Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem lenne igazságosabb, ha...

Nem lenne igazságosabb, ha mindenféle családi adókedvezmény és támogatások helyett MINDENKI számára csökkentenék a közterheket?

Figyelt kérdés

Családi adókedvezmény részleges és a családi pótlék, GYED, GYES, CSED, GYET, CSOK teljes megszüntetése esetén annyi pénz maradna az államkasszában, hogy jelentősen lehetne SZJA-t és különféle járulékokat csökkenteni.

A mostani 33,5%-os elvonás helyett kb 23%-25%-os lenne csak. Vagyis mindenki nettó fizetése jelentősen emelkedne. Későbbi években kisebb mértékű bruttó fizetésemelés is elegendő lenne, ezért a munkáltatók is megerősödnének.

Jelenleg egy bruttó 500000 HUF-ot kereső ember nettója 333000 HUF, a változtatások után nettó 375000 és 385000 közötti HUF lenne.


Akik 1 vagy 2 gyereket nevelnek azok nem járnának rosszabbul, csak akik 3 vagy 4 gyereket nevelnek, de ők amúgy is gazdagok manapság.


2018. dec. 2. 16:30
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
34%

Aki több gyereket vállal, hosszútávon jobban hozzájárul a közteherviseléshez, mint aki keveset, vagy egyáltalán nem vállal gyereket.


A gyermektelen adófizető ugyanúgy jogosult az állami nyugdíjra, mint az, aki 3 gyereket felnevelt, és akik ki is termelik a szülő nyugdíját. A gyermektelen adófizető nyugdíját a más gyermekes családok leszármazói fizetik.


Szóval igazságtalannak egyáltalán nem tartom, hogy támogassuk a családokat. Ha már gyermeket nem vállal valaki, akkor más módon járuljon hozzá, hogy legyen elég járulékfizető. Mondom ezt gyermektelenként és antifideszesként.


És természetesen a kötelező körök: igen, van, akinek nem lehet gyereke, arra nem gondol a rendszer igen. És van, akinek nem jön össze, de szeretne. Sajnos az élet nem mindig igazságos, és sohasem lesz az.

2018. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"És természetesen a kötelező körök: igen, van, akinek nem lehet gyereke, arra nem gondol a rendszer"



Nem is kell gondolni rájuk. Ha szimplán gazdaságilag nézzük akkor tök mindegy, hogy miért nincs gyereke. Ha nincs gyereke akkor fizessen több adót, így igazságos. Én is többet fizettem amíg nem volt. (mármint csak arányosan, mert abszolút értékben jelenleg két gyerek mellett többet adózom, mint anno gyerekek nélkül, hiszen többet nőtt a fizum, mint a 35 ezres adókedvezmény)

2018. dec. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Vegyünk példának egy abortusz statisztikát.

60%, azaz több, mint minden második abortusz azért van, mert nincs pénz felnevelni a gyereket és az ab olcsóbb megoldás.


Persze jönnek az értetlenek, akik azt mondják, ha gyereket akarsz, akkor nem kifogás a pénz. Csakhogy ezek többségének van hol laknia.

Ha nincs lakásod. Albérletben kell laknod, az asszony nem dolgozott, akkor mesélj már kérlek, hogy a 150 ezer forintos 25-30 nm-es árak mellett hogyan a rákba tudod eltartani a gyerekedet, az asszonyt és tudsz még félre rakni?


A gazdag minden nap gazdagabb, a szegény minden nap szegényebb.

Akinek olyan vagyona van (ingatlan, családi vagyok), ami nem adatik meg azoknak, akik a fiatalságot jelentik, azok előnyben vannak. Ők vállalnak luxusba 3 gyereket és még több vagyonuk lesz. Az, aki 4.8-al végezte el a műszaki egyetemet, az apja meg bántalmazta - mint az én esetemben, nem számíthat semmilyen támogatásra, csak arra, hogy saját erőből eljut odáig, mint akinek már van mit aprítani.


És bevallom. Az AB. egy olyan dolog, ami milliókat spórolt nekem. Az állam NEM AKARJA, hogy gyerekem legyen, mert ha akarná, lenne fizu emelés 5 év munka után is. Nem engedné a cégeknek, hogy kizsákmányoljanak. Nem engedné az IBM-nek, hogy 200 bruttóért alkalmazzon mérnököket.


De engedi. És röhög, hogy gyökér vagyok.


És most a konzultáció során meg be akarja vezetni a Cigány segélyt ismét. Azaz, aki sok gyereket szül, kapjon több fizetést, mint amit egy valódi értéket teremtő!


Ez persze, hogy nem Igazságos. Nem létezik ebben igazság. Az egész társadalom nem igazságos. Van, akinek 10 milliós fizetése van havi. Gyurcsány többet adózott egy év alatt, mint nekem a 80 éves fizetésem. Ez hol lenne igazságos, hogy egy ember bevételének töredéke évente 2 ember teljes életével azonos pénzben? És akkor még arról beszélek, aki be is fizeti az adót, nem úgy, mint a Mészáros Lölő, akinek még több vagyona van és kizár embereket abból a kőrből, hogy lehetőségük legyen az életre.


Aztán vannak olyanok, akik bevállalják a gyereket fizetés nélkül, majd az állam elveszi tőlük. Ahelyett, hogy oktatást kapnának és állást.


A fizető állások külföldön és BP-n vannak. A nyuggerek BP-n laknak. Az egészségügyi ellátás CSAK BP-n fejlődik. A neves iskolák csak BP-n vannak. És panaszkodunk, hogy kihal a vidék?


Igazság?

Te normális vagy? Igazságot keresel a mai világban?

Meséken nőttél fel? Nem látod, mi folyik az országban?

2018. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"60%, azaz több, mint minden második abortusz azért van, mert nincs pénz felnevelni a gyereket és az ab olcsóbb megoldás."


Ezt honnan szedted? Kötelező indokolni? Mert akkor ez a legegyszerűbb indok, nyilván ezt mondja a többség, ha így van ha nem. Van akinek a kancsalábon forgó palota is kevés, mert majd csak akkor lesz gyereke ha már a gyereknek is gyűjtött több milliót.


Szerintem az ember akkor vállal gyereket amikor úgy igazán vágyik rá. Nekünk is csak akkor lett. Amíg nem vágysz rá úgy igazán addig MINDIG LESZ KIFOGÁS. Oké persze picit dolgozzon előtte a nő, mert a 25 ezres gyes vagy 140 ezres gyed azért nem mindegy. De alapvetően nem az anyagiakon múlik a gyerekvallalas.

2018. dec. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Alapvetően, ha utcán lekasz, oda is vállalsz gyereket? Érdekes.
2018. dec. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Miért, utcán laksz? Ja nem, ugye? Szalmabáb érvelés.
2018. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én laktam az utcán igen.

Jelenleg nincs lakhelyem.

De nem baj.

Mert te magadból indulsz ki és neked a "kancsalábon forgó palota" valós érv.

2018. dec. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!