Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A CEU elköltözésének, pozitív...

A CEU elköltözésének, pozitív & negatív vonatkozásai miben állnak?

Figyelt kérdés
Hogyan fog az átlag magyar ember élete megváltozni ezek után illetve mely társadalmi rétegeknek lesz jobb esetleg rosszabb?

2018. dec. 4. 14:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nálam az belefér.



És nálad a kisebbségpolitika illetve a társadalmi nemek tanulmánya belefér?

2018. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Persze akkor fér csak bele, ha tényekre hagyatkozik és nem a saját világnézetét tálalja tudományként.
2018. dec. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Hozzátartozik még a történethez, hogy az egyetemeken a tudományágak művelésén kívül a politikai, társadalmi kérdések megvitatásának is teljesen szabadnak kellene lennie.


Mára pedig a Fidesz már sikeresen átformálta a közgondolkodást úgy, hogy az egyetemeken csak oktassanak az oktatók, tanuljanak a diákok szakmai tárgyakat, de semmi helye sincs ott szakukhoz nem tartozó politikai, társadalmi témák megvitatásának.

2018. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

"de semmi helye sincs ott szakukhoz nem tartozó politikai, társadalmi témák megvitatásának."


Aktuálpolitikának semmi keresnivalója az egyetemen. A társadalmi témák pedig ebbe beletartoznak szóval azoknak se.

2018. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
60%

# 9/14 Időpont ma 17:38


Ne vedd a szívedre, de tudományos publikációk száma, elnyert grantek... stb. alapján a CEU és az MTA messze a két legsikeresebb szellemi műhely Magyarországon. Most már csak az MTA maradt, de úgy néz ki az se sokáig.

2018. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

#15 forrás? Anélkül ez egy nagy nulla amit írtál.



Az MTA meg nem egyenlő a MTA Társadalomtudományi Kutatóközponttal. Őket pécézte ki magának a kormány, a vegyészekkel, fizikusokkal, orvosokkal, geológusokkal, nemtudommégkikkel valahogy nincs problémájuk.



Ti a tudományra hivatkoztok, pedig valahogy mindig a társadalomtudomány körül van probléma. Ezt elegánsan lehagyjátok...

2018. dec. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

17:38: és te erre büszke vagy?

[link]

"Szerencsére" ez nem kell ebben az országban.

2018. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

18:02: és igen, nálam a kisebbségpolitika és a társadalmi nemek is beleférnek a tudományba. Kit zavarnak? Állami pénzből oktatták őket a CEU-n? Nem. Akkor meg mi a probléma?

Erős a gyanúm egyébként, hogy a felsőoktatási törvény előtt te sem hallottál még életedben a CEU-ról.

2018. dec. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%

Már vártam mikor kerül végre elő Barabási Albert-László. A ceu adu ásza.

Mondjuk érdemes megjegyezni, hogy ezt nem csak ő és nem csak a ceu érte el, hanem pl a Wolf díjas Lovász László is benne van aki a lesajnált eltén tanult, dolgozott...


Ha nem esett volna le én nem örülök egy egyetem ellehetetlenítésének. Én az ellen emelek hangot, hogy most rengetegen úgy beszélnek erről az egyetemről, mint az egyetlen "normális" képzést nyújtó intézet.



A parlamentben olyan mondatok hangoztak el ez ügyben, mint ezek itt:



Új zsenik ebben az országban nem lesznek, mert önök így döntöttek.


Nem kell elüldözni több magyar Nobel-díjast, mert nem lesz.


A kutatók és a tudósok értik az üzeneteket, a jövő magyar találmányai amerikai és német felfedezések lesznek.


Majd összeszereljük mások autóit, és nosztalgiázunk arról, milyen volt, amikor még nem üldözték az okos embereket


A magyar innovációnak vége.


A legokosabb magyar fiatalok már nem egyetem után mennek külföldre, hanem előtte - középiskola után rögtön.


Ma a CEU, holnap a Corvinus, MTA és folytathatnánk még a sort.



Ugye nem kell elmagyaráznom, hogy ez miért nettó baromság? Na én ez ellen emelek hangot...

2018. dec. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

"nálam a kisebbségpolitika és a társadalmi nemek is beleférnek a tudományba. Kit zavarnak? Állami pénzből oktatták őket a CEU-n? Nem. Akkor meg mi a probléma?"


Ennek se füle, se farka. Azért fér be nálad a tudományba mert nem állami pénzen oktatják? Akkor a jós tanfolyam, meg a homeopátia is tudomány, ha én fizetek érte és nem az állam? Nem ettől lesz valami tudomány.

2018. dec. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!