Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a megélheté...

Miért panaszkodnak a megélhetés miatt azok, akik a kisujjukat sem hajlandóak megmozdítani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan embertől hallom, hogy nem tud megélni ebben az országban. Nem tud elköltözni otthonról. Nem lát semilyen jövőképet.

Viszont az is igaz, hogy konkrétan semmit nem tesz ez ellen. Rengeteg olyan embertől hallom, akik releváns szakma/érettségi/diploma nélkül hőbörögnek, közben 10 éve dolgoznak gyárban, vagy boltban eladók stb.


Ők miért gondolják azt, hogy az országgal van a baj? Azt hiszik, hogy 8 általánossal mondjuk Londonban könnyebb lenne az élet? Miért?


Az nyilvánvaló, hogy az ország el van maradva a többitől, de szerintem aki képes saját magát képezni, újat tanulni, dolgozni, az elérhet ezt azt azért itt is.


Én nagyon mélyről jöttem, elvált szülőkkel. Anyám egyedül nevelt. 19 évesen már dolgoztam gyárban. Aztán 22 évesen úgy döntöttem, hogy pénzt is szeretnék keresni. Elkezdtem képezni magam, most pénzügyi szektorban dolgozom. Saját házam, és autóm van.

Ha én képes voltam arra, hogy változtassak akkor más miért nem?



2019. febr. 9. 12:02
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
36%

Erről beszéltem.

Egy német fiatal nem ijed meg attól, ha dolgoznia kell egyetem mellett, vagy hiteleznie kell, esetleg tanulni a jobb ösztöndíjért.

Itt meg csak a sírás van.

2019. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
45%
Mert egyszerűbb az aktuális kormányt okolni mint saját magát. Mindig könnyebb ujjal mutogatni mint tenni a dolgokért..
2019. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
61%
Kulfoldon egy 8 altalanos mosogato 3x annyit keres mint itt egy diplomas tanar pl. 19 evesen már dolgoztál, utána hogy mentél vissza tanulni? Eltartott az állam?
2019. febr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
60%

"Kulfoldon egy 8 altalanos mosogato 3x annyit keres mint itt egy diplomas tanar pl"


Ahha, látom te is csak hallomásból ismered a külföldöt.

Másrészt leírtam, hogy a Nyugat azért van ott, ahol, mert nem a kifogásokat keresik, mint te.

2019. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
57%

Gyári munkából, eladóként is meg kéne tudni élni, ennyi.


A kérdező szerint rendben van, hogy aki teljes munkaidőt ledolgozik eladóként, annak ne legyen elég pénze a megélhetésre.

2019. febr. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
34%

# 14/16

3x annyiba is kerül minden... látszik, hogy mennyire vagy képben.

2019. febr. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
52%

Azért mert a magyarok jelentős része tanult valami szakmát, ami nem is érdekelne, meg sem lehet élni belőle.

Na és itt le is ragadnak.


A legtöbb rosszul kereső gyári melós azzal érvvel, hogy így is többet kap, mintha a szakmájában dolgozna.

Na ez a tipikus magyar hozzáállás. Az, hogy tanuljon valami más szakmát már eszébe sem jut.

Tanulni munka mellett is lehet. Csak ugye a magyarnak nem fekszik az, hogy esetleg napi 13-15 órát dolgozzon + tanuljon.


Külföldön sem boldogulnának, mert nem értenek semmihez. Ismerek is ilyet, aki liverpoolból jött haza 2 hét után mert a lukat amit bérelt nem tudta fizetni.

Mondjuk 99%-a ki sem megy. Hiszen az is erőfeszítés lenne.


Kifosgenerálás az megy ezerrel.

2019. febr. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 A kérdező kommentje:

Megsúgom, hogy külföldön a többség munka mellett tanul / egyetem mellett dolgozik.


Magyaroknál van ez a berögződés, hogy vagy munka vagy tanulás.

2019. febr. 9. 12:42
 19/48 A kérdező kommentje:

Balogh Bence 2019

A munkád értéke az, amire kapni kell a fizetést.

Az, hogy ledolgozza a teljes munkaidőt miért jogosítaná fel egy jobb fizetésre?


Ebben az országban sokan nem értik meg, hogy nem azt fizetik ki, hogy őnagyságuk hajlandó volt egyáltalán hétfő reggel befáradni.

Ha könnyen pótolható vagy (értsd betanított melós), akkor nem jár a jó fizu, és ez így van rendjén. Aztán lehet itt hőbörögni.

Ha van értéke a munkádnak, nem tudnak könnyen helyettesíteni másik emberrel, akkor már elvárhatod a jó fizetést.

Ha pedig kb. pótolhatatlan vagy akkor meg is fogják adni :D


Egyik kedvenc példám a Media Markt-os biztonsági őr volt, aki AZ ÁLLAMOT hibáztatta, hogy ő kevés fizetést kap a Media Marktban biztonsági őrként.

Elmagyaráztam neki, hogy nem kötelező ott lennie. Illetve, hogy akárki képes azt a munkát elvégezni, ezért nem kap jó fizetést. Nagyjából felfogta.

2019. febr. 9. 12:46
 20/48 anonim ***** válasza:
55%

Erről tényleg fölösleges beszélni, mert amúgy ezek az emberek nem is akarják ezt az egészet.

Múltkor egy hallgató itt frankón levezette linkekkel, hogy az egri Eszterházy egyetemen el lehet lavírozni lazán, mert ingyen koli a rászorultaknak, 2 ágyas(és ez is úgy, hogy a barátnőjével voltak) , fürdős, wifis szobákban, x tízezer forint ösztöndíj+Bursa, diákmunka 1100 forintos nettó órabérben, ingyen laptop, 500 forintos napi menü stb.

Erre mi volt a kifogás a sok okos részéről?

Hogy nyaralni nem tudnak ebből a pénzből elmenni meg nyáron dolgozni kell, nem állja az állam a nyári szünet költségét? :D

Hát bammeg!

2019. febr. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!