Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hulye vagyok, ha...

Szerintetek hulye vagyok, ha meg ilyen jol fizeto allas helyett is inkabb kivandorolnek?

Figyelt kérdés
szoval szegeden a British Petrolhoz mehetnek angol nyelvu ugyfelszolisnak,kb havi 250 vagy 300k havonta+ cafeteria.abbolmeglehet elni,foleg hogy sajat hazam van.de en megis inkabb elmennek,inkabb meg fizikai munka kulfoldon..sajnos nemerzem itt jol magam,na nem a "liberalis" felfogas tetszik a tobbi Nyugati orszagban.meg a bevandorlo urak..inkabb a sok ,(nem mind) magyarra jellemzo kollektiv tudatallapot,ami taszit innen..meg nemtudom valahogy a kozhangulat botranyos.erezni a levegoben,olyan feszult.ertheto okokbol.

2018. szept. 30. 12:33
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

koszonom megint.


@HakapesziM


igen,csak en ugye vegleges kivandorlason gondolkozok.azt hozzatehettem volna,mert teny hogy vannak akik visszajonnek.


emlitetted a keletet,hat igen jo volna egyszer kiprobalni.Szingapur az valami elkepeszto.

2018. szept. 30. 15:18
 22/29 anonim ***** válasza:

21.


Szingapúr engem is izgat, csak ott ha jól hallottam nincs vagy csak aranyért szeszesital, nálam az meg kardinális kérdés. Főleg melegben, sör nélkül nehéz. Meg túlságosan "tilalomország", mint Svájc, nekem az nem jó, azt én nem bírom, öntörvényű vagyok. Svájcba most hívtak melózni, de én ott idegbajt kapnék.


Majd meglátjuk. Valami dél, nekem az a lényeg, jó idő legyen, depressziós vagyok az ősztől, téltől. Thaiföld vagy Hong Kong, hasonló.


Brazília? Még kitalálom, ott meg nagy a bűnözés. Európa kizárva, esetleg ott is mediterráneum. Törökország is tetszik.

2018. szept. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

halistennek nem iszom nem dohanyzom.


Olaszorszag vagy Spanyolorszag nem lehet rossz,ha melegebb eghajlat kellene.


de neked teljesen mas,mert csalados ember vagy,es akkor a gyerekedet vinned magaddal gondolom,mar ha veglegesen kimennel.


nekem jo mert egyedul vagyok mint a kisujjam.

2018. szept. 30. 15:39
 24/29 anonim ***** válasza:
Viszont ha egyedül vagy, nehezeb is lesz kint ismerkedned. Sok nyugati nem áll szóba keleti jöttmentekkel.
2018. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nem minősítek kérdező, de de észrevételeid bizonyítják számomra, mitől ilyen silány ez az ország. Sajnálom, nem akarlak bántani, de ugye nem az iskola volt az erősséged. Pedig a világ bonyolult és könnyen félreérthető. De aki félreért, annak is ugyanolyan erős a meggyőződése, mint annak, aki átlátja a helyzetet. Csak a vita nem lehetséges.

Egyszóval tedd, amit tenned kell. Nem oszt, nem szoroz.

2018. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

@utolso



igen hogyne,nemlehet hogy az imadott politikusaid,es akik mogottuk vannak,miatt ilyen silany az orszag?


vicc.

2018. okt. 1. 08:07
 27/29 anonim ***** válasza:

#26

Odáig nem sikerült eljutnod, hogy a politikusok nem önmagukat választják meg?

TE szavaztál rájuk vagy éppen TE nem szavaztál másra. TE nem csináltál másik pártot vagy TE nem lettél helyettük politikus.

Mindig könnyű másokat hibáztatni, de mit tettél TE azért, hogy jobb legyen ez az ország, hogy jobb legyen itt élni? Mert azon kívül, hogy eddig részesülhettél a mások által megtermelt javakból születésed óta, még nem sokat tettél hozzá. Az, hogy az itt ingyen kapott iskolai végzettségeddel, tudásoddal elmész másik országba adót fizetni, az nem éppen hasznos ennek a közösségnek.

2018. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

@TakacsZs5


valahol igazad van,de ugyanakkor azt is nezd,hogy most ha visszamenoleg is nezem,arrol nem mi tehetunk,hogy az adonkbol nem eppen a megfelelo celokra koltenek.pl.:korhazak.


gondolom az eleg nyilvanvalo,hogy a koltsegvetesbe semmi beleszolasunk nincs.

2018. okt. 1. 17:42
 29/29 anonim ***** válasza:

Csak mert nincs elegendő információd, attól még nem lesz igaz amit gondolsz.

Az elmúlt 8 évben akkora kórház és egészségügy fejlesztés ment már végbe, ami nem volt az országban a rendszerváltást megelőzően sem, nemhogy azóta. Csakhogy onnan kellett kezdeni, hogy 2010-ben VISSZA kellett vásárolni pl kórházat és kifizetni a csődközeli tartozásait, mert az előző gárda eladta magán kézbe. Ahogyan tették rengeteg vizsgálati laborral és egyébbel is. Az egész országban kórházak, mentőállomások épültek és újultak meg, a szakrendelőket fejlesztették és rengeteg műszert, berendezést, mentőautót vásároltak meg. Már Budapesten is megtörtént számos nagy fejlesztés, át is adtak már jó pár megújult helyet. Most folyik tovább a budapesti fejlesztés és pár éven belül készen lesz a vadonatúj dél-budai nagy kórház is.Az egészségügyi dolgozók béremelése is megy. Bár még most sem elég magas, de azért az, hogy az orvosok alapbérét kétszer százezer forinttal, meg még 50 ezerrel emelték, azért szerintem igen jelentős. Az egészségügyi dolgozók szakszervezetének vezetője mondta ki, hogy egyetlen más kormány sem volt hajlandó hasonlóra sem.

Csak megy a szöveg a romló egészségügyről, de köze nincs a valósághoz. Miközben arról meg nem regélnek, hogy miért is van szükség a németeknél, svédeknél, briteknél és más gazdag országban annyi keletről jövő orvosra? Mert nincs orvos képzésük elegendő. Megspórolják a képzés költségét és akkor persze hogy tudnak magas bért fizetni. A te képzésed is rengeteg pénzbe került. Aztán elmész abba az országba, amelyik egy fillért nem adott neked sem a gyerekkori ellátásodhoz, sem a tanulásodhoz és ott fogsz hasznot, adót termelni. Ha nem itt dolgozol a végzettségeddel, akkor itt nem is lesz belőle haszon sem pénzben, sem értékben, amit a tudásoddal teremtenél. De költség duplán lesz, mert helyetted még egy fiatalnak a tanítását fizetnünk kell (az államnak, vagyis az adósizetőknek), hogy legyen aki itt is hasznosítja amit tanult. Mert azért tanulhatta, hiszen nekünk is szükségünk van a munkájára.

Abban az országban pedig ahová mész, megspórolták a taníttatásod, gyerekkorod költségeit, persze, hogy van nekik miből többet fizetni. Hiszen abból az adóból amit majd ott fizetsz nekik, nem kell költsenek a következő tanulására.

Nincs azzal gond ha kimész, hiszen erről szólt minden amit a rendszerváltás után tettünk. Hogy nektek, a gyerekeinknek már legyen rá lehetősége, hogy ha akarnak, akkor mehessenek.

Csak ne köpd le azokat akik ezt neked lehetővé tették, akiknek a munkájából, adójából mindezt elérhetted.

2018. okt. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!