Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért sír mindenki, hogy...

Miért sír mindenki, hogy nincs pénze, mikor fél év haza érkezés után gombaszámra nöttek a családiházak?

Figyelt kérdés
Már 2 éve németországban élek, kb 2x egx évben jövünk haza, álltalában autóval. Tavasz óta kb 30 családiház nöt, azon a kb 30 km-es körzeten ahol járunk csak a föút mellett. (székesfehérvár és környezö falvak). ja és már az ezredik óriás bevásárlót építik, ekkora üzletek a németeknél nem is létezik. szóval nem értem miért sírnak az emberek ha családiházra van pénz, bevásárolni is igen szorgosan járhatnak. és azt ne írjátok hogy csak pár ember engedheti meg, mert egy óriás üzlet pár ember miatt nem nyitja meg üzletét.
2008. nov. 7. 07:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
79%
Bírom, mikor külföldre szakadt magyarok (akiknek szintén nem volt elég jó az itthonlét), magyaráznak, hogy mi itthon miért nem élünk így, meg úgy. Gyertek haza kedves kinn dolgozók, akkor legyen nagy a szátok.
2008. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
87%

2-szer 1 évben haza tudtok jönni autóval, örüljetek neki. Én 24 év alatt 2-szer voltam külföldön, 1-szer utazással együtt 2 napra Velencében vonattal (ifjúsági kedvezménnyel, egyedül), 1-szer pedig társasággal zenei versenyen Ausztriában utazással együtt 5 napra közös busszal. Családdal soha.

Cseréljünk már! Én is el tudnám képzelni azt az életszínvonalt, amin ti éltek.

2008. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
30 évesen most voltam elöször Németországban ,3 kicsi gyerekem van , tudom az itthoni árakat és annyira azért tudok számolni , hogy kint ugyanaz a márka ugyan az a kiszerelés kevesebbe kerül . DM-es pelus 32 forintra jött ki darabja ! Itthon a tescos is 40 körül van , tusfürdő dove 1,74euro itthon 5-600 forint...
2008. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%

Ne azt nézd mi épül.mert az nem mutatja az életszínvonalat. Azt nézd,hogy az a családi ház amit felhúztak hitelből van nagy része tehát eladósította magát a család aki él benne,hogy jobb élete legyen min. 20-25 évig fizetik vissza. Aztán addig nincs itt nagy gond amíg a min. béres konyhalány egy hónapban megveszi a 801ezres új hűtőt ,mert a régi elromlott, aztán megveszi az új plazmatévét ami 120 ezer. S erre kap áruhitelt. az átlag magyar mindent megvesz amit utána dobnak a hipermarketben hitelre. Mert kérem ez a fogyasztói társadalom. De amikor a számlákat kell fizetni, és választani,hogy kifizetem a tévé hitelét vagy kikapcsolják a villanyt akkor a villanyt választja, mert a tv annyira fontos.

Csak ennyi.

még annyit,hogy az átlag magyar birka és ha egy sír odafent,hogy baj van idelenn mind rinyál.

2008. nov. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Ne emlegessk a külföldi jolétet,mert elàrulom hogy amiért én dolgozok az elmegy azonnal.

Szoval van 450 000 forintos fizetésem.

Az albérletem 150 000 egy honapban.

Csekkek(betegbiztositàs,szemétado,stb szintén elmegy 100 ooo forint...

Havonta a kaja legalàbb 50 000 forint,amibe igaz benne van a testàpolàsi cikk(sampon,wc papir,stb.)

Minden honapban jön plussz kiadàs is,példàul a mult honapban egész évre kijött a villanyszàmla,és az 40 ezer,amellett ha megfàjdul a fogam azt is én fizetem zsebböl,40 000!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vagy autobol vizsgàt teszek le,minden egyes ora utàn 14 ezer forintot kell fizetnem,és még sorolhatnàm,tehàt ne mondjuk màr hogy külföldön milyen jo£!¨¨¨Pedig még nekem egy régi autom sincs,gyalog,vagy busszal kell mennem dolgozni.

És nem engedhetem meg magamnak a hétvégi töltött kàposztàt se. A külföldiek k^jol élnek,de nem a külföldön dolgozo magyarok.

Hàny meg hàny magyar lànyt làtok,akik idejönnek ki prostituàltként a pénzért,otthon meg azt mondanàm föiskolàt végzett hölgyike.

Igenis megkell tanulni beosztani a pénzt,sehol sem könnyü.

Könnyü a miniszter urnak,meg a politikusoknak.

Ne ocsàroljuk egymàst.

2008. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
95%

Hat jo egy szemtelen kerdes ez!

Kedves Kerdezo te 2 evvel ezelott amikor Nemeto-ba koltoztel, miert sirtal hogy nincs penzed?

Vajon miert mentel ki Nemetorszagba?


Amikor Magyarorszagon 65 000 a minimalber, a csaladi potlek pedig 12700 Ft egy gyerek utan, egy egyedulallo szulo pedig 1000 Ft-al kap tobb csaladi potlekot, akkor megkerdezed hogy miert sirnak az emberek???

Azt a 30 hazat jol meno nogyogyaszok, ugyvedek, es jol meno vallalkozok a fekete penzbol epitik. A tobbiek pedig hitelbol.

Koltozzel haza, aztan azt hiszem te sajat magad is megtudod valaszolni a kerdesedet!

Bizom benne hogy millio magyar kulfoldon megtalalja a szamitasait, pakol es megy! Es csak latogatoba mennek Magyarorszagra, ahogy en is.

2008. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
94%

Igen, érdekes kérdés, hogy minek épül és miből épül ez a sok pláza meg egyéb hipermarket. De mégis megélnek valakikből. Enni csak kell. Bár érdekes hogy szinte mindig vannak mindbe.

Nem tudom. Ezen már én is gondolkodtam. Egyes embereket elnézve hogy miből telik neki olyan kocsira, házra stb-re, mikor még dolgozni se nagyon látom menni. Mi meg gürizünk napi 12 órát, hivatalosan csak 8 lenne és épp hogy megélünk.

Csak igaz az a mondás, hogy munkából nem lehet meggazdagodni. Na hát gondolom azokat a házakat sem olyan emberek építik akik napi x órát güriznek a munkahelyükön, úgy hogy alig jut idő a saját családjukra.

Egyre jobban szétnyílik az a bizonyos olló. Sajnos!

2008. nov. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
87%

Kedves külföldre szakadt hazánkfiai.

Ha ti kint a közel félmilliós fizetésből nem tudtok gazdálkodni, akkor valamit rosszul csináltok. Egyik rokonom Svédországba ment ki, nem tudom, pontosan meddig lesz kint, ő is kb. ennyiket keres, de amit tud belőle, azt itthon költi el, mert valóban, kint az árak magasabbak bizonyos téren, de nem mindenben, de tartós dolgokban jobban megéri neki, ha itt veszi meg, és kiviszi.


Anyukám 25 éve tanítónő, becsületes lelkiismeretes jó pedagógus, versenyeket nyernek a diákjai, és visszajárnak hozzá évek múltán is, mert szeretik. Havi 100ezernél nem kap többet... Egyedül nem tudna megélni. Ti még akkor is meg tudtok élni egyedül havi közel félmillióból, ha hó végére elmegy, anyukám 100ezre nem tartana ki a hónap végéig...

2008. nov. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
58%

Kedves utolso!

Ne mondd hogy mi akkor is megtudunk élni!

Szivesen làtnàlak vendégül nàlam egy honapra,és megfigyelhetnéd hogy itt sem könnyü,söt.

Én màr 3 éve nem tudtam a növéremmel talàlkozni,mert szabadsàgom alig van,ha van is,1-2 napos,legtöbbször még szombaton is dolgoznom kell,vasàrnap meg elég arra,hogy a lakàst kitakaritsam.

Haza nem tudok jàrni a fizetésemböl,mert autom nincs,vonattal csak a hazaut 12 orahossza,repülövel meg még nehezebb .Nekünk van negyedmillio fizetésünk,de azt nézni kell,hogy igenis ebböl a negyedmillio fizetésböl vonnak le annyit,hogy a végén nem marad semmi.

Hidd el,nem jokedvemböl hagytam el magyarorszàgot,egszivesebben cserélnék édesanyàddal,mert én 100 ezer forintbol otthon nem lennék gazdag,de ugyanugy élnék mint itt,de legalàbb a hazàmba.

Nekem sincs sajàt lakàsom,szerintem mig élek itt nem is lesz,örülök ha egy 2 és fél szobàs lakàst bérelhetek

pàrommal.

Nem panaszkodom,élek,és nem rosszul,de ne gondold hogy az a negyedmillios fizetés ,az itt annyit ér,mint otthon.

Itt ez körülbelül épp olyan szinvonalu,mint amit édesanyàd kap.

Ne azt hidd amit hallasz ,hanem amit làtsz.

Mert a rokon dicsekedhet a sok joval,de ha kimész egy honapra,akkor màr nem azt fogod tapasztalni.

2008. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó válaszoló: te abból a pénzből ott egy 2 és fél szobás lakást tudsz bérelni, anyukám ebből a pénzből, ha bérelni kéne, legfeljebb egy másfél szobásat tudna, de akkor még nem evett semmit, nem utazott semmit, nem költött tömegközlekedésre semmit, nem vett semmi ruhát... Egyedül ő nem tudna megélni ebből a 100ezerből.

Budapesten kap ennyi fizetést, vidéken ez valamivel kevesebb!!!

Csak néhány árat hadd mondjak:

- másfél szobás lakás bérlése 45-60ezer Ft között mozog Budapesten, egy ilyen rezsije kb. 40ezer Ft körül, de inkább fölötte van, ha átlagot számolok, abban még csak az alapok vannak benne (fűtés, víz, villany, gáz)

- BKV felnőtt havi bérlet 8-9ezer Ft (most a pontos árat nem tudom, de ekörül mozog)

- 4 fős család vagyunk, 2 és fél szobás lyukban, 4 főre a heti alapköltségek (élelmiszer + papírzsepi + wc-papír + tisztítószerek + tisztálkodó szerek, tehát csak az alap!!!) kb. 10-20ezer Ft között mozog, és ez az AKCIÓS, a nagyjából legolcsóbbak, csak abból veszünk minőségibbet, amiből a legolcsóbb használhatatlan, vagy anyukámnak a diéta miatt muszáj (barna kenyér), ha anyukám mondjuk egyedül élne, akkor durván a negyede összegből ki lehet jönni hetente, de tényleg számolni kell, miből mennyit, és milyet

2008. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!