Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is pozitív, hogy...

Szerintetek is pozitív, hogy végre eltörlik az óraátállítást?

Figyelt kérdés

[link]



Manapság semmi nem indokolja az óra állogatását.


Az óraállogatás abból a korból származik, amikor nem volt meg a megfelelő technológia a világításhoz.

Illetve, a munkarend is más volt.


Az egész művelet felborítja az emberek bioritmusát,teljesen értelmetlen és feleslegesen.



Én a nyárira szavazok.

Nem is értem miért lenne probléma,ha télen kicsit később kelne a nap?


Miért olyan fontos,hogy világosban menjen az ember munkába?Van a járműveken lámpa.


Én délután szoktam tevékenykedni, én örülnék neki.


2019. márc. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
43%

#18

Ennyi erővel a tied is csak erőlködés, hiszen nyáron így is úgy is neleg van, télen viszont sokat számítana az a plusz egy óra amíg enyhülhetnek a hajnali fagyok.

Nyilván mindkét verziónak megvan a maga előnye és a maga hátránya, de a logikus döntés továbbra is a téli lenne, hiszen

1. az könnyíti meg több ember dolgát a reggeli munkába/suliba menet

2. az könnyíti meg azt az utazást ami nem szabadon választott, hanem muszáj a legtöbbeknek rendszeresen megtennie.

2019. márc. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
22%
Ja, szerintem is legyen este tízig világos, mert te napsütésben óhajtod bámulni a tévét, a többiek meg szopjanak nyugodtan, ha esetleg aludni szeretnének. Tényleg fa$2a lesz majd, mikor fél tízkor kell nekiállnom a kerti munkának, mert olyan ocsmány meleg van. Neked is más lesz a véleményed mikor a hőn áhított világos estéid közben izzadsz mint a ló. Különben is, este legyen sötét, azért este. Persze gondolom a lakosság nagy része azért nem a szabadban van esténként, mert estenyóckor' sötét van... Remélem hogy minden nap élvezed majd este tízkor, hogy még mindig nincs egészen sötét, és kilenckor majd a parkban sétáltatod a kutyádat, meg kocogsz, ha ezek az idióta képviselők enhednek a még hülyébb nép nyomásának. Gondolom te lesz a leghangosabb akkor is, mikor majd a visszaállításról lesz szó, hogy te nem tudsz elaludni világosban, meg nagy a villanyszámla, mert még este nyolckor is klímát kell járatnod.
2019. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
46%

Ne mond már azt hogy olyan világos lenne ami miatt te nem tudnál aludni, meg akkor te mától lassan nem is fogsz tudni aludni?? Arra van a sötétítő húzd be. Évtizedek óta megvan az óra állítás azóta akkor nem is nagyon tudtál a kertbe dolgozni csak izzadsz mint a ló?

Nincs is klímám nincs azért olyan meleg 8 óra körül hogy meglehessen dögleni. Meg amúgy ne ide írogassál akkor menjél lassan aludni mert sötétedik.

2019. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
60%

#22

1. Az emberek nagy része este 9 után megy aludni.

2. Az emberek nagy része 4 órakor még alszik.

Öngól.

2019. márc. 31. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
56%
Nem vitatkozom idiótákkal. Amúgyis fölöslegesen cseszem el erre az időmet, mert majd bal£as2 jogászok hoznak döntést, akik a valóságtól elrugaszkodva élnek, és ha a fejem a falba verem akkor sem változik semmi. (ez igaz rátok is) Legjobb lenne, ha el sem törölnék, nem véletlenül van egyáltalán.
2019. márc. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
32%

Nézd nem vitatkozunk misem én csak leírtam a tényeket, de az van a téli időszámításban olyan szélsőséges értékek vannak amit senki nem használ ki, konkrétan több hátránya van mint előnye, ellenben a nyári sokkal több világosabb órát eredményezne úgy hogy senkit nem fog megzavarni az alvásban, nem fogja felborítani a hőérzetét, cserébe akkor lennénk világosba amikor azt ki is használjuk.


Mert még egyszer mondom, télen téli időszámításban ugyan úgy sötét van mindenkinek, aki 6-ra megy aki iskolába megy mindenkinek mivel 7:20 körül kel a nap. Az hogy már bent a munkahelyeden vagy iskolába még sötétebb van kicsit ez mért zavar ennyire?

Az mér jobb hogy mire hazaérsz munkából már ülhetsz be a tv elé, mert odakint már lassan hóz sötétség lesz...

2019. márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
58%

" aki 6-ra megy aki iskolába megy mindenkinek mivel 7:20 körül kel a nap. Az hogy már bent a munkahelyeden vagy iskolába még sötétebb van kicsit ez mért zavar ennyire?"


Csak látod itt a baj, hogy most ezt mantrázzák az óraállítás eltörlésének hívei, hogy "de hát télen reggel sötét van mindenkinek" nem nincsen, nagyon nincsen. Igen 7.20-kor kel a Nap december végén, mikor a legrövidebb a nappal, most majd fog 8.20-kor, húsz perccel a hivatalok, iskolák, orvosi rendelők, nyitása után, és a teljes reggeli csúcsidei 6 és 8 közötti roham gyakorlatilag lámpafénynél fog lezajlani. Most pont a legforgalmasabb időszakban már napkelte van.


Nem azon kéne vitatkozni, hogy téli vagy nyári, hanem azon, hogy eltöröljük-e egyáltalán az óraállítást. Ebben kéne szembemenni Brüsszellel, nem éjjel nappal migránsozni.

2019. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
45%

#6: "Aki szerint a nyárit kell megtartani az hülye, ne is haragudj."

Miért is?

"Gondolom szeretni fogod makd mikor télen fél kilenckor kel végre fel a nap."

Én pl pont letojom. Az irodában úgyis mindig mesterséges fény van, nem oszt-nem szoroz ha a munkahelyen ér a napkelte. Cserébe legalább decemberben is volna még egy kis fény, mikor hazamegyek.

Ellenben nyáron nagyon nem szeretném, ha már hajnal 3-kor világosodna.


Szóval egyértelműen a nyárit kellene meghagyni! És ha emiatt hülyének gondolsz, szíved joga, én tudom, hogy nem igaz, a véleményed meg lepereg.


#10: "Viszont a télit jobb lenne megtartani."

A nyári későbbi sötétet még el lehet fogadni, de most is zavaró, hogy télen már sötétben mégy haza, ha meg a téli maradna, akkor nyáron már hajnal 3-kor világosodna, az miért jó?



#13: "Azért mikor a reggeli csúcsidőben, esnek kelnek majd a gyalogosok, törnek a combnyakak, csúsznak bele a kocsisorba a tömött csuklóbuszok a tükörjégen"

Tükörjég nappal is van, ráadásul egy óra nem sokat jelent ebből a szempontból, a ráfutásos balesetek meg a nem megfelelő sebességből és követési távolságból adódnak, szóval az érved itt meg is bukott.


#17: "Csak épp ez nem reális indok, mert nem egy gyakori jelenség hogy valaki azért nem csinál semmit délután, mert neki pont az az egy órás intervallum kellett volna amit a nyári időszámítással nyer."

Éppenséggel de. Én pl. munka előtt leviszem a kutyát sétálni. Télen ez így is - úgy is sötétben történik, mert hétkor már úton vagyok a munkába. Munka után viszont sokkal jobb, ha még kicsit világos van, nekem is és a blökinek is.

2019. ápr. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom aki szerint télen reggel 7 - 8kor világos van az hol él, az északi sarkkör felé.

Mert nem nagyon nincsen a reggeli rohanás kb 6 és 7:30 között tart, az hogy esetleg már kezd pirkadni az nem nappali világosság, nagyon jól tudom, hogy késő őszi, téli napokon a 7:05-ös buszt korom sötétségbe várom.

Leszállok a buszról bemegyek iskolába, korom sötétség minden terembe nyomja fel a neont mindenki. Az hogy még egy fél órával tovább fog égni a neon, számomra teljesen mindegy, inkább még délután maradnék a világosba még a közérzetem is, jobb hurrá milyen jó lenne amikor 15:30-körül már sötétedne, hát vége sincs a 8. órának még akkor.

Ne őrjítsetek már meg..

2019. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
32%

"Nem tudom aki szerint télen reggel 7 - 8kor világos van az hol él, az északi sarkkör felé."


Látom a földrajz nehezen megy...télen az északi sark nagyobbik részén fel sem kel a Nap.


"nagyon jól tudom, hogy késő őszi, téli napokon a 7:05-ös buszt korom sötétségbe várom."


Akkor irány a szemészet! Jó eséllyel farkasvakságban szenvedsz. (addig is vegyél magadhoz sok A-vitamint, az gyakori okozója ennek, ha örökletes változattól szenvedsz, akkor így jártál)


"Leszállok a buszról bemegyek iskolába, korom sötétség minden terembe nyomja fel a neont mindenki."


Mondom farkasvakság, újabb tünet igazolva.


"Az hogy még egy fél órával tovább fog égni a neon, számomra teljesen mindegy, inkább még délután maradnék a világosba még a közérzetem is, jobb hurrá milyen jó lenne amikor 15:30-körül már sötétedne, hát vége sincs a 8. órának még akkor."


Ha a téli GMT+1-ban maradnánk, akkor nem lenne később sötétebb mint most van, hiszen jelenelg is eszerint kel és fekszik a Nap télen.


"Ne őrjítsetek már meg.."


Hát ezt pont tőled hallani. :-D

2019. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!