Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy 8500ft tb-t fizetek, és az egyik betegségem után havi 5500ft adókedvezmény jár?

Figyelt kérdés

És ez még semmi, teljesen abszurd a rendszer, 8 éve beteg vagyok, a gyógyszer költségeim erre a betegségre havi 14ezer ft egy fillér segítséget sem kaptam hozzá, pedig direkt kérdeztem az orvost, kaphatnék e kedvezményt valahogy mert irdatlan nagy teher ez a havi 14ezer ft gyógyszerekre. közel 2 hónappal ezelőtt kiderült, hogy egy másik betegségem is van, havi 650ft-be kerül rá a gyógyszerem és felhívták rá a figyelmem, hogy ez a betegség viszont az adó kedvezményes betegségek listáján van.. ez a kevésbé súlyos betegség a kettő közül és teljesen indokolatlan h erre kapok havi 5500ft adó kedvezményt, a másik súlyosabb és költségesebb betegségem után viszont soha egy forint segítséget sem kaptam!

Csak szerintem elborult ez az eü támogatás?


2016. aug. 2. 16:02
 1/10 A kérdező kommentje:

Mamám meg nagybátyám viszont cukor beteg, nagybátyám gyógyszeresen, az egyik gyógyszertől mellékhatások voltak, amit tud szedni, az havi 4500ft emellett a vércukor mérőhöz kellő csíkokat Minden hónapban meg kell vennie. Mamám inzulinos, ingyen kapja az inzulint, és kedvezményt kap a csíkokra és a cukor mérőre..

Mi ebben a logika? Mégis mi alapján döntötték el, hogy mi alapján jár vagy Nem jár támogatás?

2016. aug. 2. 16:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért fizetsz 8500 forint tb-t? Nem 7050 mindenkinek?
2016. aug. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
7050 mindenkinek? :o fizetés arányosan fizetjük
2016. aug. 2. 17:36
 4/10 anonim ***** válasza:
A leghülyébbek irányítják az eü rendszert, tudnék mesélni nem csak a támogatás szintjén. Pl neurológiai rendellenességre velaxin. Az eü szerint csak pszichiáter írhatja fel támogatással. Menjek el pszichiáterhez egy agyi anyagcserezavarral, csináljunk kamu papírt hogy megkapjam, ilyenek.
2016. aug. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A TB nem jövedelemarányos, egységes mindenkinek.
2016. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy a betegséged alapján nem kellene jogosultnak lenned, egyszerűen ne igényeld a kedvezményt.


Ha úgy gondolod, hogy pl. a laktózérzékenység vagy a cukorbetegség nem elég súlyos betegség, hogy arra kedvezményt kellene adni, akkor jelezd az országgyűlési képviselődnek a véleményed és ha sokan támogatják, akkor majd kiveszik abból a körből, amelyekre igénybe lehet venni a kedvezményt.

2016. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A laktózérzékenyek már nem kapnak :(
2016. aug. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

# 5:


Az egészségbiztosítási járulék mértéke a bruttó bér 7%-a.

2016. aug. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem.

Egyéni fizetőknél egységesen 7050 Ft 2016. Január 1-től.

2016. aug. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

# 9:


Amiről te írsz az az a járulék, amit mindenkinek legalább ki kell(ene) fizetnie, ha nem jogosult TB-re pl. mert tanul, vagy nyugdíjas, vagy át nem vállalja az önkormányzat.


A munkaviszonyban álló embereknek a bruttó béréből vonja le a munkáltató a 7%-os egészségbiztosítási járulékot. Nézz csak utána! Én például örülnék, ha csak annyit vonnának, amennyit te írsz, mert növekedne a nettóm, amúgy meg így is úgyis hagynak meghalni, ha bármi betegségem van.

2016. aug. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!