Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a megélheté...

Miért panaszkodnak a megélhetés miatt azok, akik a kisujjukat sem hajlandóak megmozdítani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan embertől hallom, hogy nem tud megélni ebben az országban. Nem tud elköltözni otthonról. Nem lát semilyen jövőképet.

Viszont az is igaz, hogy konkrétan semmit nem tesz ez ellen. Rengeteg olyan embertől hallom, akik releváns szakma/érettségi/diploma nélkül hőbörögnek, közben 10 éve dolgoznak gyárban, vagy boltban eladók stb.


Ők miért gondolják azt, hogy az országgal van a baj? Azt hiszik, hogy 8 általánossal mondjuk Londonban könnyebb lenne az élet? Miért?


Az nyilvánvaló, hogy az ország el van maradva a többitől, de szerintem aki képes saját magát képezni, újat tanulni, dolgozni, az elérhet ezt azt azért itt is.


Én nagyon mélyről jöttem, elvált szülőkkel. Anyám egyedül nevelt. 19 évesen már dolgoztam gyárban. Aztán 22 évesen úgy döntöttem, hogy pénzt is szeretnék keresni. Elkezdtem képezni magam, most pénzügyi szektorban dolgozom. Saját házam, és autóm van.

Ha én képes voltam arra, hogy változtassak akkor más miért nem?



2019. febr. 9. 12:02
1 2 3 4 5
 31/48 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
63%

# 20/31 Időpont ma 12:46


"A munkád értéke az, amire kapni kell a fizetést."


Ez így van, csak a legtöbb helyen nem adják ezt meg. Például a gyárakban, amit az Audi sztrájk nagyon szépen megmutatott. Mindjárt lett pénz a bérekre, amint egy kicsit sztrájkolni kezdtek.


"Ha könnyen pótolható vagy (értsd betanított melós), akkor nem jár a jó fizu, és ez így van rendjén. Ha van értéke a munkádnak, nem tudnak könnyen helyettesíteni másik emberrel, akkor már elvárhatod a jó fizetést. Ha pedig kb. pótolhatatlan vagy akkor meg is fogják adni :D"


Neoliberális, vadkapitalista álláspont. Minden dolgozónak jár a tisztességes fizetés, (közel) annyi, amennyit megtermelt.

2019. febr. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 szántóvető ***** válasza:
100%
" közben 10 éve dolgoznak gyárban, vagy boltban eladók stb."-pont az lenne a lényeg hogy a gyári munkásnak is meg kell tudni élnie napi 8 óra munka mellett.és tudjanak venni házat vagy új autót,és ne kelljen átképezniük magukat.ha 8 óra munka mellett csak nyomorogni lehet akkor bizony az országgal komoly gondok vannak.szerinted egyébként szükség van a pénzügyi szektorban egymillió új munkaerőre?
2019. febr. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
0%

"Egyik kedvenc példám a Media Markt-os biztonsági őr volt, aki AZ ÁLLAMOT hibáztatta, hogy ő kevés fizetést kap a Media Marktban biztonsági őrként."


Teljes joggal hibáztatta az államot, ő kétszer annyit keres, csak a felét elviszi az állam. Ja és gesztust sem tesz, hogy tőle 10%al kevesebbet vonjon mint a sokkal többet keresőktől. Ezt is mondjad neki, hogy az állam szépen őt le is nyomja, hogy maradjon ott, ahol van.

2019. febr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

"szerinted egyébként szükség van a pénzügyi szektorban egymillió új munkaerőre?"


Ne fárasszad ilyenekkel, még gondolkodnia kell a végén.

2019. febr. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
72%

Én dolgoztam gyárban, sok munkás megkereste a nettó 200-at túlóra nélkül. BÁr ehhez gépkezelőnek kellett lenni. Azért szerintem annyiból vígn meg lehet élni. Én is kerestem nettó 120.000-et 8 órás melóval, de nem szórtam le a pénzt cigire, albérletet is 4-en fizettünk együtt, úgyhogy a felét minimum félre tudtam rakni minden hónapban.


De a gyári melósok 90%-a cigizett vagy piára elherdálta a pénzt, aztán panaszkodott, hogy milyen kevés a fizu. Én ugyan magasabb beosztásban dolgoztam ott, 190ezret kaptam nettóba, szóval én sem kerestem náluk többet, de mégis mindig megjegyezték, hogy nekem mennyivel jobb munkám van. Igen, de én 18 évet tanultam is érte. Ők nemhiszem, hogy végeztem egyetemet, érettégije sem volt meg sokuknak, de azért a jobb fizetést mind elvárta volna.

2019. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
57%

# 34!

Szóval szerinted az egy gesztus, hogy én több adót fizessek mert többet keresek, mert többet tanultam, többet dolgozom? Büntessen az állam még, mert amúgy is több adót fizetek.


"Ezt is mondjad neki, hogy az állam szépen őt le is nyomja, hogy maradjon ott, ahol van."

Értem tehát engem, mert "sokat" keresek vissza lehet húzni?


Számszerűsítsd légyszíves hol képzeled meghúzni a határt?

2019. febr. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
0%

"szerinted egyébként szükség van a pénzügyi szektorban egymillió új munkaerőre?"


A pénzügy szektorban nem kell ennyi ember, de az építőiparból eszméletlen mennyiségű technikus, szakmunkás, (és mérnök is) hiányzik. Ahogy a szakmunkás, technikus a gyártóiparban is keresett (és persze mérnök is).

2019. febr. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
0%
Miért ne mozdítaná otthon bárki is a kisújját? Én 10 éve írországban élek a családommal, de a fizetésemből tudtam venni egy lakást amit már kifizettem és a sajátom. A fasszxopó csuti uralkodása alatt ez nem ment volna meg 2 kezi melóval...
2019. febr. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval szerinted az egy gesztus, hogy én több adót fizessek mert többet keresek, mert többet tanultam, többet dolgozom? Büntessen az állam még, mert amúgy is több adót fizetek."


Nem büntetés csak normális helyen nem ugyanannyit vesznek el mindenkitől és nem várnak el ugyanannyit.

Egy példa, van egy tonna szén fel kell lapátolni egy platós teherautóra. Hárman vannak ott lapáttal két testépítő minda kettő 100Kg főleg izom és erős csontozat, fizikai munkát végeznek alapból és van velük egy elhízott 8 éves kislány, aki 50Kg. Gondolkodnak, hogy melyikük mennyit lapátoljon fel a platóra, végül eldöntik, hogy mindenki a testsúlya alapján egyelő arányban részesüljön a munkából. A kislány tiltakozik, de ő le van szavazva 2-1 arányban. A kigyúrt srácok azt mondják, hogy így igazságos, ők kétszer annyit lapátolnak így is fejenként, fogja be a száját, milyen alapon akarna még kedvezményt! Kialakul a munka elosztása a két kigyúrt fickónak fejenként négy mázsát kell fellapátolnia, a kislánynak két mázsát. Igazságos döntés született? Mert a hazai adórendszer pont ilyen. Mindenki ugyanolyan arányban részesül a terhekből, akkor is ha nettó 150 ezret keres, akkor is ha tízszer ennyit.

2019. febr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
57%

Igen a fizetésük arányában fizetik az adót, több fizetés, több adó!? Nem?


De legyen amit te szeretnél fizessen többet az akinek több a fizetése (mármint nem arányában, hanem legyen progresszív), de bocs akkor az ellentételezés is legyen differenciált, mert ugye azt nem várod el, hogy ne legyek egyenlő a kevesebb keresetűvel (mert mindenki egyenlő). Tehát többet teszek be a közösbe akkor az állami szolgáltatásokból is had kapjak többet, mert azt te is tudod, hogy semmi sincs ingyen.

2019. febr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!