Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is pozitív, hogy...

Szerintetek is pozitív, hogy végre eltörlik az óraátállítást?

Figyelt kérdés

[link]



Manapság semmi nem indokolja az óra állogatását.


Az óraállogatás abból a korból származik, amikor nem volt meg a megfelelő technológia a világításhoz.

Illetve, a munkarend is más volt.


Az egész művelet felborítja az emberek bioritmusát,teljesen értelmetlen és feleslegesen.



Én a nyárira szavazok.

Nem is értem miért lenne probléma,ha télen kicsit később kelne a nap?


Miért olyan fontos,hogy világosban menjen az ember munkába?Van a járműveken lámpa.


Én délután szoktam tevékenykedni, én örülnék neki.


2019. márc. 31. 13:35
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
27%

"Látom a földrajz nehezen megy...télen az északi sark nagyobbik részén fel sem kel a Nap."


Hát, neked is rosszul megy a földrajz, ha szerinted az Északi-sarknak vannak részei. Az Északi-sark ugyanis egy pont, maximum az Északi-sarkvidéknek (az Északi-sarkkörtől északra fekvő területnek) lehetnek részei.

Ha földrajzzal dobálózol, akkor te is legyél tájékozott, vagy fogalmazz pontosan.

2019. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy csak mondom, hogy a 29-es jól mondja, december végén és január elején fél 8 körül kel a nap, amikorra már a legtöbben úton vannak vagy már meg is érkeztek.
2019. ápr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 Estádio de Felchút ***** válasza:
65%

Ha már mindenáron el kell törölni az óraátállítást néhány agonizáló selejt miatt, akkor válasszuk a nyárit.

Ma volt az első "rendes" este, amikor egy órával tovább volt világos, hát összehasonlíthatatlanul jobb érzés így.

(aki meg szalag mellett 3 műszakozik, annak amúgy is sz*r az élete, nem mindegy neki? :D)

2019. ápr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
78%
31-es! Egyszerűbb lett volna, ha annyit írsz, hogy igazam van, mindig jókat derülök, mikor valaki nem tud belekötni abba amit írok, ezért keres egy ici-pici részletet, amin fogást talál -ugye a lényeget, miszerint a 29.es hülyeséget írt nagyvonalúan figyelmen kívül hagyod, mert ugye az Északi-SARKKÖRÖN túl télen gyakorlatilag örök ékszaka van, az ekkora hülyeségre nem harapsz rá, egy sokkal kisebb pongyola megfogalmazásra, amit még te is láthatóan értettél, mert a magyarázatod már helyes, meg igen...na mindegy, ha ettől boldog vagy, csak elég szar életed lehet.
2019. ápr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
65%

"amikorra már a legtöbben úton vannak"


Látod erről beszélünk többen, hogy pont ezért kellene, hogy akkor is még világos legyen, mert akkor vannak a legtöbben úton 7-8 óra között, ezért jó az óraállítás, télen korábban kel a Nap, nyáron meg később megy le.

2019. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
9%
Nem szoktam belekötögetni senkibe 34-es, de ha már földrajzból oktatod ki az előtted szólót, aki nyilván csak a hasára ütött, akkor ne sértődj már meg, hogy én is kioktatlak azért, mert mégsem tudod földrajzot.
2019. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
36%

"Látod erről beszélünk többen, hogy pont ezért kellene, hogy akkor is még világos legyen, mert akkor vannak a legtöbben úton 7-8 óra között, ezért jó az óraállítás, télen korábban kel a Nap, nyáron meg később megy le."


Téli időszámítás télen:

SSSSSSS,SVVVVVVVVSSSSSSS,S

Nyári időszámítás télen:

SSSSSSS,SSVVVVVVVVSSSSSS,S


Téli időszámítás nyáron:

SSSSVVV,VVVVVVVVVVVVVVSS,S

Nyári időszámítás nyáron:

SSSSSVV,VVVVVVVVVVVVVVVS,S


A jelenlegi rendszer szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 15/16 ébren töltött óra világos


Téli időszámítás szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 14/16 ébren töltött óra világos


Nyári időszámítás szerint:

télen 8/16 ébren töltött óra világos

nyáron 15/16 ébren töltött óra világos,


Ha 6:30 és 22:30 közötti ébrenléttel számolunk.

Téli időszámítás szerint télen ugyanannyi világos óránk van mint nyári időszámítás szerint, azok viszont kedvezőtlenebbül oszlanak el, mert kevesebb világosban tölthető szabadidő jut. Nyáron kevesebb az ébren töltött világos óra téli időszámítás esetén, ráadásul már hajnali 4 után világosodik, ami elég nagy problémát jelentene a rosszul alvóknak.

Itt a téli időszámítást el is vetem, mert ez kedvezőtlenebb, a reggeli sötét meg nem érv, mert 8-kor még félhomály van. Télen fokozott óvatossággal kell közlekedni, aki erre nem képes, az ne vezessen. Elcsúszni amúgy könnyű világosban is.


A nyári és a jelenlegi rendszer hasonló világosban töltött időtartamot kínál, ráadásul megvan a már említett szabadidős plusz egy óra világos is.


Itt van, leírtam részletesen, nem hazudtam benne.

Természetesen mindenkinek más a benyomása az eltolódásról, mert szubjektív.

Az én szememben a balesetek többsége nem csak azon múlik, hogy sötét van-e vagy világos, hanem a gyalogosok és az autósok figyelmességén. Az számít a legtöbbet. De elfogadom az eltérő véleményt.

Mindenesetre ha az óraátállítást eltöröljük, akkor mindenképpen nyárira kell váltani.

2019. ápr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
51%

Most komolyan azon kezdett el vitatkozni a téli huszár, hogy éppen Északi sarkot, vagy Északi sarkkört írtam hihetetlen.


Itt van az utolsó válaszoló is feketén fehéren leírta, mi az ami nyári mellett szól és miért érdemesebb azt megtartani.

2019. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
9%

"Most komolyan azon kezdett el vitatkozni a téli huszár, hogy éppen Északi sarkot, vagy Északi sarkkört írtam hihetetlen.



Itt van az utolsó válaszoló is feketén fehéren leírta, mi az ami nyári mellett szól és miért érdemesebb azt megtartani."


Ha rám gondoltál, szerintem félreértettél. Én nem neked írtam, hanem annak, aki beléd kötött amiatt, hogy állítólag az Északi-sarkkörnél nem is kel fel a nap. Aki beléd akart kötni, az nyilván nem tudta egyébként, hogy az Északi-sark és sarkkör nem ugyanaz, tehát te nem írtál hülyeséget, de aki beléd kötött, az ok nélkül tette, ráadásul hülyeséget beszélt.

Nyilván nem kötök mindenkibe mindenért, de ha valaki oktalanul oktat ki másokat, akkor megteszem én is.

Egyébként az előző, részletes nyári időszámítás melletti érvet is én írtam.

2019. ápr. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
61%

Aranyos látni, hogy jól elvan a két kis srác, és egymás hülyeségét képes alátámasztani. :-D


Most dőljünk hátra és várjuk meg, míg kiderítik, hogy az északi-sarkon nincs is 24 órás éjszaka télen. :-D


azért egy kis nehezítő tényező

[link]


holnap visszanézek nevetni egy kicsit, lepontozni továbbra is a piros kézzel lehet, az látom megy. :-)

2019. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!