Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a megélheté...

Miért panaszkodnak a megélhetés miatt azok, akik a kisujjukat sem hajlandóak megmozdítani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan embertől hallom, hogy nem tud megélni ebben az országban. Nem tud elköltözni otthonról. Nem lát semilyen jövőképet.

Viszont az is igaz, hogy konkrétan semmit nem tesz ez ellen. Rengeteg olyan embertől hallom, akik releváns szakma/érettségi/diploma nélkül hőbörögnek, közben 10 éve dolgoznak gyárban, vagy boltban eladók stb.


Ők miért gondolják azt, hogy az országgal van a baj? Azt hiszik, hogy 8 általánossal mondjuk Londonban könnyebb lenne az élet? Miért?


Az nyilvánvaló, hogy az ország el van maradva a többitől, de szerintem aki képes saját magát képezni, újat tanulni, dolgozni, az elérhet ezt azt azért itt is.


Én nagyon mélyről jöttem, elvált szülőkkel. Anyám egyedül nevelt. 19 évesen már dolgoztam gyárban. Aztán 22 évesen úgy döntöttem, hogy pénzt is szeretnék keresni. Elkezdtem képezni magam, most pénzügyi szektorban dolgozom. Saját házam, és autóm van.

Ha én képes voltam arra, hogy változtassak akkor más miért nem?



2019. febr. 9. 12:02
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
40%

Látom nem ment át, amit írtam, de nem is csodálom(a kifogásgenerátorok csak annyit hajlandóak belőle megérteni, ami épp elég ahhoz, hogy valamit hülyeséget megint kitaláljanak).

Szal mégegyszer:


1.Nyilván senki nem firtatja, hogy egy eladónak is úgy kellene keresnie hogy meg tudjon belőle élni.


2.Ez csak olyan államban működhet, ahol a társadalom tagjainak nagyrésze valódi termelőmunkát végez valamilyen szaktudással.


3.Egy olyan államban, mint Magyarország, ahol 10-ből 9 ember kummant soha nem lesz valódi jólét(a számok sajnos makacs dolgok).


Konklúzió:

Aki őszintén hisz abban, hogy egy közmunkások országában össze lehet hozni a jólétet(hitel nélkül), az álmodozzon tovább nyugodtan és várja a sült galambot, ami soha nem fog megérkezni.

Mindenki másnak pedig kitartást a fejlődéshez!

2019. febr. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:

#40! Nem érted látszik. Aki keveset fizet be azért fizet be keveset, mert nem tud többet, aki tud többet, annak az se levonás, ha háromszor annyit vonnak el, még akkor is sokkal több van neki.


Ezért kellene a keveset keresőtől, aki nem önszántából keres keveset csak alig vagy semennyit sem vonni, attól meg, aki a sokszorosát kapja a sokszorosát.

2019. febr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

16.21


Most is ez van. Az ország 90%-a minimálbért keres (legalább is papíron) csak ez senkinek nem tűnik fel.

2019. febr. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

# 42/43

Kérdeztem már korábban is!

Hol húznád meg a határt mekkora bruttó fizetés felett lenne magasabb az adósáv és mekkora sávra gondoltál?

2019. febr. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:

90% minimálbér???


Van kb. 200 ismerősöm (nyilván nem közeli mind de kb tudom hol es mit dolgoznak) , SENKI nem keres 260e brutto alatt...

2019. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:

Ha valóban az lenne a cél,hogy sok képzett ember legyen,és az ország gyarapodjon,akkor pontosan azt tennék lehetővé,hogy a szülők tudják támogatni a gyerekeiket.


Tehát olyan bérből éljenek,amiből a gyerek megteheti,hogy "csak tanul".

így nagyobb eséllyel végezné el az adott egyetemet,és nem bukna meg sorra rengeteg ember,mert dolgoznia is kell mellette.


Ez az albérletkampány pedig nagyon átlátszó.

Megvette,felvásárolta a sok kőgazdag a lakásokat,most meg kellene bele minél több adósrabszolga,mi?


Hát,akkor inkább la mama hotel...

2019. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Na,már jönnek a hitelesen,vegyél fel hitelt.


Ja,igen:)

Verd magad egy életen át tartó adósságba egy bizonytalan jövőért.

Mert ugye Magyarországon 2000 euro az átlagkereset,amiből albérletben lakás mellett majd törleszteni is tud majd egy fiatal.


Ti nem tudom hol éltek,talán a szocializmusban,ez a nagy baj,...

2019. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

"Én nagyon mélyről jöttem, elvált szülőkkel. Anyám egyedül nevelt. 19 évesen már dolgoztam gyárban. Aztán 22 évesen úgy döntöttem, hogy pénzt is szeretnék keresni. Elkezdtem képezni magam, most pénzügyi szektorban dolgozom. Saját házam, és autóm van.


Ha én képes voltam arra, hogy változtassak akkor más miért nem?"


Gondolom a pénzügyi szektor azért ilyen fos, mert ilyen felszopó művészek nyalják bele magukat.

Az örszág 99%-a alul van fizetve. Akad azért akinek veszi a gyomra, és mindegy a cserélődő nyalandó segg kié és munkából nem tud megélni ami egyébként lehetetlen. A példád is igazolja, hogy gyári meló helyett jobbnak láttad valaki aranyerét tisztára nyalni.

2019. febr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!