menj el szerbiába, romániába és utánna mond hogy olyan piszok szarul élünk.

Komolyan nem hiszem el hogy az élet minden egyes kellemetlenségéért Orbán Viktor a felelős. Nem tartom magam gazdagnak és a környezetemet sem, még sincs olyan ismerősöm aki éhezne vagy ne találna magának munkát.

2021. szept. 17. 20:19
 22/33 anonim ***** válasza:
Csak két dolog: ha nem dőlne egész nap az ember képébe a pimasz, arrogáns, álkeresztény propaganda (közpénzből természetesen), és mondjuk, ilyen Demeter Szilárd féle senkik nem ülnének fontos állami intézmények élén, már jobb lenne.
2021. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

#20

"Ez a 110 ezer hogy jött ki nekik? Mert ennyiből nem lehet megélni."

Nem én végeztem a felmérést, de amúgy reálisnak tűnik.

Igen, aki albérletben lakik Bp-en. Annak ez jóval magasabb, de a magyarok többsége nem lakik albérletben.


És még ha azt is figyelembe veszed, hogy sok nyugdíjasnak bőven 110 ezer alatti a nyugdíja, akkor szintén látszik, hogy nem költhetnek többet annál.


Ha már van egy házad, akkor annyira nem kell sokat fordítani a megélhetésre.


"Ez viszont szomorú, mert 330 nem sok mindenre elég."

Az, de legalább "dübörög" a gazdaság.


"Ez igaz, de ettől még tele vannak."

Nem arra értettem, hogy nincsenek.

Arra céloztam, hogy ha csak a felső egyharmad járna plázákba, akkor is tele lenne, és akkor nem mondtam semmit a másik kétharmadról.


#19

"mond már el kérlek hogy mi a picsáért lesz jobb az ország helyzete ha Karácsony vagy más átveszi a kormányzást. De komolyan érdekelne?"

Tehát a kérdés az, hogy miért lenne jó, ha odamenne a pénz, ahova kell és kevesebbet lopnának? Talán mert fejlődni kezdene az ország.

Én a finneket szeretem példának hozni. Nagyon szegény ország volt. Nem igazán lehet természeti kincsekről beszélni, és még az oroszok is közel vannak hozzájuk.

Aztán kitalálták, hogy minden pénzt beletesznek az oktatásba, és mostanra gazdagok lettek.


Amikor azt látom, hoyg mondjuk 2019-ben rosszabb helyzetben van az ország, mint mondjuk 2014-ben, akkor azt tudom mondani, hogy jó, olyan rossz kormányunk van, hogy láthatóan csak ront az állapotokon, így inkább megadom az esélyt másnak, hátha legalább stagnálást vagy minimális javulást tud elérni.

(Ennek amúgy van egy másik, olyan üzenete is, hogy ha valaki rossz, akkor leváltják, ha mindig leváltod a rosszat, akkor elkezd felemelkedni egy jobb politikai generáció, de ehhez szintén kormányváltás kell.)


"inkább örüljünk hogy munkahelyet teremtenek és pénzt tesznek az országunkba."

Csak ez nem igaz.

Jó, a munkahelyet teremtenek részben, de azt meg direkt úgy csinálják, hogy ne érje meg.

De a pénzt meg szabályosan kiviszik, szóval ez megint simán nem igaz.


"Menj el szerbiába, romániába és utánna mond hogy olyan piszok szarul élünk."

Ismerem a helyzetet, elég szomorú, hogy már ők is jobban élnek nálunk.


"Komolyan nem hiszem el hogy az élet minden egyes kellemetlenségéért Orbán Viktor a felelős."

Tekintve, hogy a kormánynak van joga és dolga minden területet felügyelni, így igen, köze van hozzá.


"Nem tartom magam gazdagnak és a környezetemet sem, még sincs olyan ismerősöm aki éhezne vagy ne találna magának munkát."

Ennek két oka van.

Az egyik, az ember általában olyan közögben mozog, amilyen színvonalon ő is él. Gazdagnak gazdag a barátja, szegénynek szegény. Nagyon ritkák az átmenetek.

A másik, hogy de, valószínűleg statisztikailag már jó esetben te is a felső 3 tizedben vagy. Ami szerintem sem feltétlen gazdag, de elég sok mindent elmond az ország helyzetéről, hogy pl. egy kezdő fizetéses informatikus már tud a felső 3 tizedben lenni.


Mellesleg az érved amúgy se állná meg a helyét, ha én csak szőke nőket ismernék, akkor sem következtethetnék arra, hogy minden nő szőke a bolygón.

2021. szept. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:

"Nem én végeztem a felmérést, de amúgy reálisnak tűnik.


Igen, aki albérletben lakik Bp-en. Annak ez jóval magasabb, de a magyarok többsége nem lakik albérletben."


Oké, tegyük fel van egy saját, kifizetett lakásod egy vidéki városban. Maga a lakhatás tehát adott. Ha egyedül él valaki egy kisebb lakásban, a rezsi kb 25 ezer. A havi kaja egy főre legalább 50 ezer, az már 75. Akkor még a háztartási kiadások (tisztítószerek, pipere, stb), időnként egy kis szórakozás, és ha el kell járni dolgozni, akkor bérlet. Lehetetlen kihozni 110-ből még egy kisvárosban is.


"(Ennek amúgy van egy másik, olyan üzenete is, hogy ha valaki rossz, akkor leváltják, ha mindig leváltod a rosszat, akkor elkezd felemelkedni egy jobb politikai generáció, de ehhez szintén kormányváltás kell.)"

Itt nálunk az a baj, hogy a regnáló kormány nem hagyja felnőni a jövő generációt, mert minden áron meg akarja őrízni a hatalmát. Erre az lenne a megoldás, hogy el kellene zavarni a sok vén marhát a politikából. Orbánt is, Gyurcsányt is, meg mindegyiket, amelyik 50-től idősebb, mert azok mind a kommunista era alatt nevelkedtek és nem tudnak XXI. századi fejjel gondolkodni. Eleve ilyen Harrach Péter féle matuzsálemeknek már semmi keresni valójuk nincs a politikában. Tessék szépen nyugdíjba menni és utazgatni vagy az unokákkal foglalkozni. Tisztességes hetvenes ember ezt csinálja, nem mások életébe pofázik bele.

2021. szept. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

#24

"A havi kaja egy főre legalább 50 ezer, az már 75. Akkor még a háztartási kiadások (tisztítószerek, pipere, stb)"

Ezzel a számítással nem értek egyet. Havi 60-ből simán ki lehet jönni, amiben a kaja és tisztítószerek meg minden egyéb benne van.

Legalábbis - fogalmazzunk úgy -, hogy tapasztalatból tudom.

Az pedig úgy rezsi+bevásárlás 85.

Ha eljársz dolgozni, akkor is a bp-i bérlet is "csak" 10k, valahol ezt olcsóbban is meg lehet oldani, az úgy 95 és marad 15 ezred szórakozni.


De ahogy mondtam ez egy csomó esetben még alacsonyabb. Pl. vidéken lehet termeszteni is, és akkor kevesebb a kiadás.

A nyugdíjasnak bérlet nem kell, termeszteni is tud stb.


Ez simán meg van. És akkor amikor több ember együtt él, akkor lehet alacsonyabb is.


"Erre az lenne a megoldás, hogy el kellene zavarni a sok vén marhát a politikából. Orbánt is, Gyurcsányt is"

Ha az a gond, hogy a jelenlegi kormány nem akarja elengedni a hatalmat, akkor pont nem tudod egyszerre megújítani a kormányt és az ellenzéket, mivel az ellenzékből mindenki kellene egy kormányváltáshoz.


"amelyik 50-től idősebb, mert azok mind a kommunista era alatt nevelkedtek és nem tudnak XXI. századi fejjel gondolkodni"

Mondjuk én ezzel se feltétlenül értek egyet.

Szerintem jó ellenpélda Bojár Gábor, aki kommunista időben csinálta a cégét is. Aztán mégis - szerintem - XXI századi fejjel gondolkodik.

2021. szept. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

"Havi 60-ből simán ki lehet jönni, amiben a kaja és tisztítószerek meg minden egyéb benne van."

Ezt vezesd le kérlek. Csak az ebéd egy embernek ha egy olcsó kifőzdéből hozza legalább 1100 forint naponta. Aki dolgozik, nemigen ér rá otthon főzni, max hétvégén, amiből mondjuk keddig marad. De az otthon főzött kaját se nagyon lehet kihozni napi 5-600 forint alatt. Plusz reggeli-vacsora naponta átlag 1300 forint, tehát havi 40 ezer és akkor nagyon spórolósra vettük a dolgokat.


"A nyugdíjasnak bérlet nem kell, termeszteni is tud stb."

Csak akkor tud termeszteni, ha kertes házban él. De nagyon sok nyugdíjas panelben lakik. Ott ugyan nem tud termeszteni, max pár fűszernövényt az erkélyen.

2021. szept. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

#26

"Aki dolgozik, nemigen ér rá otthon főzni, max hétvégén, amiből mondjuk keddig marad."

Ez tévedés, megint csak tapasztalatból, rá tud érni főzni, ha akar.

Ha pedig magának főz, akkor sokkal olcsóbb, mint az 1.1k kifőzdés kaja.


"Plusz reggeli-vacsora naponta átlag 1300 forint, tehát havi 40 ezer és akkor nagyon spórolósra vettük a dolgokat."

Összerakok egy egyszerű olcsó kaját egy napra. Mivel nem tudom ki mit szeret így maradok alap dolgoknál.

Az árakat most néztem meg a neten, hogy biztos olyat használjak, ami létezik.


Mondjuk reggelire eszel 3 tojásos rántottát piritóssal. 3 tojás láttam 200 forint alatt és a kenyeret 400 forintért találtam valahol, viszont nem eszed meg az egészet, mondjuk a 1/10-ét, akkor ez eddig 240 forint.


Ebédre egyél mondjuk sült krumplit, halrudacskákkal. A krumpli darabját láttam 50 forintért, ha 4 krumplival számolok, akkor 200 forint. A halrúd kb. 1500 15 db, szóval ha 5-öt eszel mondjuk, akkor 500 forint. Ez 700 forint.


Vacsorára hideg, kenyér és mondjuk sonka. kenéyr 40 forint, és a sonka összesen 240, viszont mondjuk csak a felét eszed meg, az 120.

Ez pedig 160.


Ez összesen így 1100 forint. Persze levest nem számoltam, mivel azt alapanyagonként bonyolultabb , viszont jól szemléltettem, hogy ez 33 ezer, és a kenyérből még kifejezetten drágát találtam a neten. A húsokból meg nem spóroláson írtam, hogy lehet enni.

Szóval ezt a menüt így is lehet csökkenteni párszázzal, és akkor még jobban belefér egy leves.


"Csak akkor tud termeszteni, ha kertes házban él."

Nem arról beszélek, hogy ez mindenkinek egy opció, hanem hogy vannak, akiknek az lehet.

És ha valaki meg tud élni mondjuk havi 70 ezerből, mivel csomó mindent termeszt, akkor valakinek elég megélnie 150 ezerből, hogy kijöjjön az átlag.

2021. szept. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

"Ez tévedés, megint csak tapasztalatból, rá tud érni főzni, ha akar."

Szűkösen max. Legalább is vegyük azt, hogy az ember 8-tól fél 5-ig dolgozik. Legyen a napi ingázás oda is vissza is 45 perc (ez még nem is olyan sok). Szóval mire otthon vagy, addigra negyed hat. Kicsit kifújod magad, átöltözöl, fél hat elmúlt. Napi házimunka fél óra, már hat óra. Akkor valamit csak vacsorázol és már fél hét. Ha ki is akarod aludni magad, akkor este 10-ig van összesen 3 és fél órád. Ebbe persze belefér a főzés, de akkor megőrülsz, mert kcsit kikapcsolódni már nincs idő.


Kajából is, amit írtál, persze megoldható, de nem mindenki akar szemetet enni.

2021. szept. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

#28

Tőlem vehetünk alapul engem is. 1.5 óra oda és ugyanennyi vissza.

Ez munkával együtt 11.5 óra.

Szóval ha 8 órát alszol, ami szerintem luxus, akkor marad 4.5 órád.


A napi házimunka nem tudom, hogy mit jelent. Én amit házimunkának hívok azt mindig tudom hétvégére tenni, és nincs napi teendőm ilyen szempontból, de jó, legyen 4 óra.

Ha most ebből kb. levonok további olyanokat, hogy tisztálkodás, evés stb, akkor is max 1 órát kell kivonni, és marad 3 óra.


Ebbe a főzés belefér, és amúgy nem is kell mindennap főzni, mert lehet akkora adagot, hogy 2-3, esetleg 4 napig is elég. Vagyis nem őrülsz bele, mivel mondjuk főzöl vasárnap, ami mondjuk szerdáig elég (legalábbis, ha úgy eszel ahogy én mondtam és napi 1 meleg étkezés), és akkor szerdán bőven elég megint.

Vagyis azt a 3-3 órát hétfőn, kedden kikapcsolódásra is lehet fordítani.

(Amúgy nálam az evés, kikapcsolódás fedésben van, mivel szoktam evés közben nézni valamit.)


"Kajából is, amit írtál, persze megoldható, de nem mindenki akar szemetet enni."

Direkt vegyesen írtam.

A reggelit még sportólok is megennék sokszor, mivel a tojás a tápanyag gazdagsága miatt kedvelt ételt.

Az ebéd tényleg egészségtelenebb kategória, de egy borsófőzelék se drágább annál, amit írtam, és azt sem bonyolult elkészíteni.


Tehát 1 kiló fagyasztott borsó az kevesebb, mitn 400 forint. Ehhez még vizet is öntesz, szóval ebből is jó pár alkalmas étkezés összejön.

DE írhatnék krumpli főzeléket is.


Amíg az ember nem akar fancí kajákat, hogy 5féle fűszer, ,eg ilyen olyan egzotikus alapanyag, akkor kitud jönni egy ezresből naponta.

2021. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Szépen elkanyarodtunk… :D

Továbbra sem értek azzal egyet hogy barmi jobb lenne az ellenzékkel, sőt…

Az meg hogy a Szerbek, Románok jobban élnek az egyszerűen nem igaz! Itt minden ellenzéki a nagy nyugathoz akar hasonlítani, ezt sem értem annyira. Az a baj hogy a fidesz bármit csinál az csakis lopás lehet természetesen. Az hogy támogatják a gyerek születést, a 25 éven aluli dolgozóknak eltörlik az adót az persze mindenki elfelejti.

2021. szept. 22. 07:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!