Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért háborognak egyesek a...

Miért háborognak egyesek a CSOK miatt, meg az kormány új támogatásai miatt, hogyha ezek igenis hatalmas kedvezményt jelenthetnek egyeseknek, és jól jön a családoknak a plusz pénz?

Figyelt kérdés
Most tegyük félre azt, hogy egyesek szerint a CSOK miatt nőnek a lakás árak, mivel ez nem egészen így igaz. A CSOK miatt nem nőnek meg csak maguktól az árak, ezt a szakemberek a kereslet növekedésével magyarázzák. Azt is tegyük félre, hogy nincs igény a kormány új családtámogatási rendszerére, mivel többen is szinte már eladnák a régi házuk ez miatt! [link]

2019. jún. 29. 21:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 A kérdező kommentje:
Áprilisban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 371.100 forint, közfoglalkoztatottak nélkül számolva 381 700 forint volt, ami 9, illetve 7,9 százalékos növekedést jelent az egy évvel korábbihoz viszonyítva – a nettó átlagkereset a kedvezmények nélkül 246.800 forint, a kedvezményeket is figyelembe véve 254.300 forint volt. Ha visszatekintünk az elmúlt évek kereseti statisztikáira, akkor megállapíthatjuk, hogy2015 óta, azaz 3 év alatt az egyedi kifizetésektől megtisztított rendszeres bérek 46,7 százalékkal nőttek a hazai munkaerőpiacon, ami példátlan felzárkózást jelent a hazai nemzetgazdaság történetében.A 2013-tól 2019 végéig terjedő 5 éves periódus alatt pedig 52 százalékot nőnek a reálbérek az idei tendenciákat is figyelembe véve, ami szintén példátlan gazdaságtörténeti ütem" Ebből is látszik, hogy mekkora ütemben nőnek a hazai bérek, meg az életszínvonal. A CSOK meg a kedvezményes hitelek, pedig rátesznek egy lapáttal a kereslet növelésére. De ha ilyen gyors ütemben fejlődik az ország, akkor nem lesz sokáig érezhető ez a növekedés, már mérséklődni fog azt mondják. A bérek növekedés pedig egyáltalán nem is lesz észrevehető, úgy mint nyugaton.
2019. júl. 4. 00:21
 52/69 A kérdező kommentje:
Növekedésével*
2019. júl. 4. 00:34
 53/69 anonim ***** válasza:

Év elei adatokat írtam. Az ingatlanok árainak növekedésének tükrében még a pillanatnyi sem túl rózsás.

Arra kíváncsi lennék, hogy itt kinek mennyivel változott a fizetése. Ha havi fix fizetést kap.

2019. júl. 4. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 A kérdező kommentje:
Ha annyira rossz lenne a helyzet, akkor nem lenne kereslet a házakra sem. Akkor pedig nem lenne értelme növelni az árakat. Meg ha megvonnának minden családtámogatást, és szép lassan elöregedne a társadalom nyugdíjat pedig eszi a fene ha nincs, mert nincs kinek megtermelnie...
2019. júl. 4. 00:52
 55/69 anonim ***** válasza:

Ez megint helytől, mérettől, minőségtől függ.

Házakra kisebb a kereslet, mint lakásokra. Ez látszik az árakon is, a lakások m2 ára már mondhatjuk, hogy jóval meghaladta a kertes házak nm2 árait.

A befektetők is elsősorban a lakásokat veszik, hogy kiadják, még mindig nekik köszönhető a kereslet nem kis része.

Sokszor van úgy, hogy egy lakás és egy környéken lévő nagyobb kertes ház ára ugyanannyi, vagy akár a ház még olcsóbb is. A vevők tudják, hogy a ház fenntartása jóval költségesebb, mint egy lakásé.

A lakások méret szerinti áraiban is vannak különbségek. A kisebb lakások nm2 árai magasabbak, mint a nagyobb lakások nm2 árai, mert a kisebbnek alacsonyabb a rezsije.

Ez mindig is így volt.


Úgy gondolom, hogy egy átlagos, CSOK igénylő családnak a legjobb választás egy lakás. Mert lakás esetén kiszámíthatók és alacsonyak a fenntartási költségek. Mellé vesznek egy megtámogatott nagy autót, ha nagy családdá válnak. A kiszámítható költségek miatt félre tudnak tenni balatoni, adriai nyaralásra, vagy a gyerekeknek táborra, szülőknek wellnessre. Ha be nem döglik a nagy autó, mert az még mindig jelenthet előre nem látható költségeket. Most már a szerelők ceruzája nagyon vastagon fog. De az is lehet, hogy ők már erre az esetre is tudtak félretenni.

2019. júl. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
Bocs, ha mindenhova nm2 írok m2 helyett, négyzetméter akar lenni, de már késő van, fáradtság és közben dolgozgatok is.
2019. júl. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:

Kérdező, szakadj már le az m1-ről, és kóstolj bele a valóságba!


Azzal jössz, hogy milyen nagy a bérnövekedés, (sugallva, hogy mindjárt utolérjük a nyugatot, haha), csak azt felejted el mondani, hogy Magyarországon a második legnagyobb az infláció az EU-s tagországokban.


Jössz az átlagjövedelemmel, de inkább a medián nettó jövedelemmel kéne jönni, az nem kicsit kevesebb! Az átlag magyar abból gazdálkodik. Persze nem véletlenül sumákolnak a KSH-ban, elvégre fideszes pártkáderek dolgoznak ott is, és úgy csűrik, csavarják a számítás módszereket, hogy bizonyítsák, hogy a Fidesz jobban teljesít. Persze ha a számítási módszerek változását visszamenőlegesen is alkalmaznák, már más lenne a helyzet, de abban nincs semmi poén.

2019. júl. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 A kérdező kommentje:

"Ez megint helytől, mérettől, minőségtől függ.


Házakra kisebb a kereslet, mint lakásokra. Ez látszik az árakon is, a lakások m2 ára már mondhatjuk, hogy jóval meghaladta a kertes házak nm2 árait."


A városokban jó hogy nagyobb kereslet volt a lakásokra, a diákok miatt, akik felnyomták az árakat. De ezért nőtt meg a házakra is a kereslet, és ezért nőttek az árak.

2019. júl. 4. 10:44
 59/69 A kérdező kommentje:

"Magyarországon a második legnagyobb az infláció az EU-s tagországokban."


Igen és nálunk is volt az egyik legnagyobb bérnövekedés, és gazdasági növekedés is. Az árak sehol sem olcsóbbak, sőt!


"Jössz az átlagjövedelemmel, de inkább a medián nettó jövedelemmel kéne jönni, az nem kicsit kevesebb! Az átlag magyar abból gazdálkodik. Persze nem véletlenül sumákolnak a KSH-ban, elvégre fideszes pártkáderek dolgoznak ott is, és úgy csűrik, csavarják a számítás módszereket, hogy bizonyítsák, hogy a Fidesz jobban teljesít. Persze ha a számítási módszerek változását visszamenőlegesen is alkalmaznák, már más lenne a helyzet, de abban nincs semmi poén."


Nem, nem keresnek kevesebbet. A bérek hatalmasat nőttek, 3 százalékra esett a munkanélküliség, kevesebben élnek szegénységben meg nyomorban. 2010-hez képest, minden bér jelentősen nőtt.

2019. júl. 4. 10:49
 60/69 anonim ***** válasza:

Igen, így van, valamicskét nőtt a házakra is a kereslet, ha nem is számottevően.

A házakat a befektetők sem nagyon veszik, esetleg azok, akik úgy gondolják, hogy egy adott környéken felmennek az árak valamilyen extra tényező hatására és később el tudják adni haszonnal.

Ellenben vállalkozások keresik a kedvező árú és megfelelő helyen lévő házakat, telephelynek, irodának.

Falvakban, ahol nincsenek társasházak, nyilván csak házakra lehet kereslet, ez is igaz.

2019. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!