Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért panaszkodnak a megélheté...

Miért panaszkodnak a megélhetés miatt azok, akik a kisujjukat sem hajlandóak megmozdítani?

Figyelt kérdés

Nagyon sok olyan embertől hallom, hogy nem tud megélni ebben az országban. Nem tud elköltözni otthonról. Nem lát semilyen jövőképet.

Viszont az is igaz, hogy konkrétan semmit nem tesz ez ellen. Rengeteg olyan embertől hallom, akik releváns szakma/érettségi/diploma nélkül hőbörögnek, közben 10 éve dolgoznak gyárban, vagy boltban eladók stb.


Ők miért gondolják azt, hogy az országgal van a baj? Azt hiszik, hogy 8 általánossal mondjuk Londonban könnyebb lenne az élet? Miért?


Az nyilvánvaló, hogy az ország el van maradva a többitől, de szerintem aki képes saját magát képezni, újat tanulni, dolgozni, az elérhet ezt azt azért itt is.


Én nagyon mélyről jöttem, elvált szülőkkel. Anyám egyedül nevelt. 19 évesen már dolgoztam gyárban. Aztán 22 évesen úgy döntöttem, hogy pénzt is szeretnék keresni. Elkezdtem képezni magam, most pénzügyi szektorban dolgozom. Saját házam, és autóm van.

Ha én képes voltam arra, hogy változtassak akkor más miért nem?



2019. febr. 9. 12:02
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nagyon jól leírtad, hogy mi a probléma a magyar emberek nagy részével. Sajnos ezek az emberek ezt nem látják be, ezért hibáztatják mindig a kormányt, mert magukat még sem hibáztathatják. Én is úgy vagyok vele, aki itthon nem boldogul, az külföldön sem fog. Csak sajnos kevés ember látja át azt, amit leírtál, úgyhogy szerintem itt is fognak jönni a buta emberek kommentelni
2019. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
49%
Mert sokkal könnyebb panaszkodni, másban keresni a hibát, irigykedni, mint tenni érte.
2019. febr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
44%
Felnőtt korban, ha kilépsz a munkahelyedről, utána jár 3 hónapig munkanélküli segély, három hónap után meg mi van?! A nagy semmi!! 0 Ft-ból hogy változtasson valaki az életén? Felnőtt létére tartassa el magát a rokonaival, vagy mi?! Kérdező, te tudod miket beszélsz egyáltalán? Te eltűrnéd, ha egy munkanélküli eltartatná magát veled?!
2019. febr. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
71%
Na dőljünk hátra és élvezzük, hogy ez a féreg troll, hogy ugraszt egymásnak mindenkit 3, 2, 1...
2019. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
46%
Nem mindenki kap a rokonaitól olyan segítséget, ami által munka nélkül is fenn tudja tartani magát!! Márpedig, ameddig valaki tanul, addig is valamiből fenn kell tartania magát!! Hol éljen addig, az utcán?!...
2019. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
59%

Pont ez a probléma.

Németország azért tart ott, ahol, mert az emberek nagyrésze azon van, hogy haladjon, fejlődjön, eszükbe nem jut minimálbéres állást szerezni.

Emiatt nagy a termelékenység és jut a minimálbéresnek is(bár ott se élnek jól).

Itthon meg mi van?

Egy átlagembert más nem foglalkoztat, csak a minimálbér meg hogy mennyi a segély, aztán csodálkoznak, hogy nincs semmi.

Kifogás van, semmi más.

2019. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
42%

"Egy átlagembert más nem foglalkoztat, csak a minimálbér meg hogy mennyi a segély, aztán csodálkoznak, hogy nincs semmi.


Kifogás van, semmi más."


Te örülnél neki, ha a felnőtt munkanélküli gyereked el akarná magát tartatni veled, mert ő tovább akar tanulni?!...

2019. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
47%

"Nem mindenki kap a rokonaitól olyan segítséget, ami által munka nélkül is fenn tudja tartani magát!!"

Dolgozni kell! Persze nehezebb, mint ingyen kapni mindent, de nem lehetetlen. Az is előfordul, hogy elsőre nem jön össze szuper munkahely, de tanulással, fejlődéssel az is elérhető.


"Márpedig, ameddig valaki tanul, addig is valamiből fenn kell tartania magát!"

Munka? Ismét.


"Hol éljen addig, az utcán?!."

Albérletben, ahogy más is. Munka mellett lehet tanulni is, sokan csinálják.

2019. febr. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
41%

"Te örülnél neki, ha a felnőtt munkanélküli gyereked el akarná magát tartatni veled, mert ő tovább akar tanulni?!."

Munka mellett is lehet tanulni.

Tényleg csak kifogás van.

2019. febr. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
68%

"Te örülnél neki, ha a felnőtt munkanélküli gyereked el akarná magát tartatni veled, mert ő tovább akar tanulni?!..."


Igen, mert látnám, hogy nem egy kifogásgenerátor lett belőle.

Másrészt mi ez a hülyeség, hogy el kell tartatni?

Van ösztöndíj, támogatás, kollégium, diákhitel stb...

2019. febr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!