Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is pozitív, hogy...

Szerintetek is pozitív, hogy végre eltörlik az óraátállítást?

Figyelt kérdés

[link]



Manapság semmi nem indokolja az óra állogatását.


Az óraállogatás abból a korból származik, amikor nem volt meg a megfelelő technológia a világításhoz.

Illetve, a munkarend is más volt.


Az egész művelet felborítja az emberek bioritmusát,teljesen értelmetlen és feleslegesen.



Én a nyárira szavazok.

Nem is értem miért lenne probléma,ha télen kicsit később kelne a nap?


Miért olyan fontos,hogy világosban menjen az ember munkába?Van a járműveken lámpa.


Én délután szoktam tevékenykedni, én örülnék neki.


2019. márc. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
7%

#40 a hülye te vagy

Te írtad az Északi-sarkot.

A válaszoló az Északi-sarkkört írta. NEM UGYANAZ.

Murmanszk például az Északi sarkkörtől északra található, de még nem az Északi-sarkon.

Van olyan téli nap, hogy Murmanszkban 8 óra után kicsivel kel a nap.


Ha földrajzból akarsz engem kiokítani, akkor sajnálom, de még ha nem is értenék hozzá cseppet sem, akkor is itt a Google, és megcáfollak.

Amúgy meg értek valamelyest a földrajzhoz, annyira legalábbis biztosan, hogy a sarkpontokat a sarkköröktől megkülönböztessem.

Te pedig alapvető fogalmakkal (5. osztály) nem vagy tisztában.

. Északi-sark

Északi hideg övezet

- Északi-sarkkör

Északi mérsékelt övezet

- Ráktérítő

Trópusi övezet

- Egyenlítő

Trópusi övezet

- Baktérítő

Déli mérsékelt övezet

- Déli-sarkkör

Déli hideg övezet

. Déli-sark


Itt csak így tudtam megmutatni, de ha beírod a keresőbe, hogy nevezetes szélességi körök vagy éghajlati övezetek, csodára lelsz.


(Az nem érv, hogy télen van olyan nap, amikor egész nap sötét van, mert ugyanúgy van olyan nap is, hogy nyolc után világos van.)

2019. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
Besz@rok ezen. Képesek az emberek egymás torkának ugrani egy ilyen dolog miatt. Tipikus proli magyar hozzáállás. Az baj, hogy nagy gond van a fejekben. Nem érti senki, hogy amit egyik oldalt nyerünk, azt a másikon elveszítjük. Eleve el sem kéne törölni. De ha már igen, akkor nyílván egy népszavazás lenne a logikus döntés, hogy melyiket tartsuk meg. De ezzel is van gond. Nem tud objektív lenni a nép, mert mindig benne vagyunk valamelyikben. Most épp a nyári az isten, mert jaj végre világos van délután, ősszel meg majd a téli a jó, mert jaj végre nem sötétben megyek munkába. Igen, tudom, egy se99fej vagyok. Kapjam be. Jöhetnek a privátok.
2019. ápr. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
8%

Na én leléptem.

Leírtam, hogy miért a nyári mellett vagyok.

Le lettem hülyézve, mert hogy reggel tovább lesz sötét.

Aztán aki meg a nyári mellett érvelt, abba belekötöttek, mert nem teljesen jól használta az Északi-sarkkör kifejezést. Kérdem én, akkor miért baj, ha én meg belekötök ugyanebbe az emberbe, aki láthatóan nem is próbálta meg megérteni, hogy mit akart mondani az illető?

Ismét leírtam a véleményem (hülyézés és sértegetés nélkül, mellőztem a jó szar életed lehet kifejezést), kifejtettem, hogy a nap melyik részében milyen változás lenne, utána meg leírtam, hogy melyikkel értek egyet. És valamiért az is 14 százalékra lett értékelve, pedig objektívan közelítettem meg az egészet, a végére vittem bele szubjektivitást, de nem nagyon személyeskedtem, mert nagyon ritkán szoktam, és annak oka is van, ha mégis.

A másik válaszoló meg kapja a 60-80 százalékokat a "szar életed lehet" kifejezéseiért. Basszus, hozz fel több érvet helyette, és lehet, hogy egyet értek majd veled bizonyos kérdésekben. De ha csak személyeskedsz, azzal az ellentétes reakciót éred el.

Jó volt vitázni, csao!

2019. ápr. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
7%
Komolyan mondom néha csak falhoz állítanék kb. egy millió embert, és lelőném őket. Sokkal élhetőbb lenne a világ.
2019. ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
10%

"Komolyan mondom néha csak falhoz állítanék kb. egy millió embert, és lelőném őket. Sokkal élhetőbb lenne a világ."

Megindokolnád? Fejtsd már ki kérlek. Azért, mert valaki vitázik egy kérdésen? Hát akkor a GyK politika kategória nem neked való, és kezeltesd a gyilkos hajlamaid, mindenki érdekében.

2019. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

#43

"A másik válaszoló meg kapja a 60-80 százalékokat a "szar életed lehet" kifejezéseiért"

Nyugi! Itt nem a hasznosság alapján adják a "kezeket" hanem hogy szerintük melyik oldalon áll az aki a választ írta. Ha az övékén, akkor zöldet nyomnak, mindegy mekkora tahóság vagy butaság volt, ha pedig sejtik, hogy az ellenkező politikai oldalon állsz, akkor mindegy mit írsz le, akkor is lepontoznak. Ez erről szól, nem a hasznosságról.

Akkor szoktam nagyon röhögni, amikor azt is lepontozzák amit csak kérdeztem, vagy amikor konkrétan bemásoltam a választ az illetőnek onnan, ahonnan kellett.

2019. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
64%

Eddig nem szóltam hozzá, de nem bírom tovább


"Nyugi! Itt nem a hasznosság alapján adják a "kezeket" hanem hogy szerintük melyik oldalon áll az aki a választ írta. Ha az övékén, akkor zöldet nyomnak, mindegy mekkora tahóság vagy butaság volt, ha pedig sejtik, hogy az ellenkező politikai oldalon állsz, akkor mindegy mit írsz le, akkor is lepontoznak. Ez erről szól, nem a hasznosságról."


Drága, eddig ebben nem volt pártpolitika.


Ez a másik válaszoló meg azon háborodott föl, hogy lepontoztuk, amikor nyilvánvalóan butaságot írt.

Ha pedig szerinted is viágos van az északi-sarkon télen, akkor csak sajnálni tudlak.


kedves hisztériázó 75%os én voltam az egyik lepontozód, mert nem szóltam hozzá de a válaszok elolvasása után tudtam, hogy kinek adjak igazat.

2019. ápr. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
9%

"Drága, eddig ebben nem volt pártpolitika."

Attól még vannak oldalak, amik mögé be lehet állni.


"Ez a másik válaszoló meg azon háborodott föl, hogy lepontoztuk, amikor nyilvánvalóan butaságot írt."

Abban, hogy leírtam a világos, sötét órákat, konkrétan mi is volt hülyeség? Ha leírnád, meg is köszönném.


"Ha pedig szerinted is viágos van az északi-sarkon télen, akkor csak sajnálni tudlak."

Ilyet nem írtam. Te is összekevered a sarkvidéket a sarkponttal. Murmanszkot fel is hoztam példaként, előtte meg is néztem, hogy ott mizu a napfelkeltékkel pontosan. Január elején valóban teljesen sötét van egész nap (ellenkezőjét nem állítottam), de februárban van olyan nap, amikor kicsivel 8 óra után kel a nap.

[link]

Meg is nézheted amúgy, aztán fellapozhatod a világatlaszt, mert Murmanszk valóban a sarkvidéken található, na és mégis van napfelkelte télen is.

Sajnálj nyugodtan, ha nincs más, akit sajnálhatsz.


"kedves hisztériázó 75%os én voltam az egyik lepontozód, mert nem szóltam hozzá de a válaszok elolvasása után tudtam, hogy kinek adjak igazat."

Gratulálok a lepontozáshoz, ahhoz igazán nagy tudás kellett, hogy megnyomd a piros gombot a válasz alatt. Ellenben ha igazat akarsz adni valakinek, akkor leírhatod kommentbe is, hátha felnyitod a szememet.

Amúgy te hisztériáztál most, mert én eddig minden válaszomban meg is magyaráztam az álláspontomat.

Most is szépen leírtad, hogy buta vagyok meg ilyenek, csak éppen nem ugyanarról beszéltünk. Az Északi-sarkon lehet, hogy egész télen sötét van, de az egész sarkvidéken nyilván nincsen sötét. Nem úgy megy az, hogy a sarkponttól délre haladva egészen Lappföldig, a sarkkörig folyamatosan sötét van. Átmenet van. Ugyanúgy, mint az éghajlatnál. Itt kontinentális, délebbre mediterrán, majd jönnek a forró övezeti éghajlatok. Az sem úgy megy ám, hogy mész az erdőben, azt egyszer csak sivatag.


Várom a mondataimból a "hülyeség" részt. De ne a véleményemet másold be, hanem azt, ha konkrét hiba van a magyarázatban, tehát tudományos szempontból helytelen.

2019. ápr. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
9%

"31-es! Egyszerűbb lett volna, ha annyit írsz, hogy igazam van, mindig jókat derülök, mikor valaki nem tud belekötni abba amit írok, ezért keres egy ici-pici részletet, amin fogást talál -ugye a lényeget, miszerint a 29.es hülyeséget írt nagyvonalúan figyelmen kívül hagyod, mert ugye az Északi-SARKKÖRÖN túl télen gyakorlatilag örök ékszaka van, az ekkora hülyeségre nem harapsz rá, egy sokkal kisebb pongyola megfogalmazásra, amit még te is láthatóan értettél, mert a magyarázatod már helyes, meg igen...na mindegy, ha ettől boldog vagy, csak elég szar életed lehet."


Murmanszk, Északi-sarkkörön túli terület.

Szerinted egész télen sötét van.

Az internet szerint december 2. és január 10. között volt konstans éjszaka idén. Ez negyven nap a naptári tél kilencven napjából. Gyakorlatilag örök éjszaka lenne ez? Hát, nem hiszem. Itt is látszik az olvasók elfogultsága, mert annak ellenére is felpontozzák, hogy könnyen leellenőrizhetően téves adatok vannak benne felsorolva.

2019. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
71%

Jézus Mária és minden szentek!

Ha egyszer azt írom, hogy visszajövök nevetni azért nem kell a kedvemért több oldalt írni...


Oké, az Északi-sarkon, sarkkörön, Arktiszon meg a tököm tudja még, hogy hívjátok egész télen ragyogó a napsütés!


Na boldog mindenki?


Mint mondtam, ha valakinek ennyire szar élete van és ez a boldogság, hát ki vagyok én, hogy megtagadjam tőle, az északi sarki örök napfényt...

2019. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!