Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hulye vagyok, ha...

Szerintetek hulye vagyok, ha meg ilyen jol fizeto allas helyett is inkabb kivandorolnek?

Figyelt kérdés
szoval szegeden a British Petrolhoz mehetnek angol nyelvu ugyfelszolisnak,kb havi 250 vagy 300k havonta+ cafeteria.abbolmeglehet elni,foleg hogy sajat hazam van.de en megis inkabb elmennek,inkabb meg fizikai munka kulfoldon..sajnos nemerzem itt jol magam,na nem a "liberalis" felfogas tetszik a tobbi Nyugati orszagban.meg a bevandorlo urak..inkabb a sok ,(nem mind) magyarra jellemzo kollektiv tudatallapot,ami taszit innen..meg nemtudom valahogy a kozhangulat botranyos.erezni a levegoben,olyan feszult.ertheto okokbol.

2018. szept. 30. 12:33
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

@10


nem semmi..hat komolyan gondolkozok egy keleti kivandorlason,csak ugye attol felek,hogy mivel csak az angolom penge,es csak erettsegim van,nemtudnek kimenni,mert Japan,Korea nagyon IT orientalt,amennyire en latom,tovabba eleg szigoru lehet a bevandorlas.Japan foleg.gondolom kvotaszeru rendszer van.de amugy a nok azok pengek,jol neznek ki,de nem olyan elcseszett mentalitasuk van,mint itt.

2018. szept. 30. 14:15
 12/29 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem próbáld ki ezt a lehetőséget mielőtt úgydöntesz hogy kimész. Lehet hogy tetszeni fog, 300 nettóból ellehetnél mint a kiskirályok. Mellesleg értem a problémádat de ha kimész nincs rá garancia hogy jobb közegbe kerülnél
2018. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

@PirosKalapacs


anyam is ezt mondta,meg ismerosom. is.hogy probaljam ki,azt max probaido alatt, kalap kabat.


ja ,hat igazabol en felretennek mint allat.egy havi 180 at tuti.az egy ev alatt nemis rossz.nyaralas siman lenne.meg Thaifold is szoba jonne.eddig max Horvatorszag johetett szoba.

2018. szept. 30. 14:20
 14/29 anonim ***** válasza:

"ja ,hat igazabol en felretennek mint allat.egy havi 180 at tuti.az egy ev alatt nemis rossz.nyaralas siman lenne.meg Thaifold is szoba jonne.eddig max Horvatorszag johetett szoba."


Thaiföld olcsóbb mint Horvátország. Oda csak a repülőjegy drága de az ottlét alatt alig fogsz költeni

2018. szept. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
69%

Menj ki, minél gyorsabban.

Láthatólag fogalmad sincsen a valóságról és ezen csak az segít ha megtapasztalod. Mivel hiába beszélnek neked a családodból is, akkor sem érzed itt jól magad, ezen egy többet fizető állás sem segítene. Menj és tapasztald meg a valóságot, bármikor visszajöhetsz!

Csak nagyon vigyázz arra, hogy biztonságos helyre menj és ne átverés legyen a meló. Gondoskodj arról, hogy legyen a közelben olyan akihez fordulhatsz ha bajba kerülsz!

2018. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

az jo lehet.



csak az a tenyezo zavar nagyon,hogy lehet itt is a rendszerek betanulasi periodusa,igen stresszes.mikor kezdo voltam,szabalyosan izzadtam,"huu na most akkor mi a franc is van?"..


es nemtudom hogy a BP ugyfelszoli rendszer/rendszerek mennyire komplexek,illetve a folyamatok.


lehet nemszeretem annyira a kihivasokat...nemtudom.

2018. szept. 30. 14:35
 17/29 A kérdező kommentje:

@TakacsZs


eltunk mar az Allamokban is,szoval tisztaba vagyok azert dolgokkal.nem most lepek ki Bivalybasznadrol eloszor. : D


van ismerosom kint,azzal nincs baj.

2018. szept. 30. 14:37
 18/29 anonim ***** válasza:
40%
Azért a korei kamusnak nem kell mindent elhinni, ugyanazt másolja be mindenhova.:D
2018. szept. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

#17

Akkor menj, láss világot, tapasztalj, szerezz kapcsolatokat, barátságokat és pénzt, majd gyere haza. Pontosan azért tanulhattál olyan intenzíven idegen nyelvet már az általános alsó tagozatától, hogy ez a lehetőséged meg legyen.

Minden liberális ostobasággal szemben pontosan ez volt a lényege annak, hogy a rendszerváltás megtörtént, a lEHETŐSÉG és a VÁLASZTÁS joga. Én azt választottam, hogy nem megyek ki, pedig nálunk is felmerült anno hasonló helyzet, még az első gyerekünk előtt. Én nem is bántam meg. De én akkor is jól éreztem magam itthon és azóta is. Testvéreim mentek. van amelyik hazajött és van amelyik nem, mert kint találta meg azt a világot ahol élni szeret. Nincs vele semmi gond.

2018. szept. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdést. 2018 van, ha teheted és van kedved dolgozz, élj külföldön. Ma már lehet. Vissza lehet jönni, máshová továbbmenni stb. Ma már ennek semmi akadálya.


Ha olyan 50 körül leszek én is gondolkodom, hogy keleten élünk pár évig. Kína, Hong Kong stb.


Mondjuk én szeretek itthon lenni - ma jöttem haza - mert vagyok pont eleget külföldön. De a gyerek kedvéért gondolkodom egy pár év külföldben, nyelvtanulás stb.

2018. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!