Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sír mindenki, hogy...

Miért sír mindenki, hogy nincs pénze, mikor fél év haza érkezés után gombaszámra nöttek a családiházak?

Figyelt kérdés
Már 2 éve németországban élek, kb 2x egx évben jövünk haza, álltalában autóval. Tavasz óta kb 30 családiház nöt, azon a kb 30 km-es körzeten ahol járunk csak a föút mellett. (székesfehérvár és környezö falvak). ja és már az ezredik óriás bevásárlót építik, ekkora üzletek a németeknél nem is létezik. szóval nem értem miért sírnak az emberek ha családiházra van pénz, bevásárolni is igen szorgosan járhatnak. és azt ne írjátok hogy csak pár ember engedheti meg, mert egy óriás üzlet pár ember miatt nem nyitja meg üzletét.
2008. nov. 7. 07:12
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
80%

Akik kulfoldre mentek Magyarorszagrol, es nyavalyognak, azok miert nem koltoznek vissza Magyarorszagra, ha ott jobb? Miert? Ha olyan nagyon nehez megelni a kinti fizetesbol? Miert elnek mint mindig kint?

Szoval mast irnak es mast gondolnak. De a szitan mindenki atlat!

2008. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom melyik magyar miért költözött külföldre,én azért,mert szüleim meghaltak,intézetben nöttem fel,és tanulmànyi versenyt nyerve kaptam egy jutalom utat külföldön,ahol szerelmes lettem jelenlegi pàromba(ne gondoljatok àltalànos iskolai tanulo diàkra!

Szoval miatta költöztem ki,de legszivesebben hazamennék,csak màr sajnos nem lehetséges,mert babàt vàrok,és az apjàt nem hagyom csak ugy itt.

Ö meg nem tud jönni,mert ide köti a munkàja.

Nem a pénzért vàndoroltam ki,és kész.

Ti magyarorszàgion élök,ti is nyugodtan megkockàztathatjàtok,hogy egy kis tàskàval a kezetekben nekivàgtok valamelyik orszàgnak,az esély megvan mindenkinek!

Ne szidjuk màr itt egymàst,àtlàttok a szitàn stb............

Bàrki otthagyhatja a hazàjàt,és akkor nem kell utàna többet sirni,aztàn megàtjuk milyen nagy legények vagytok megàllni itt a talpotokon,mert azt hiszitek,ha azt a szot halljuk külföld,az egyet jelent a tökéletességgel.

Elöször is itt sem osztogatjàk csak ugy a munkàt,ha igen épp azt amit az itt születettek nem szivesen vàllalnak el,de legtöbben kénytelenek feketén dolgozni,mert nem osztogatjàk àm az engedélyeket sem,söt.

Mindenért megkell itt is dolgozni.

Egy forintot nem hajintanak ingyen utànunk.

De mondom,meglehet probàlni.

2008. nov. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem teljesen mindegy, ki mivel érvel, én megértem a határon túliak értetlenségét, és megértem a hazaiak felháborodását. De ha nem próbálunk meg utánaszámolni, csak vita lesz, próbáljuk meg megérteni egymást, mi itt tényleg nem állunk olyan jól, mint ahogy odakintről látszik. Vannak mindenhol kapzsi emberek, akiknek semmi nem elég, és Dáriusz kincsét is elszórnák 1 nap alatt, és panaszkodnának utána, hogy elfogyott, de a többség jogosan panaszkodik, és jogosan háborodunk fel, ha a panaszkodó jólétben élőkből indulnak ki határon túli honfitársaink. Én megpróbálnám, milyen kint, de ti is belegondolhatnátok, milyen itt. Pályakezdők, friss diplomások nem tudnak elhelyezkedni a szakmájukban, a beküldött önéletrajzoknak csak a töredékére érkezik válasz, annak is nagy része elutasítás. Nem egy helyről hallottam mostanában nagy létszámú elbocsátásokat, nekik is nehéz lesz. Jó, ha valaki megengedheti magának az újabb és újabb házakat, nekem biztos évekbe fog telni, míg legalább egy minimális önerőm lesz hozzá.
2008. nov. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon érdekesek vagyunk mi emberek! Valaki feltesz egy kérdést és máris támadások érik. Én Magyarországon élek, itt dolgozom, itt építkeztem. Hogy miből? Természetesen lakáshitelből, mert másból nem ment volna. De a lakáshitel törlesztőrészleteit a saját házamra fizetem nem albérletre ami másé, ahová egy szöget sem verhetek be ahová én akarom és ahonnan bármikor kirakhatnak. Szerintem nagyon sokan így húzzák fel "gomba mód" a házaikat. Én egyébként azt a kérdést tenném fel, hogy miért van az, hogy a délelőtti órákban a posták, a Tescok, az Auchanok, a plázák és az utak tele vannak emberekkel, de könyörgöm akkor ki dolgozik????!!! Ki van a munkahelyén? Én is sokszor elgondolkozom azon, hogy sírnak rínak az emberek mégis minden hiper és supermarket tele van reggeltől estig vásárlókkal.
2008. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
92%

Azért azt is érdemes ám megfigyelni, hogy melyik korosztályokkal vannak tele, én amiket figyeltem:

- diák (év közben főleg főiskolás korosztály, sok helyen lazább az oktatás, más rendszer van, mint régen, nyáron vegyes)

- kisbabások GYES-en

- nyugdíjasok

- a többi vagy álláskereső munkanélküli (és napközben elmegy bevásárolni, mert akkor kevesebben vannak), vagy épp szabadságot kivett ember, vagy épp lement munkából, mert szünet van és ott van a közelben, de ugye ez nincs senki arcára írva, hogy mi okból van éppen akkor éppen ott


Azért a legtöbb ember mégiscsak este, hétvégén, és ünnepek előtt jár ezeken a helyeken. Ebből ne induljatok ki. Mi péntek délutánonként járunk, mert apám aznap korábban végez, és akkor vásároljuk be a következő hétre a dolgokat, a többit hétvégén.


Egyébként én meg azt nem értettem soha, hogy korán reggel, amikor az emberek dolgozni és a diákok iskolába mennek, miért van tele nyugdíjasokkal a BKV, olyan időpontban, amikor még boltok sincsenek nyitva, orvosi rendelés se kezdődik, de nem is egészségügyi központoknál szállnak le, hanem belvárosban.


No, de ez egy más kérdés :-)


A legtöbb lakás tényleg hitelből van, és a törlesztés nagyjából ugyanott van, mint az albérlet, de legalább a sajátját fizeti valaki, viszont tény, hogy a pénz elmegy pillanatok alatt, szóval kevés az, aki ezt azért teheti meg, mert annyira megteheti. Ja, egyébként pedig a plazmatévéből meg az LCD monitorokból se induljatok ki, ma már akkor is azok kezdenek elterjedni, ha drágább, mint a hagyományos, szóval, ha elromlik a régi, ilyet vesznek inkább, de a szemre kevésbé káros a hatása, mint a régi hagyományosnak, szóval mondjuk úgy, "egészségesebb", nem csak flanc. Én idén 5 év után kaptam új monitort, és akkor már a régi típusokból csak bontókban lehetett kapni, a boltok polcain már csak ez az új síkképernyős volt/van, a régim tönkrement, ezért kellett új. Egyébként spórolok ezerrel, míg tehetem, mert muszáj.

2008. nov. 9. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!