Mit szólsz hozzá, hogy az első negyedéves adatok alapján az EU-ban a mi gazdaságunk nőtt a legjobban?
5,2% nálunk míg az EU átlag 1,5%.
Nyilván részleges és nincs adat még 8 országból. Ugyanakkor talán csak a Máltaiaknak lehet reális esélyük túlszárnyalni minket.
#10 [link]
Igazad van, Kína tényleg messze van csak épp mögöttünk. (ha nem fogyatékos az illető akkor azért nehezen elvárható, hogy nálunk 100-szor népesebb országot megelőzzünk. Nekünk a GDP/főben kéne javulni nem világot megváltani. Amiben amúgy az utóbbi 5-6 évben ha nincs is meg az áhított átlag 2% az EU fölött de 1,7% megvan)
"mutass már nekem olyan országot ahol a magyarhoz hasonló a gdp és olyan jó náluk élni, mert akkora gazdagság van meg mutass olyant ahol 3-4-szer magasabb a GDP és közben meg nem költöznél oda."
Az odaköltözés egy relatív dolog, nem csak gazdaságtól függ, de például, ha csak a jóval magasabb Gdp a szempont, akkor egyértelmű, hogy nem költöznék Mexikóba, Brazíliába. Közel azonos GDP és költöznék akkor az Katarba vagy Kuvaitba.
Remélem nem csak európai országokra gondoltál,ha igen akkor odaköltözésnél más dolgok játszanának közre, nem gazdasági, lásd Svédország és a zárkózott társadalmuk.
"Vásárlóerő-paritáson ez a 40 leggazdagabb ország, szerinted tényleg rossz mérője az élhető környezetnek a GDP/fő? "
Hogyan jön ez ide, mikor a kérdésben kifejtésében a GDP növekedésről írtál?
#8 nem, nem ugyanúgy. Magyarország arányaiban kiemelkedő mennyiségű EU pénzt kap, főleg a befizetéseihez képest.
Első 10 évben nem kapott ennyit, mert nem is kaphat, lassan fut fel a támogatás, nehogy belépjenek, felveszik a pénzt, és kilépjenek.
"Mit szólsz hozzá, hogy az első negyedéves adatok alapján az EU-ban a mi gazdaságunk nőtt a legjobban?"
Nagyon örülnék ha ez az adat a valóságot tükrözné, csakhogy ezek csak számok.
A valóság az az hogy sereghajtók lettünk a volt szoci országok sorában, az ingatlan árak meg duplázódtak- megháromszorozódtak pár év alatt a lakásbérleti árak a csillagos égben vannak, az élelmiszerek is drágúltak a szolgáltatások is, ráadásul az egészségügy a béka ülepe alatt van az oktatással egyetemben, egyre többe kerül az életünk, és mindeközben azt látjuk hogy a kormány és a hozzá közeli emberek élnek egyre jobban a tőlünk kisarcolt adókból. Nincs demokrácia, nincs jogbiztonság, nincs egyenlő bánásmód, nincs tisztességes nyugdíj, csak annyit emel a fideszkormány a nyugdíjon amennyit nagyon muszáj. és mindeközben épűlnek a kihasználatlan stadionok, és hallgathatjuk hogy azorbán micsoda nagy eredményeket ér el. Ezzel csak az a baj hogy nemigaz, ez csak propaganda.
#13 úgy jön ide hogy a gdp/főt úgy kapod meg, hogy elosztod a gdp-t a lakosok számával.
Magyarország lakossága stagnál/csökken szóval ha a gdp 5,2%-ot nőtt akkor a gdp/fő is legalább ennyit nőtt.
Rosszul fogalmaztam a válaszom elején ahol a magasabb gdp-t írtam, mert ott is gdp/fő-re gondoltam, mert az hogy egy nagy országnak magasabb a gdp-je nem feltétlenül boldogítja az embereket ha 1-1 főre meg a tizede jut annak amit egy kisebb fejlett ország ér el.
#19 ugye vágod hogy hosszú éveken keresztül ilyen számok kellenek ha azt szeretnéd hogy ne legyünk sereghajtók. (halkan jegyzem meg a 2004-es csatlakozásunk óta vásárlóerő-paritáson nézett gdp/fő-ben a Szlovákia(2006), Litvánia(2005-ben először majd 2009-ben mögénk esett de a válság után 2011-ben visszavette a helyét), Észtország(2006) és Lengyelország(2011) előzött meg minket)
Szerinted mikor lettünk sereghajtók?
Kérdező te hol élsz? a statisztikád igencsak hibádzik. Az alábbi idézetet olvasd el.
"Magyarország sok területen sereghajtó a a V4-ek közt
szerző:
HVG
Az örök negyedik – tetszik, nem tetszik, egyre inkább ez a státusa Magyarországnak a visegrádi négyek között.
A Kárpát-medencében élnek például Kelet-Közép-Európában a legrövidebb ideig az emberek, itt születik relatíve a legkevesebb gyerek, s szintén e vidéken a legalacsonyabb az egy főre jutó fogyasztás is. A felsőoktatási intézményekben tanuló hallgatók aránya ugyancsak Magyarországon a legkisebb, miközben itt található relatíve a legtöbb gazdaságilag elmaradott térség is az egy főre jutó GDP alapján.
A hét nagy hazai gazdasági régió közül négyben az előállított bruttó hazai termék az uniós átlag felét sem éri el, miközben a volt Csehszlovákia két utódállamában például egyetlen ilyen depressziós térség sem akad – derül ki a visegrádi államok statisztikai hivatalainak múlt héten publikált közös jelentéséből."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!